Téma: Zázrak uzdravení

Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 16. 07. 2019 23:43
Předmět: Zázrak uzdravení

Navigace: link | přehled | fórum
Znáte někoho, kdo byl zázračně uzdraven? A nemyslím tím z chřipky nebo rýmy, to se uzdravuje samo i bez zázraku.
Od: Anonym: hříšný kostelník--- )
Kdy: 17. 07. 2019 09:50
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Ano. Znám. Viděl jsem to na letniční konferenci. Hromadná uzdravení.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 17. 07. 2019 12:16
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Hromadná uzdravení jsem také viděl, říkám to ironicky. Šlo o davovou psychózu na letničních shromážděních. Jde mi o konkrétní případy potvrzené medicínou.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 17. 07. 2019 18:41
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Mám kamaráda, kterému se výrazně zlepšilo zdraví poté, co přijal Krista. Od 30 let byl invalidní ve 3. stupni. Vrátili mu i řidičák, začal chodit do práce. Tedy to měl doložené lékařskými zprávami před i po. Lékař, který mu před léty psal posudek na invalidní důchod s vyloučením zlepšení stavu, nevěděl, co na to říct.
Také z jiného "soudku" jsem viděl na tzv. uzdravujícím shromáždění vstát invalidu z vozíku a odejít po svých. Nebo jindy na jedné tzv. evangelizaci Boží mocí, hluchý, co začal slyšet, opakoval po kazateli slova. Před tím se neznali, nemohli být domluvení.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 17. 07. 2019 19:10
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Martin Janča napsal(a):
 Mám kamaráda, kterému se výrazně zlepšilo zdraví poté, co přijal Krista. Od  30 let byl invalidní ve 3. stupni. Vrátili mu i řidičák, začal chodit do  práce. Tedy to měl doložené lékařskými zprávami před i po. Lékař, který mu  před léty psal posudek na invalidní důchod s vyloučením zlepšení stavu,  nevěděl, co na to říct.    Také z jiného "soudku" jsem viděl na tzv. uzdravujícím shromáždění  vstát invalidu z vozíku a odejít po svých. Nebo jindy na jedné tzv.  evangelizaci Boží mocí, hluchý, co začal slyšet, opakoval po kazateli slova.  Před tím se neznali, nemohli být domluvení.    
A předpokládám, že ten hluchý byl němý a po té začal mluvit, že? Tak to jsou nesmysly. Přečti si psychologii, člověk, co nikdy neviděl a odoperovali ho, se musel učit slyšet i mluvit. Věřím v uzdravení, ale ne zchození propracované dovednosti z nebe. To bych nemusel chodit do školy a mohl Boha požádat, ať mi do hlavy nasype během modlitby třeba celé studium medicíny. Takže, buď to byl podvod, nebo byl max. ohluchlý, nebo jen špatně slyšel.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 17. 07. 2019 19:10
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

