Odpověď na příspěvek: Re: Muslimové vs. rómové

Od: Anonym: ab&ac <> ( ---.poda.cz )
Kdy: 03. 07. 2017 12:26
Předmět: Re: Muslimové vs. rómové

Zdravím příteli, já bych církve tak optimisticky neviděl. České přísloví říká, že ryba smrdí od hlavy. Písmo praví že málo kvasu celé těsto nakvasí (1Kor. 5:6). Existuje kvas farizejský, saducejský (Mt. 16:6), Herodův (Mk. 8:15), jichž se máme varovat, a pokud je přítomen, tento starý kvas odstranit (1Kor. 5:7).
Co tím mám na mysli?
V křesťanských církvích existují latentní problémy, které při určité příležitosti vyplavou na povrch a to tak, že i zasvěcený člověk nad tím žasne. Těmito příležitostmi byly i církevní restituce, ale hlavně kampaň na volbu prezidenta, kterou církve prosazující Knížepána prováděly s fanatismem, který jsem u nich dosud neviděl. A protože mám co srovnávat, užasl jsem: Tyto církevní ovečky se mávnutím proutku projevovaly jako vypatlanci, nikoliv nepodobní vypatlancům komunistickým, těm, kteří mne v 60 létech minulého století po léta zahrnovali svou "přízní". Mohly by si s nimi klidně podat ruce. V obou případech byl ve hře FANATISMUS.
To ve mně vyvolalo zájem dobrat se příčin tohoto jevu. Podle mého názoru je jednou z příčin motivace duchovních. U řady duchovních vidím i to, (a samozřejmě se mohu mýlit), že duchovní křesťanských církví nejsou primárně motivováni k hlásání evangelia, nýbrž k budování relativně snadné existence - ale co je ještě horší - k budování duchovní moci (nadvlády) nad věřícími, čím jsou zcela saturováni - což obojí je principiálně špatně.
Vzpomínám si na jeden rozhovor s jedním upřímně věřícím bratrem vedený po bohoslužbě v církevních prostorách, kde mi tento bratr soukromě sdělil (bázlivě se okolo rozhlížeje), že volil na rozdíl od ostatních pana Zemana. Aby bylo jasno - já ho volil také. Ale musel jsem si položit řadu otázek: kde to vůbec jsme, když církve vedou ve svých prostorách POLITICKOU kampaň a bratr, který nejde s proudem se musí něčeho OBÁVAT??? To ale v konečném důsledku znamená, že křesťanské církve jsou v politickém boji snadno ZNEUŽITELNÉ!!! Pak se musím ptát, zda jsou vůbec solí země a zda si nezaslouží být ven vyvrženy a od lidí pošlapány (Mt. 5:13)!!! MÁM ZA TO, ŽE VÝVOJ K TOMUTO KONCI NEODVRATNĚ SMĚŘUJE. ab&ac

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód