Diskuze k článku: Slovo synodu ČCE k volbám

Na 3. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické přijali zástupci církve prohlášení k nadcházejícím volbám.

Téma: Slovo synodu ČCE k volbám

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 25. 05. 2017 20:14
Předmět: Slovo synodu ČCE k volbám

Navigace: link | přehled | fórum
Z toho mi vyplývá jen Tomio Okamura.
Od: Anonym: ab&ac <> ( 193.165.237.--- )
Kdy: 01. 06. 2017 00:33
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Martin Janča napsal(a):
 Z toho mi vyplývá jen Tomio Okamura.
Skutečně to tak vypadá. ab&ac
Od: Kazatel ČCE Lukáš Král
Kdy: 04. 06. 2017 13:48
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

No, Okamura podle mě nesplňuje ten čtvrtý bod…
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 05. 06. 2017 20:41
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Uživatel Evangnetu Lukáš Král napsal(a):
 No, Okamura podle mě nesplňuje ten čtvrtý bod…
Př. 22:3 "Opatrný vida zlé, vyhne se, ale hloupí předce jsouce, těžkostí docházejí." Tím je řečeno vše. ab&ac
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 06. 06. 2017 13:16
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Od: Anonym: Pazgrivec--- )
Kdy: 09. 06. 2017 23:19
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Jsem evangelik a moje volba je proto jasna : TOMIO OKAMURA,!
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 10. 06. 2017 15:43
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Nejsem evangelík, a nikdy jím nebudu, ale moje volba stejná: TOMIO OKAMURA!!!
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 10. 06. 2017 21:12
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Jsem evangelík a moje volba nebude TOMIO OKAMURA!!! A žasnu nad tím, jak zajímavě se nám toto diskusní vlákno rozvíjí.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 11. 06. 2017 23:48
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

To mě vůbec nepřekvapuje, vážený pane faráři . . . A zřejmě nejen mne . . ab&ac
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 12. 06. 2017 22:46
Předmět: Evangelíci volí Okamuru

(Zatím) jsem evangelík a moje volba je také jasná - Tomio Okamura.
:-)
Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 14. 06. 2017 19:54
Předmět: Re: Evangelíci volí Okamuru

Za nacistů taky bylo spousta těch, co si říkali evangelíci/křesťané a přitom volili v hitlera…
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 14. 06. 2017 23:09
Předmět: Re: Evangelíci nevolí stádově

Považuji za nesmysl mluvit o tom, že evangelíci volí toho či onoho. Neočekávám stádovou volbu podle církevní příslušnosti. Mou volbou rozhodně člověk s rasistickými a xenofobními názory nebude.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 15. 06. 2017 17:07
Předmět: Pravý evangelík volí Okamuru

Kazatel ČCE Filip Keller napsal(a):
 Považuji za nesmysl mluvit o tom, že evangelíci volí toho či onoho.  Neočekávám stádovou volbu podle církevní příslušnosti. Mou volbou rozhodně  člověk s rasistickými a xenofobními názory nebude.
Slovo xenofob beru jako nálepku, která má z důvodu neexistujícího argumentu zničit oponenta (v minulosti to byla např. nálepka "nepřítel lidu", dnes to je např. "xenofob, fašista, nacista…").
Co se týká rasismu, tak právě Tomio odmítá jakýkoli rasismus, dokonce včetně tzv. pozitivního rasismu (zvýhodňování některých etnických menšin) - právě tento druh rasismu vládní koalice schvaluje. Sám Tomio je míšenec moravačky s japoncem (rasista sám proti sobě?) Mluvit o Okamurovi jako o rasistovi je největší blbost.
Z PROGRAMU SPD TOMIA OKAMURY: Je pro nás nepřijatelné dále tolerovat systém, kde vzniká vrstva lidí, kteří již nemají zájem pracovat, neznají slova jako povinnost a odpovědnost a terorizují své okolí kriminalitou. Na druhé straně tento systém šikanuje a ponižuje řádné občany, kteří se ocitli v nouzi. Jsme proti pozitivní diskriminaci. Zjednodušíme systém a zavedeme strop pro výši sociální podpory pro občany, kteří nežijí řádným životem. Podpora nesmí umožnit lenochům žít lépe než lidem, kteří pracují. Podporu zaslouží pouze ti, kteří vedou řádný život a řádně vychovávají děti.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 15. 06. 2017 13:25
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 15. 06. 2017 14:18
Předmět: aeronet