opravuji…..nikdy neslyšel….
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 17. 07. 2019 20:00
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Napsal jsem dvě verze uzdravení, s jakými jsem se setkal, že tě třeba jedna (ta první) osloví. Mne oslovuje víc ta první.
Na těch evangelizacích byly uzdravených (nebo "uzdravených") mraky, lidi hromadně padali k zemi po doteku Ducha svatého (snad), však to znáš sám. S odstupem se dívám na tyto věci hodně kriticky. Ale když tam prostě týpek po vzkládání rukou vstal z vozíku a odšpacíroval po svých, tak tohle je pro mne zázrak, nejsem schopný proti tomu argumentovat, i když nejsem příznivec neocharizmatického hnutí.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 17. 07. 2019 21:44
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Člověk dokáže v extázi mobilizovat neuvěřitelně své síly jen silou svého přesvědčení v uzdravení. Otázkou však je, jestli dotyčný chodil bez vozíku i po měsíci, nebo šlo jen o mobilizaci vnitřních sil. Mě zajímají lékařské zprávy, vyšetření. Takovýchto uzdravení znám osobně mraky, z těch prokazatelných však neznám žádné. Také jsem viděl chromého vstát z vozíku a křičet haleluja, zatímco se šoural s třesoucími zkřivenými nohami po podlaze. Bylo mi jasné, že po půl hodině by padl hubou na zem a už nevstal.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 17. 07. 2019 22:10
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Anonyme, proč je pro tebe takový problém věřit? Takových lidí jsou tisíce. Mému známému po modlitbě na takovém shromáždění dorostl kyčelní kloub, který mu OD NAROZENÍ CHYBĚL chvála Pánu !! Na druhou stranu zdaleka ne každý je uzdraven. Nebyl ani apoštol Pavel. To rozhoduje Pán.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 17. 07. 2019 23:09
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Zajímal by mě názor na toto téma a zkušenost pana Vrány jako faráře.
Pane Vrána?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 17. 07. 2019 23:24
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Pro mě není problém věřit v uzdravení. Pro mě je problém věřit v uzdravení, které se nekonalo, nemocný jen zblbnul pod palbou letniční manipulace. Já v takovém blázinci vyrostl, tak vím, co říkám.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 18. 07. 2019 16:54
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Přemýšlel jsem, proč se tady tak míjíme se směřováním ČCE, nechápeme ji a oba nás, a došel jsem k závěru, že jsme evangelikálové, a to je pro ČCE neznámý-cizí směr. No a my zase hodnotíme ČCE očima evangekikálů. (V případě Anonyma bývalého, ovšem tímto prostředím formovaného.) Proto se míjíme se současným sebeurčením ČCE, včetně věčně překvapeného pana faráře Vrány, kterého vnímám jako pietistu, ale nic dál. Téma zázraků tak opět pro ČCE věc neznámá.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 18. 07. 2019 22:11
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Jančo, vy jste evangelikál asi jako já jižanský baptista. Evangelikálové by z vás natotata vymírali démony
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 18. 07. 2019 23:28
Předmět: Re: Zázrak uzdravení

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Jančo, vy jste evangelikál asi jako já jižanský baptista. Evangelikálové by  z vás natotata vymírali démony
S tím souhlasím :-D
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 19. 07. 2019 00:19
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Tak co tedy jsem?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 19. 07. 2019 00:38
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Martin Janča napsal(a):
 Tak co tedy jsem?
Vy jste za každých okolností v opozici a vaším ústředním tématem je boj proti homosexualitě všech okolo, který vyvěrá z vašeho vlastního osobního problému, jenž se nazývá sexuální identita.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 19. 07. 2019 09:38
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

To né, proti homosexuálům nic nemám, já jsem jen reformátor ČCE.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 19. 07. 2019 10:21
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Až zvládnete být úspěšným reformátorem vlastního života, můžete jít zkusit reformovat někoho jiného. Ale co vím z vašich příspěvků, tak nemáte žádnou pracovní historii, žádnou profesi a bez své babičky byste asi umřel hlady.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 19. 07. 2019 15:12
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

