Synodní rada ČCE k volbám

Správci Evangnetu <>
(19.1.2018, rubrika: Církev a svět)

Synodní rada ČCE vydala prohlášení k prezidenstkým volbám. Netají své preference, zároveň vyzvala ke svobodné a zodpovědné volbě.

Prohlášení synodní rady Českobratrské církve evangelické ke 2. kolu prezidentských voleb.

Čeká nás druhé kolo prezidentských voleb. Tento okamžik považujeme za důležitý pro směřování naší země. Proto vyzýváme každého, aby se voleb zúčastnil.

Chceme prezidenta, který usiluje o slušnost a spravedlnost, zastává demokratické hodnoty a záleží mu na důstojnosti a hodnotě každého člověka. Přejeme si, aby naše země byla i v dalších letech součástí západního světa a měla své místo v evropské i světové politice.

Ve druhém kole prezidentských voleb proto dáme hlas Jiřímu Drahošovi. Využijte i vy svého práva volit svobodně a zodpovědně.

Synodní rada Českobratrské církve evangelické

V Praze 19. ledna 2018