ab@aci, v minulosti jsem se několikrát pokoušel s vámi diskutovat a bral jsem vás vážně. pokud tu teď jako argument vyvěsíte odkaz na článek z aeronetu, ze stránky kremelské propagandy (mnohokrát usvědčené ze lhaní), a myslíte tohle vážně, já to nechápu… holt, na dobu postfaktickou si zvykám těžko.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 15. 06. 2017 16:22
Předmět: Re: aeronet

Vážený pane faráři! Milý příteli a bratře - určitě nikoli v Kristu!
Nepochybuji o tom, že si na dobu "postfaktickou" zvykáte jen velmi těžko - zatímco v době postpravdivé se cítíte jako ryba ve vodě. Mezi Vašimi "fakty" vážený pane faráři, a pravdou je totiž veliký rozdíl. Pramenů je dnes možné najít tolik, že o ně doslova zakopáváme. Stačí jen vyjet ven a nebýt slepý - což zřejmě nebude Váš případ. Fakta dnes prostě nelze nevidět - pokud ovšem není člověk úplně zaslepený.
Př. 22:3 "Opatrný vida zlé, vyhne se, ale hloupí předce jsouce, těžkostí docházejí." Tím je řečeno vše.
Rád bych se dožil toho, aby církve neparazitovaly na národu, který dnes už nekonečně popuzují, aby konečně žily ze svého, totiž z prostředků svých věřících - a nikoli z peněz nás všech, ponejvíce nevěřících. Pak se totiž ukáže, nakolik si tito "věřící" své církve skutečně váží, co jsou pro ni ochotni obětovat - zda jim vůbec jejich církev za to stojí, aby pro ni "pustili" nějaký ten šesták. ab&ac
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 16. 06. 2017 08:49
Předmět: Re: aeronet

Doby odluky církve od státu se pravděpodobně dožijete. Taky já si myslím, že to bude lepší, než současný stav. Zbytku vašeho psaní jsem neporozuměl. Asi klíčové je: co myslíte svým odhadem, že "v době postpravdivé se cítím jako ryba ve vodě"?
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 16. 06. 2017 20:24
Předmět: Re: aeronet

Pokud jde o to první, tak kdyby se odluka realizovala IHNED, už by bylo pozdě. A pokud jde o to druhé - podívejte se prosím naprosto nezaujatě na sebe, na své projevy - prostě jdete s proudem. A kdosi vtipný už před léty pravil," že po proudu i bahno někdy se hne." A pokud to ještě nechápete, tak to svědčí o Vaší jisté zaslepenosti a je mi toho upřímně líto. Zřejmě jsem Vás přecenil . . . ab&ac
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 17. 06. 2017 10:04
Předmět: protiproud

ano, vím, že jsou i takoví jako protiproud.cz. děkuji, nechci
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 17. 06. 2017 12:33
Předmět: Re: protiproud