anonyme, to že jsi poznal zřejmě nezralé letniční křesťany, nijak neubírá lesk zázrakům, které Pán dnes dělá v životech lidí. Ano, základní je rozlišit zda jsem byl nebo nebyl uzdraven. Takové to "uzdravení je na cestě, jen ho uchop" dost devalvuje zvěst evangelia. Člověk být uzdraven vždy NEMUSÍ, přestože Kristus uzdravoval a uzdravuje dodnes. Neuzdravení NEMUSÍ být ani následkem hříchu, ani zkouškou, ani prokletím ani Božím plánem. Může být prostě důsledkem toho, že žijeme v porušeném světě a spějeme k tělesné smrti důsledkem obecného trestu za hřích. Duchovně jsme však vzkříšeni (pokud jsme dali život Kristu) a den ze dne se obnovujeme až ke skutečnému vzkříšení z mrtvých, kdy dostaneme skutečná NOVÁ TĚLA. Duch Svatý nás v tom ujišťuje jistotou spasení, kterou přijímáme vírou z Písma i v našich srdcích. Jste spaseni?
Od: Anonym: jeden evangelík--- )
Kdy: 19. 07. 2019 17:51
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Bravo Jiří Polák. Kromě tebe tady nikdo nezná Bibli.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 19. 07. 2019 20:34
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Já znám Bibli, pan Vrána z nás nejvíc.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 19. 07. 2019 21:12
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Jiří Polák napsal(a):
 anonyme, to že jsi poznal zřejmě nezralé letniční křesťany, nijak neubírá  lesk zázrakům,  které Pán dnes dělá v životech lidí.  Ano, základní je rozlišit zda jsem byl nebo nebyl uzdraven. Takové to  "uzdravení je na cestě,  jen ho uchop" dost devalvuje zvěst evangelia. Člověk být uzdraven vždy  NEMUSÍ, přestože Kristus uzdravoval a uzdravuje dodnes.  Neuzdravení NEMUSÍ být ani následkem hříchu, ani zkouškou, ani prokletím ani  Božím plánem.  Může být prostě důsledkem toho, že žijeme v porušeném světě a spějeme k  tělesné smrti  důsledkem obecného trestu za hřích. Duchovně jsme však vzkříšeni (pokud jsme  dali život Kristu) a den ze dne se obnovujeme až ke skutečnému vzkříšení z  mrtvých, kdy dostaneme skutečná NOVÁ TĚLA. Duch Svatý nás v tom ujišťuje  jistotou spasení, kterou přijímáme vírou  z Písma i v našich srdcích. Jste spaseni?
Ale, jakápak nezralá církev. Ať vlezu kamkoliv, přesvědčují mě tak jako ty, že to jsou oni, kdo mají pravdu. Tamti jsou nezralí, my jsme vyspělí ve víře. "Tamti" nejsou nikdy "já". Krom toho, ta tzv. církev je dnes mezi letničními dost známá a rozsáhlá církev. Řekni mi, proč "živí" křesťané musí vypadat jak otec Abrahám s matkou Sárou, myslím vizuálně - dlouhé vlasy jako selka, vousy až na hruď, oblečení mimo módu, děti často vypadají jak vytažený z útulku, biblická mluva jak z kralických dob a přiblblý úsměv za všech okolností? Věřící je kolikrát poznat už na dálku podle výše zmíněného stylu a je to směšný.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 19. 07. 2019 23:14
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Anonym napsal(a):
   … Krom toho, ta tzv.  církev je dnes mezi letničními dost známá a rozsáhlá církev.  Řekni mi, proč "živí" křesťané musí vypadat jak otec Abrahám s  matkou Sárou, myslím vizuálně - dlouhé vlasy jako selka, vousy až na hruď,  oblečení mimo módu, děti často vypadají jak vytažený z útulku, biblická  mluva jak z kralických dob a přiblblý úsměv za všech okolností?  Věřící je kolikrát poznat už na dálku podle výše zmíněného stylu a je to  směšný.
Popisuješ pravoslavné? Jo, rodinu jednoho přesně takovýho popa znám. Ale nějak si nedovedu představit, jak tam u ikonostasu tahá ochrnutýho z vozíka s řevem halelujááá a-mén. To už trochu fantazíruješ, né?
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 07. 2019 01:11
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Martin Janča napsal(a):
   Anonym napsal(a):  >   > … Krom toho, ta tzv.  > církev je dnes mezi letničními dost známá a rozsáhlá církev.  > Řekni mi, proč "živí" křesťané musí vypadat jak otec Abrahám  s  > matkou Sárou, myslím vizuálně - dlouhé vlasy jako selka, vousy až na  hruď,  > oblečení mimo módu, děti často vypadají jak vytažený z útulku, biblická  > mluva jak z kralických dob a přiblblý úsměv za všech okolností?  > Věřící je kolikrát poznat už na dálku podle výše zmíněného stylu a je  to  > směšný.    Popisuješ pravoslavné? Jo, rodinu jednoho přesně takovýho popa znám. Ale  nějak si nedovedu představit, jak tam u ikonostasu tahá ochrnutýho z vozíka  s řevem halelujááá a-mén. To už trochu fantazíruješ, né?
Tu pravoslavnou církev sis vymyslel, nikde nic takového neříkám.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 07. 2019 07:46
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

