Opravená fara v Chrástu začne sloužit veřejnosti

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je Karel Šimr.
(20.5.2013, rubrika: Aktuality)

Evangelická fara v Chrástu u Plzně po dvouleté celkové rekonstrukci v rámci projektu Živá fara slavnostně otevře nové prostory v neděli 2. června 2013 od 14 hodin.

Kromě požehnání a pozdravů hostů se v rámci doprovodného programu mohou příchozí těšit na vystoupení místního uskupení Staré dámy, klauniádu pro děti nebo košíkářskou dílnu a výrobky uživatelů stacionáře Človíček Diakonie Západ. Vrcholem odpoledne bude koncert souboru Touch of Gospel. Při slavnostní příležitosti nebude samozřejmě chybět ani občerstvení.
Sborový dům Českobratrské církve evangelické prošel v uplynulých dvou letech komplexní rekonstrukcí za více než dva a půl milionu korun. V podkroví byl vybudován nový farářský byt a přízemí bylo adaptováno na víceúčelové centrum setkávání.
Největším dílem k realizaci projektu přispělo Pomocné dílo evangelických církví Švýcarska, jehož zástupci se slavnostního otevření rovněž zúčastní. Významnou měrou přispěla také Jeronýmova jednota Českobratrské církve evangelické, místní firmy a občané. Stovky brigádnických hodin odpracovali členové sboru. Nové prostory budou v rámci projektu Živá fara sloužit jako zázemí pro duchovní, kulturní a společenské aktivity lidí v Chrástu a okolí.

Karel Šimr, farář sboru

Příloha [1]: Pozvánka k otevření <chrast_fara_otevreni.pdf> (157.9 KB)