Vy jste skutečně nezklamal, vážený pane faráři. ab&ac
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 17. 06. 2017 14:13
Předmět: Re: protiproud

a koho volí faráři čce, top 09 ať zije homosexualita a potraty?
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 17. 06. 2017 19:25
Předmět: Re: protiproud

např. já budu volit lidovce. jsou mi blízcí svým konzervatismem a důrazem na rodinné hodnoty, bělobrádek je mi docela sympatický. nemusíte mi sem vypisovat, jaké špatné věci za dobu své existence spáchali, sám vím, že to není volba ideální a dovedl bych je ostře kritizovat. ale ideální není žádná politická strana, a když bude chtít někdo poměřovat strany jejich "křesťanskostí", bude jeho hodnocení jiný křesťan vidět třeba zase jinak. vždyť už tu přede mnou přece někdo psal, že by evangelíci měli volit okamuru - mně osobně ta slova připadají jako chtěná provokace, ale třeba to tak někdo opravdu vidí, je to o svobodě volby a osobní zodpovědnosti
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 18. 06. 2017 10:20
Předmět: Re: protiproud

ti se nedostanou do parlamentu když se spojili s gaunerem Gazdíkem, se kterým nebudou mít dohromady 10%. Jak se může křesťanská strana spojit s tímto politikem prosazujícím potraty a mohosexualitu? Odpověd je zřejmá, spojit se třeba s čertem ale hlavně být u vesla! Dělnická strana sociální spravedlnosti to je ta pravá pro vás jako faráře i pro mne.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 19. 06. 2017 11:33
Předmět: Re: protiproud

ty vaše kryptonymy, prý "jeden evangelík". kdybych potkal nějakého "živého" evangelíka, který by mi říkal, že bude volit dsss, bylo by mi ho prostě líto. řekl bych si: vystrašený, něčím uvnitř hodně raněný člověk. ale když to napíše "jeden evangelík" zde do diskuse, s tím, že by takto měli volit i další křesťané, beru to jen jako hloupou provokaci. dvě hlavní předvolební hesla dsss, "stop imigraci" a "obnovíme suverenitu naší země", jsou přímo definiční prvky jiných myšlenkových směrů, jejichž názvy tady radši ani nepoužiju. howgh.
Od: Anonym: a&cac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 19. 06. 2017 13:45
Předmět: Re: protiproud

Vy se skutečně překonáváte, pane faráři! ab&ac
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 19. 06. 2017 16:49
Předmět: Re: protiproud

"stop imigraci" a "obnovíme suverenitu naší země", to je slogan kazdeho rozumného vlastence a krestana,
a jakae jsou vase hesla pane farari a tech které hodlate volit??
- "ano islamu, zájmy bruselu nad zájmy Čechů, totalitu a diktát eu, potraty bez omezení, ano rodinam dvou muzu nebo dvou žen, ano diskriminaci a rasismu slusnych obcanů versus nepřizpůsobivych skupin " To jsou hesla lidovců s gazdíkovců. Jsou to i vase zásady?? Pane faráři?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 19. 06. 2017 22:26
Předmět: Koho by měl volit správný evangelík

Přátelé, kolegové, bratři. Pozoruji, že diskuse nabírá grády, a to se zatím nepřipojil pan Danihelka! (A ani jsme se ještě nedostali k homosexualitě :-) Já jsem již napsal vše, co jsem měl na srdci, ale když jsem si přečetl názor bratra FARÁŘE Wrány, že národní suverenita je mu věcí cizí, spadla mi brada až na hrudník. Jen tolik jsem chtěl doplnit.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 20. 06. 2017 16:56
Předmět: Martine, probuďte se!

Víte, proč vám spadla brada až na hrudník? Protože jste usnul přece. A něco hodně divného se vám asi zdálo. A teď nám tady píšete o svých snových fantasmagoriích a ne o skutečnosti. Kde jinde než ve snu jste si "přečetl názor bratra FARÁŘE Wrány, že národní suverenita je mu věcí cizí"? - Dávejte si na to pozor, vypadáte pak jako lhář. V jiných svých zdejších příspěvcích jste přece horoval pro pravdomluvnost…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 20. 06. 2017 17:48
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Měl jsem na mysli tuto Vaši větu, bratře:
dvě hlavní předvolební hesla dsss, "stop imigraci" a "obnovíme suverenitu naší země", jsou přímo definiční prvky jiných myšlenkových směrů, jejichž názvy tady radši ani nepoužiju. howgh.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 21. 06. 2017 08:25
Předmět: Re: Martine

Chcete tedy říct, že způsob, jak jste mě citoval, nebyla lež, že prostě jen ten velký rozdíl mezi tím, co jsem já napsal a jak vy jste to přečetl prostě nejste schopen vidět. Dobrá - a do diskuse se tedy zapojujete proč?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 06. 2017 15:57
Předmět: Re: Martine, nabodněte se!

