Změny v programu farářského kurzu

Spolek evangelických kazatelů <>
(25.1.2009, rubrika: Oznámení)


V pondělí 26. ledna v 17 hodin začíná bohoslužbami další farářský kurz, tentokrát nazvaný "K svobodě je dlouhé putování". V reakci na aktuální události došlo v jeho programu ke dvěma změnám.

Kvůli onemocnění se úterního diskuzního večera nemůže zúčastnit Václav Havel. Proto Vás v úterý večer od 19 hodin zveme k rozhovoru o Janu Palachovi se studentem Jakubem Jarešem, jedním ze spoluautorů nové monografie Jan Palach '69. Rozhovor bude moderovat profesor Jakub S. Trojan.

Druhou změnou je posun začátku čtvrtečního programu o 30 minut na 9.30 a následný posun dalšího dopoledního programu. Touto změnou reagujeme na aktuální dění v záležitosti hrozící výpovědi z nájmu pro občanské sdružení Společnou cestou a jeho azylový dům a občanskou poradnu na Jižním Městě v Praze 11. Posunem programu jsme se rozhodli vytvořit prostor, aby se účastníci kurzu mohli zúčastnit plánované demonstrace na podporu azylového domu před Magistrátem hl. města Prahy. Organizátoři demonstrace prosí kazatele, kteří se jí budou chtít zúčastnit, aby si s sebou vzali svůj talár.

Aktuální program se zapracovanými změnami najdete na webu Spolku evangelických kazatelů, odkud si jej také můžete stáhnout a vytisknout.