Téma: Okurková sezóna na evangnetu

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 25. 07. 2019 22:07
Předmět: Okurková sezóna na evangnetu

Navigace: link | přehled | fórum
Dejte někdo téma.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 25. 07. 2019 22:26
Předmět: Re: Okurková sezóna na evangnetu

Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 25. 07. 2019 23:26
Předmět: Re: Okurková sezóna na evangnetu

Nebo libo cute poster?
BTW hodnoťte.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 26. 07. 2019 11:12
Předmět: Re: Okurková sezóna na evangnetu

Martin Janča napsal(a):
 Nebo libo cute poster?    https://bit.ly/2Gum81r    BTW hodnoťte.
Téma: Co dělají tvé virtuální lásky a jak budeš v budoucnu řešit sex, když tě nezajímá?
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 26. 07. 2019 14:34
Předmět: Re: Okurková sezóna na evangnetu

Navrhuji biblické téma, co řeba pravda kreacionismu?
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 26. 07. 2019 21:47
Předmět: Re: Okurková sezóna na evangnetu

"Pravda kreacionismu" nebo "pravda o kreacionismu"? 😎
Kreacionisty vnímám jako nevzdělané fundamentalisty.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 14. 08. 2020 19:52
Předmět: environmentální důrazy v ČCE a jejich smysl

Bratři a sestry, mám námět- přemýšlím o těch environmentálních akcích a jejich smyslu pro náš křesťanský rozvoj. Např. v poslední zásilce z ÚCK: https://seasonofcreation.org/celebration-guide/ K těmto důrazům jsem byl spíše skeptický, protože jsem měl pocit, že mají odvádět naši pozornost od skutečných problémů a je to téma dost zprofanované diktátem EU a "zelenými ismy". Nicméně se mi tento program líbí, i ten pořad včetně modliteb působí velmi upřímně. Je jasné, že odpovědnost k Zemi je pro člověka základní, ale nesouhlasím s bezbožným pojetím, které z toho "vykřeše" třídění odpadů, spotřebiče A++, auta na elektřinu a pití z kohoutku. Naopak by se mi líbila ta výchova k odpovědnosti. Jenže to by musela být nejdřív výchova k tomu, jak se stát "skutečnými" muži (a ženami) podle božího záměru hlavně co se týče odpovědnosti ve vztazích což nás zase vede k rodině, jako základní jednotce božího lidu s potenciálem nejen plodit a vychovávat nový boží lid, ale též sdružovat, vázat a "nabalovat" další přátele (dospělé i dětské) a tak vlastně konat misii naprosto přirozenou cestou. Proto souhlasím s těmito "eko" programy jak zajímavým zpestřením sborového života, ale vidím jako naprosto základní a zásadní , aby ČCE naprosto transparentně a maximálně důrazně podporovala zdravou rodinu a její nenahraditelné funkce. Doporučuji tento trend odrazit v projektech a prohlášeních a učinit z manželského svazku svátost, protože JE aktem budujícím víru a usnadňujícím cestu do nebe.
Od: Anonym: Pawel--- )
Kdy: 14. 08. 2020 19:56
Předmět: Re: environmentální důrazy v ČCE a jejich smysl

Tak pro mě je to jednoduché: Nějakej třicetiletej kohabilitující párek, co se vozí v SUV, čůrá do záchodu antikoncepci a každej rok cestuje na dovolenou do tramtárie, mi nebude povídat o ekologii.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 14. 08. 2020 23:21
Předmět: Re: environmentální důrazy v ČCE a jejich smysl

Pawel napsal(a):
 Tak pro mě je to jednoduché: Nějakej třicetiletej kohabilitující párek, co  se vozí v SUV, čůrá do záchodu antikoncepci a každej rok cestuje na  dovolenou do tramtárie, mi nebude povídat o ekologii.
Jo, to je taky část pravdy. Co dál?