Tak to prosím o vyjádření někoho třetího, jak Vašim slovům rozuměl, já nevidím rozdíl mezi tou citací a její interpretací. Prosím, pište tak, aby to každej troll jako já pochopil. Často mluvíte jak indiánská vědma.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 21. 06. 2017 18:09
Předmět: Re: Martine, nabodněte se!

Já jsem jim rozuměl stejně, protože prakticky nepřipouštějí jiný výklad. Problém je v tom, že my oba dva jsme pitomci a intelektuální mrzáci naprosto nechápající VELIKOST faráře ČCE, pana Wrany . . . ab&ac
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 23. 06. 2017 10:50
Předmět: ab@aci a Martine

Vidím to jinak, ab@aci. Považuji naopak za svou nerozumnost, že se nechám takovými troly, jako jste vy dva, vtáhnout do pseudodiskuse. Už to dělat nebudu.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 23. 06. 2017 14:21
Předmět: Re: ab@aci a Martine

Tak to je úsudek skutečně hodný vaší velikosti, pane faráři. ab&ac
Od: Anonym: Petr Tomášek--- )
Kdy: 23. 06. 2017 17:05
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Jistě, obě dvě hesla jsou jednoznačně protikřesťanská, ba přímo antikristovská!
A to z toho důvodu, že Ježíš kázal bezpodmínečnou lásku ke všem lidem (i k těm Vašim muslimům) a Ježíš byl taky proti jakýmkoliv hranicím mezi lidmi (viz příběh Ježíše se samařskou ženou)…
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 23. 06. 2017 22:59
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Ne, pane kolego. Hesla jsou to křesťanská. To Vaše řeč pramení z jiného ducha. Z ducha ďábelské EU a falešného náboženství.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 24. 06. 2017 07:26
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Jeden příhodný komentář k věci odjinud:
Církevníci prosazující u nás muslimské imigranty bez ohledu na obavy národa, argumentují tím, že jednají jako milosrdný Samaritán.
Podívejme se na problém blíže.
Lk. 10:30 "I odpověděv Ježíš, řekl: Člověk jeden šel z Jeruzaléma do Jericho, i upadl mezi lotry." Lk. 10:33-35 "Samaritán pak jeden, cestou se ubíraje, přišel až k němu, a uzřev jej, milosrdenstvím hnut jest. A přistoupiv, uvázal rány jeho, naliv oleje a vína, a vloživ jej na hovado své, vedl do hospody, a péči o něj měl. Druhého pak dne odjíti maje, vyňav dva peníze, dal hospodáři, a řekl jemu: Měj o něj péči, a cožkoli nad to vynaložíš, já když se vrátím, zaplatím tobě.
Zraněný byl zřejmě Žid. Vzdor tomu, že Židé se Samaritány nevycházeli (J. 4:9 - podobně jako dnes muslimové s křesťany),Samaritán se zraněného ujal, ošetřil ho, ale nenechal ho odvézt k sobě domů, nýbrž do nejbližší hospody, kde se mu finančně postaral o další ošetřování - zraněný Žid byl pak ošetřován ve vlastním, nikoli cizím, samařském prostředí. JEDNEJME TAK I MY!!!
Jsem si jist tím, že Spasitel, když pronášel tento výrok, myslel i na naši situaci. Problémem církevníků je i to, že plni pýchy jdou NAD rámec Písma. Musím konstatovat (jako už mnohokrát), že Písmo nelze jakkoliv vylepšit, byť se o to mnozí církevníci až křečovitě snaží. Pro ty, kteří tak činí platí tato slova Písma:
2J. 1:9 "Kdo zachází dál a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdo zůstává v jeho učení, má Otce i Syna." (EP)
Takže pomáhat ano - ale nikoliv u nás doma. Pobyt muslimů na našem území nese s sebou i určitá rizika, z nichž zmíním toto, cituji odjinud:
"Pomoc muslimům u nás doma má mj. i toto úskalí: Přijmeme-li byť jen jediného muslima, či jedinou muslimskou rodinu, vzdáváme se tak části našeho území. A toto území, zpočátku nevelké, se časem rozšíří tak, že vzniknou no-go zóny, takové, jak je známe z měst západní Evropy. A postupem času se ve vlastní zemi staneme cizinci, jsouce muslimy, neuznávajícími naše zákony přečísleni a podmaněni. Skutečně chceme skončit jako Arméni v osmanské říši??? Kdo si dnes vzpomene na 1,5 miliónu nevinně utracených Arménů??? Tak toto si církevníci propagující pomoc muslimům u nás doma chtějí vzít na zodpovědnost?"
