Sbírka už pomáhá lidem na ulici

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je Karel Šimr.
(10.2.2012, rubrika: Církev a svět)

Skupinky dobrovolníků dnes dopoledne vyrazili do ulic a na předměstí Plzně. Vyhledávají lidi bez domova a roznášejí jim teplou polévku, čaj a ošacení.
Teplé oblečení, deky nebo potraviny, kterými lidé v rámci sbírky "Nenechte své srdce zmrznout" v uplynulých dnech zaplnili evangelické kostely a fary na Plzeňsku, už slouží potřebným.

Dobrovolníci z církví nebo z řad studentů spolu s terénními pracovníky z neziskových organizací (Point 14, Člověk v tísni) je od rána roznáší lidem bez domova. Chtějí jim tak pomoci přečkat následující mrazivé noci.

Asi dvě desítky lidí bez domova uvítalo nabídku oblečení, spacáků, ale také teplé polévky a čaje během dnešního dopoledne u plzeňského hlavního nádraží. Další skupinka dobrovolníků zatím mapovala lokality na předměstích Plzně, kde se lidé bez střechy nad hlavou zdržují. Ošacení také putovalo do několika zařízení pro lidi "z ulice".

Distribuce pomoci bude pokračovat i během odpoledne a soboty.

Karel Šimr
farář Českobratrské církve evangelické v Chrástu