Misijní konference Semínka 2019

FS ČCE ORLOVÁ <>
(2.4.2019, rubrika: Co hýbe s ČCE)

Hledáte nové inspirace pro svou víru? Přemýšlíte, jak vysvětlit evangelium nevěřícím přátelům? Lámete si hlavu, jak mluvit o Bohu s druhými lidmi? Rádi byste o Něm mluvili tak, aby vám rozuměli i nekřesťané? Chcete obohatit život svého sboru o zajímavé originální aktivity? Pak vás zveme na misijní konferenci SEMÍNKA 2019 s Robem Rawsonem ze Skotska

Jak nechodit kolem horké kaše a začít mluvit s druhými o své víře, a proč vlastně o Bohu mluvit…

Setkání nad tématem "Jak to říct?" se koná ve sboru v Orlové (Husův dům, Fr. Palackého 787, Orlová-Město v sobotu 6.4.2019 od 9.00 do 17.00

Hlavním řečníkem bude Rob Rawson ze Skotska.

Rob Rawson je původním povoláním herec, v současné době pracuje pro Church of Scotland; učí komunikační dovednosti, zabývá se otázkou srozumitelnosti a výstižnosti prezentace církve lidem necírkevním. Letos v únoru mu vyšla kniha Go, Create (Jděte a tvořte) o tom, jak tvůrčím způsobem zapojit veřejnost do událostí církevního roku, jak tradiční zvěst představit netradičně, jak do církevního zvěstování zapojit fantazii a tvořivost. Přemýšlí také nad tím, jak citlivě přemostit propast mezi církví jako kulturní institucí a církví jako zvěstným společenstvím - tedy, jak se přirozeně a nekřečovitě dostat od koncertu, přednášky nebo výstavy v kostele ke sdílení dobré zprávy o Pánu Ježíši Kristu.

program:

9.00 zahájení

9.30 přednáška: Robert Rawson: Jak to říct?

11.00 přestávka

11.15  rozhovor o tématu

12.00 oběd

13.30 pracovní skupinky/workshopy (v návaznosti na dopolední přednášky)

16.00 zakončení

16.30 možnost rozhovoru u kávy

19.00 koncert polské zpěvačky Gabi Gąsior a kapely Holy Noiz

přednášející bude mluvit anglicky, vše bude překládáno do češtiny

účastnický poplatek – díky podpoře z grantového systému ČCE – jen symbolických 50,- Kč,

za dalších 100,- Kč je možno objednat si oběd – guláš s knedlíkem

Pro účastníky máme také vstupenky na koncert vynikající polské gospelové zpěvačky Gabi Gąsior a kapely Holy Noiz za sníženou cenu 50,- Kč (plná cena je 150,- Kč)

Přihlašujte se do neděle 31.3. pomocí webového formuláře

Je samozřejmě možné zúčastnit i bez přihlášení předem, v takovém případě ovšem je účastnický poplatek 100,- Kč, koncert za 150,- Kč a není možné objednat oběd.

Velice děkujeme za podporu akce z DARP, tedy z církevního grantového systému; za podporu koncertu pak ještě také Nadaci Hyundai, Open Society Fund, Městu Orlová a YMCA Orlová.