"Všude tam, kde žijí muslimové (rodina, byt, dům, město), existuje de facto "umma", tedy komunita muslimů - to je nepopiratelné. A tato komunita z muslimského hlediska existuje i de iure, a proto se uvnitř ní aplikuje muslimské právo - šaría, které je v rozporu s právem hostitelského nemuslimského státu. A hranice této "ummy" nejsou stanoveny žádnou úmluvou, či dohodou - a budou se tudíž měnit. A že se budou vzhledem k vysoké muslimské natalitě rozšiřovat, je myslím, jasné. A pokud jde o muslimské radikály: ti operují (jak zkušenosti ze západní Evropy ukazují), právě z takového, muslimy obsazeného území."
Myslím si že ten, který neomezeně vládne dolarem (nikoli rublem, juanem či randem), pojal úmysl zahltit Evropu muslimy z Asie a Afriky - viz projekt EUROMED. Za své dolary angažoval zhruba 30 000 lidí, kteří jeho záměr realizovali a realizují dosud. A na ně navazují už jím neplacení lidé, kteří tyto lidi umísťují v cílových zemích - tedy nejrůznější neziskovky, "sluníčka" či církevníci, kteří zaštiťujíce se falešným samaritánstvím ohlupují společně s mocnými tohoto světa národ, který se běženců oprávněně obává. Národ - z něhož žijí - a na nějž kašlou!!!
Tedy i církve slouží komusi mocnému v pozadí, jehož neznají, a který má na rozdíl od Boha (Jr. 29:11) s námi myšlení o trápení - a nikoli o pokoji!!! Co na to Písmo?
2Kor. 6:14, 15 "Netáhněte jha s nevěřícími. Nebo jaký jest spolek spravedlnosti s nepravostí? A jaké obcování světla s temnostmi? A jaké srovnání Krista s Beliálem? Aneb jaký díl věrnému s nevěrným?" 1Kor. 7:23 "Za mzdu koupeni jste, nebuďtež služebníci lidští."
Dnes církve nevyslyšely obavy národa z muslimské invaze, která se na nás valí. Ještě jsem neslyšel žádného církevního představitele, aby na jakémkoli lidovém shromáždění pronesl k národu ono biblické "Nebojte se!"
Zdá se, že křesťanské církve byly, jsou a budou služebníky těch mocných - nikoli služebníky Božími. Konají sice i dosti dobrého, kterého je třeba si vážit - nicméně je tu propastný rozdíl mezi tím, co od národa berou - a tím, co mu dávají. Bez státních peněz vybíraných NEDOBROVOLNĚ od daňových poplatníků, by se brzy zhroutily. Jejich závislost na mamonu prokázaly i církevní restituce. Jak mohou národu zvěstovat Krista, když národ popuzují???
NIKDO NEDAL TÉTO VLÁDĚ, NEZISKOVKÁM ANI CÍRKEVNÍKŮM PRÁVO HAZARDOVAT SE ŽIVOTY NEVINNÝCH ČESKÝCH LIDÍ!!! Když šlo o církevní restituce, byli církevníci nadmíru aktivní. A teď, když jde o bytí či nebytí národa, církevníci mlčí!!!
To, že chtějí církevníci pomáhat muslimům, je jistě chvályhodné. Ale ať činí tak, aby neohrožovali naše české spoluobčany. Nechť většině národa nevnucují svůj model pomoci - ať tedy pomáhají společně s nevěřícími v bezpečných muslimských zemích i jinde, jak navrhuje náš pan prezident.
Díky Pánu za prezidenta Zemana!!! Kdyby se stal prezidentem pan Schwarzenberg, kterého tak vehementně, až fanaticky prosazovaly církve, bylo by to u nás jako v sousedním Německu. Představitelé církví nemají dar rozpoznání časů!!! Neuvěřitelná slepota!!!
Církve se staly pohoršením a překážkou mnohým na cestě ke Kristu! A dnes se stávají dokonce bezpečnostním rizikem. A já se ptám: Mají za těchto okolností křesťanské církve vůbec postačující důvod své existence??? Kéž se český národ vrátí ke Kristu! Kéž se naše země stane útočištěm pro nejen pro křesťanské uprchlíky ale i pro lidi ze západní Evropy (která již nemá budoucnost pro které bude život v jejich zemích již brzo nesnesitelný!!! ab&ac
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 24. 06. 2017 09:51
Předmět: Martine, probodněte se!

