Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: environmentální důrazy v ČCE a jejich smysl

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 14. 08. 2020 19:52
Předmět: environmentální důrazy v ČCE a jejich smysl

Bratři a sestry, mám námět- přemýšlím o těch environmentálních akcích a jejich smyslu pro náš křesťanský rozvoj. Např. v poslední zásilce z ÚCK: https://seasonofcreation.org/celebration-guide/ K těmto důrazům jsem byl spíše skeptický, protože jsem měl pocit, že mají odvádět naši pozornost od skutečných problémů a je to téma dost zprofanované diktátem EU a "zelenými ismy". Nicméně se mi tento program líbí, i ten pořad včetně modliteb působí velmi upřímně. Je jasné, že odpovědnost k Zemi je pro člověka základní, ale nesouhlasím s bezbožným pojetím, které z toho "vykřeše" třídění odpadů, spotřebiče A++, auta na elektřinu a pití z kohoutku. Naopak by se mi líbila ta výchova k odpovědnosti. Jenže to by musela být nejdřív výchova k tomu, jak se stát "skutečnými" muži (a ženami) podle božího záměru hlavně co se týče odpovědnosti ve vztazích což nás zase vede k rodině, jako základní jednotce božího lidu s potenciálem nejen plodit a vychovávat nový boží lid, ale též sdružovat, vázat a "nabalovat" další přátele (dospělé i dětské) a tak vlastně konat misii naprosto přirozenou cestou. Proto souhlasím s těmito "eko" programy jak zajímavým zpestřením sborového života, ale vidím jako naprosto základní a zásadní , aby ČCE naprosto transparentně a maximálně důrazně podporovala zdravou rodinu a její nenahraditelné funkce. Doporučuji tento trend odrazit v projektech a prohlášeních a učinit z manželského svazku svátost, protože JE aktem budujícím víru a usnadňujícím cestu do nebe.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód