Evangelický sbor v Chrástu oslaví 60. narozeniny

Kazatel ČCE Karel Šimr <>
(30.4.2008, rubrika: Oznámení)

(Chrást) V Chrástu u Plzně oslaví ve dnech 31. května a 1. června 60. výročí založení místního evangelického sboru. Součástí oslav budou nejen slavnostní bohoslužby nebo ohlédnutí do historie sboru, ale také bohatý kulturní program.

Akci s názvem 60 let na cestě pořádají členové Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Chrástu u Plzně na farské zahradě a v budově sboru v Železniční ulici. Slavnost odstartuje v sobotu 31.5. programem pro rodiče a děti na místním dětském hřišti. Návštěvníky od 16 hodin pobaví divadelní hra Švestka z dílny pánů Smoljaka a Svěráka v podání amatérského souboru Cimrmanband. Vpodvečer zazní na farské zahradě hudba. Od 17,30 zahraje rocková kapela The Solitudes a v 18,30 vystoupí známý gospelový soubor Touch of Gospel z Plzně. Sobotu zakončí zpívaná u táboráku s Lidovou muzikou z Chrástu. Po celý den nebude chybět občerstvení nebo hříště pro děti. Přijede také pojízdná čajovna Seraf s výrobky spravedlivého obchodu Fair Trade.

V neděli 1.6. se v modlitebně sboru budou konat slavnostní bohoslužby za účasti řady duchovních, kteří ve sboru v uplynulých desetiletích působili. V 11 hodin představitelé sboru i obce zahájí výstavu o historii sboru, kterou občané budou moci shlédnout také po celý červen v místním zdravotním středisku. Zároveň představí sborník, mapující více než 60 let života evangelické komunity v Chrástu. Ten připomene například válečná léta, během nichž nacisté popravili dvanáct členů sboru, dále stavbu sborového domu v 50. letech, působení duchovních, kteří se stavěli proti nesvobodě komunistického režimu nebo vznik netradičního ztvárnění Poslední večeře na zdi modlitebny významným českým malířem Karlem Svolinským v 80. letech. Oslavy vyvrcholí v 15 hodin rodinným koncertem s názvem Domácí muzicírování. V Lidovém domě v Chrástu na něm vystoupí žáci místní základní umělecké školy spolu se svými rodiči.

Chrástečtí evangelíci spolu s Obecním úřadem Chrást, oddílem Sluníčko při TJ Spartak Chrást a Základní uměleckou školou v Chrástu zvou na všechny akce širokou veřejnost. Dobrovolné vstupné a sbírka při bohoslužbách poslouží k opravě nefunkčního sborového harmonia.

Více na http://chrast.evangnet.cz

Příloha [1]: plakát k oslavám (jpg, 160 kB) <chrast_60_let_na_ceste_maly.jpg> (164.2 KB)