Silna ale pravdiva slova ab,ac! Evangelicti vůdcové proč jste hrabali restituce, kdyz jsou zde důchodci, matky na materské a chudé rodiny a postizené deti, na ktere sbirame víčka, nebot stát nemá peníze, a ktere by ty penize potrebovaly! A zase na nich bude vlada setrit pro ty restitucni miliardy! Vy nas chcete poucovat o morálce a milosrdenstvi? To je vrchol. Vlada vyclenila dalsi půl miliardy na usidleni dalsich muslimskych nemakačenků a pachatelů trestne cinnosti v nasi zemi. Opet na ukor potrebnych lidí. Mluvte, az ty imigranty budete platit vy, z darů vasich stařenek v kostele a nikoli z ciziho.
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 24. 06. 2017 15:40
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 24. 06. 2017 20:51
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Já se asi opravdu probodnu… Dělnická strana je na mě trochu silnější segafrédo, ale určitě lepší volba než eurolidovci. Já jsem evangelík oddaný Okamurovi. Tato strana je křesťanství ze všech nejblíže.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 25. 06. 2017 21:43
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

K lidovcům, jsem našel jeden příhodný komentář. Překopíruji:
Citát: "Mnozí mi napsali: „Lidovce bych nikdy nevolil, protože…“
Já také ne. A sice proto, že tato strana je pro přijímání migrantů, což zcela jasně povede (a západní Evropa je toho jasným důkazem), k prolévání nevinné české krve. Ještě si vzpomínám na slova pana Bělobrádka, že bychom měli přijímat 7000 migrantů ročně. A to v rámci scelování rodin (a za rodinu si migrant může označit kohokoli, aniž bychom si to mohli ověřit), si tento počet můžeme klidně vynásobit deseti. Tedy první rok 70 000, druhý rok celkem 140 000 migrantů - a tak dále až k úplné likvidaci českého národa. Přitom migranti naši přátelé nejsou! Viz např. článek: JSOU MUSLIMOVÉ NAŠI PŘÁTELÉ? UPRCHLÍCI - NEBO MIGRANTI?
Příčinu jednání lidovců, které hodnotím jako jasně protinárodní, vidím v tom, že sám papež prosazuje zničení národních států Evropy. Viz článek na této adrese: http://zpravy.idnes.cz/papez-frantisek-katolici-krestane-trump-kritika-f6r-/zahranicni.aspx?c=A170411_140511_zahranicni_aba
Lidovci jsou katolickou stranou, tedy stranou se silnou vazbou na papeže. Papežské barvy jsou bílá a žlutá. Nevšimli jste si žlutých kravat u lidovců, žlutých ubrusů na jejich sjezdech???
V linku výše je uvedeno, že postoje papeže ŘKC štěpí. Proti zaplavení Maďarska migranty byli i maďarští katoličtí biskupové, kteří svůj nesouhlas s papežem vysvětlovali takto: "Svatý Otec nezná zdejší situaci." Je skutečně tristní, že světští lidé jako např. maďarský premiér Orbán bojují proti migraci, která přináší jen násilí a smrt - zatímco papež svým postojem toto násilí jen podporuje! https://www.youtube.com/embed/cQf9U4TQa4c
