Hostem semináře o domácích formách liturgie bude Pavel Černý

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je Karel Šimr.
(2.9.2010, rubrika: Aktuality)

Evangelická liturgická iniciativa Coena pořádá již 18. pravidelné studijní setkání tentokrát na téma: Domácí formy liturgie - domácí zbožnost, růst ve víře.

Hlavním přednášejícím bude bývalý předseda rady Církve bratrské a Ekumenické rady církví, kazatel Církve bratrské Pavel Černý. Setkání se koná od čtvrtečního večera 14. října do sobotního poledne 16. října 2010, kdy bude zakončeno společnou bohoslužbou.

Kromě hlavního přednášejícího bude mít setkání i další ekumenický rozměr. Poprvé se bude konat na faře jiné, než evangelické církve. Konkrétně na faře římskokatolické v Nové Cerekvi na Vysočině.

Nová Cerekev se nachází mezi Jihlavou a Táborem s dobrou dostupností vlakem nebo autem z nedaleké dálnice D1. Prostory je vhodně opraveny pro skupinovou práci se slušným ubytovacím zázemím. Příspěvek na pobyt je dobrovolný.

Karel Šimr