Díky Pánu za statečného premiéra Orbána! Díky Pánu za statečnou premiérku paní Szydlovou!!! Může se náš pan Sobotka vůbec srovnávat s těmito velikány?
Pokud jde o lidovou stranu, tak její nepřiměřené sympatie k sudetoněmeckému hnutí, jaké projevují ministři Herman a Bělobrádek svědčí o něčem velice neblahém. Podle mého názoru (pokud se ho ještě vůbec mohu dopustit) jsou lidovci jen maskovaní sudeťáci a osobně je vnímám též jako trvalou hrozbu české státnosti. A pokud jde o politiky, tak mě nejbližší je pan Okamura, který o problému migrace mluvil už před lety; byl tupen, vysmíván, že slyší trávu růst - a nyní je to, o čem mluvil před lety už obecně známou skutečností!!!
Komedie s "uprchlíky": Každý rok potřebuje EK dostat do EU 1,4 milionů islámských migrantů, aby do roku 2050 splnila plán. A rozhodně nepřestane. Konec citátu. ab&ac
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 26. 06. 2017 09:03
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

TEN, KDO JE PRO MIGRANTY, NEMŮŽE BÝT PRO RODINU - RODINU KŘESŤANSKOU TÍM MÉNĚ!!! PŘED LIDOVCI MUSÍM VAROVAT!!! ab&ac
Od: Anonym: Xig Xiang Xuanéz--- )
Kdy: 26. 06. 2017 12:06
Předmět: Lidovce nevolit!!!!!!

Lidovce nevolit!!!!!! Co Lidovec to blbec!!!!!!! Vlastní zkušenost!!!
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 27. 06. 2017 07:41
Předmět: Re: Lidovce nevolit!!!!!!

Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 28. 06. 2017 15:02
Předmět: Re: Martine, probodněte se!

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 06. 2017 20:02
Předmět: Muslimové vs. rómové

Já mám podobné zkušenosti s rómy, v jejichž sousedství jsem žil asi 20 let. S tím, že za těch 20 let jsem byl cca čtyřikrát fyzicky napaden, jednou mě "náhodou" pokousal jejich pes, že jsem byl ošetřen na pohotovosti. Pokřikování na kolemjdoucí, pochtívání peněz, cigaret, bylo nesčetné. Jediné, co na ně platilo, byly "rychlý nohy". A ještě ten věčný noční hluk, odpadky, ničení domů, které měli od města, shlukování se ožralých před hospodama a hernama, to už jenom na okraj. Na slušné rómy jsem moc štěstí neměl. Znal jsem jednu takovou slušnější rodinu, byli to rodiče s dcerou. Ti konflikty nedělali, ale nepracoval z nich taky nikdo. Ale člověk se aspoň nemusel bát kolem nich projít.
Dosud se nám nepodařilo integrovat rómy a troufáme si na integraci muslimů.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 28. 06. 2017 22:18
Předmět: Re: Muslimové vs. rómové

Moje řeč. ab&ac
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 28. 06. 2017 22:26
Předmět: Re: Muslimové vs. rómové

My dva si rozumíme. Jsem rád, že až na ty výjimky se tady vesměs všichni diskutéři shodujeme v rozumných názorech. A tudíž pokud je zde většina z nás z ČCE, tak to s tou církví ještě není tak špatné.
Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 03. 07. 2017 12:26
Předmět: Re: Muslimové vs. rómové

Zdravím příteli, já bych církve tak optimisticky neviděl. České přísloví říká, že ryba smrdí od hlavy. Písmo praví že málo kvasu celé těsto nakvasí (1Kor. 5:6). Existuje kvas farizejský, saducejský (Mt. 16:6), Herodův (Mk. 8:15), jichž se máme varovat, a pokud je přítomen, tento starý kvas odstranit (1Kor. 5:7).
Co tím mám na mysli?
V křesťanských církvích existují latentní problémy, které při určité příležitosti vyplavou na povrch a to tak, že i zasvěcený člověk nad tím žasne. Těmito příležitostmi byly i církevní restituce, ale hlavně kampaň na volbu prezidenta, kterou církve prosazující Knížepána prováděly s fanatismem, který jsem u nich dosud neviděl. A protože mám co srovnávat, užasl jsem: Tyto církevní ovečky se mávnutím proutku projevovaly jako vypatlanci, nikoliv nepodobní vypatlancům komunistickým, těm, kteří mne v 60 létech minulého století po léta zahrnovali svou "přízní". Mohly by si s nimi klidně podat ruce. V obou případech byl ve hře FANATISMUS.
To ve mně vyvolalo zájem dobrat se příčin tohoto jevu. Podle mého názoru je jednou z příčin motivace duchovních. U řady duchovních vidím i to, (a samozřejmě se mohu mýlit), že duchovní křesťanských církví nejsou primárně motivováni k hlásání evangelia, nýbrž k budování relativně snadné existence - ale co je ještě horší - k budování duchovní moci (nadvlády) nad věřícími, čím jsou zcela saturováni - což obojí je principiálně špatně.
Vzpomínám si na jeden rozhovor s jedním upřímně věřícím bratrem vedený po bohoslužbě v církevních prostorách, kde mi tento bratr soukromě sdělil (bázlivě se okolo rozhlížeje), že volil na rozdíl od ostatních pana Zemana. Aby bylo jasno - já ho volil také. Ale musel jsem si položit řadu otázek: kde to vůbec jsme, když církve vedou ve svých prostorách POLITICKOU kampaň a bratr, který nejde s proudem se musí něčeho OBÁVAT??? To ale v konečném důsledku znamená, že křesťanské církve jsou v politickém boji snadno ZNEUŽITELNÉ!!! Pak se musím ptát, zda jsou vůbec solí země a zda si nezaslouží být ven vyvrženy a od lidí pošlapány (Mt. 5:13)!!! MÁM ZA TO, ŽE VÝVOJ K TOMUTO KONCI NEODVRATNĚ SMĚŘUJE. ab&ac
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 03. 07. 2017 20:19
Předmět: Re: Muslimové vs. rómové

Příteli, jsi moudrý člověk. Je vidět, že tě jako některé jiné křesťany, či dokonce faráře, nestrávil duch lži, džin manipulace a propagandy, vypuštěný z bruselského pekla. Mám velkou radost, že se nebojíš říci jasné NE americkobruselskému fašismu, troubenému "goebelsovými hubami" jedenadvacátého století, jenž troubí dokonce z některých kazatelen. Ale není to v ČCE černobílé, v našem sboru sklidil Miloš Zeman podporu. Samozřejmě, někteří volili spícího vlastizrádce. Musíme se postavit proti nenávisti vlastizrádců, byť jsou jimi někteří naši vlastní bratři, poblázněným básníkem počínaje a anonymním trolem konče.
Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 14. 06. 2017 19:52
Předmět: Re: Slovo synodu ČCE k volbám

On splňuje vůbec nějaký?