dluhi fusi dlouhi rozum ne jak ruzoví tricka v Cče zname,, vojensk ej mundur b jim slisel
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 07. 2019 10:19
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Velký pes napsal(a):
 dluhi fusi dlouhi rozum ne jak ruzoví tricka v Cče zname,, vojensk ej mundur  b jim slisel
Tvému příspěvku není opět vůbec rozumět, je to mix písmen. Nevím, co chceš říci.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 07. 2019 14:16
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

eNeuzarej nebo necti
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 07. 2019 14:59
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Velký pes napsal(a):
 eNeuzarej nebo necti
To číst nelze, tvé příspěvky vypadají takto: Grthovej hi xam toto nbo prč xtim.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 20. 07. 2019 16:48
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

kslu na tebe ja mam si sebe vazim se nen ham urazit
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 07. 2019 18:31
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Já tě neurážím, já jen nerozumím většině tvých příspěvků. Není jim vůbec rozumět.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 20. 07. 2019 18:32
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Já tě neurážím, já jen nerozumím většině tvých příspěvků. Není jim vůbec rozumět.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 20. 07. 2019 20:52
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Anonym napsal(a):
   Tu pravoslavnou církev sis vymyslel, nikde nic takového neříkám.
Né ty si vymýšlíš. Fousy po pupek evangelikální pastoři nenosí.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 20. 07. 2019 23:03
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Konečně se nám tady po několika neúspěšných pokusech podařilo uchytit téma, které není o homosexualitě. Mám z toho radost. Ale je škoda, že už skoro přestal psát pan Vrána. Asi raději diskutuje o homosexualitě - možná. Pane Vrána! Pojďte na pokec!
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 21. 07. 2019 01:02
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Martin Janča napsal(a):
   Anonym napsal(a):  >   > Tu pravoslavnou církev sis vymyslel, nikde nic takového neříkám.    Né ty si vymýšlíš. Fousy po pupek evangelikální pastoři nenosí.
Já nemluvil o pastorech s vousama ale o věřících, kteří jsou pošahaní.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 21. 07. 2019 11:15
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Aha tak to sory. Znám jednoho takovýho vousalu. Mám ho rád, ale jeho rodina je trochu piclá kvůli němu. On ale není letniční, jenom zapálený kreacionista a fundamentalista jako řemen. Na nějaký řadový členy se vykašli, sbor je vždycky směska.
Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 03. 08. 2019 22:40
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Ta vizáž a slovník, který popisuješ je přeci normálním důsledkem té snahy "nesplývat" se světem. Protože duchovní, mravní a hodnotové "nesplývání" není vidět, často to doplňujeme my ještě nezralí i fyzickým zjevem. To nás, méně průbojné, může lépe nastartovat nést lidem tu "bláznovskou zvěst" . Postupně pak chápeme že víra není o žádném "puritánství", ale i to je liberály velmi snadno zneužitelné.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 04. 08. 2019 21:03
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Anonyme, byl jsem v Práglu a tak ze zvědavosti jsem navštívil náš bývalý sbor na Maninách, kde byla zajímavá svědectví o zázračných uzdraveních. Natáčelo to státní rádio a dnes jsem to našel na internetu. Myslel jsem při tom celou dobu na tebe. Kdyby sis to chtěl pustit - písničky na začátku můžeš přeskočit:
(Asi udělali dobře, že se od ČCE odtrhli.)
Od: Anonym: Anonymka--- )
Kdy: 16. 08. 2019 00:04
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Martin Janča napsal(a):
 Anonyme, byl jsem v Práglu a tak ze zvědavosti jsem navštívil náš bývalý  sbor na Maninách, kde byla zajímavá svědectví o zázračných uzdraveních.  Natáčelo to státní rádio a dnes jsem to našel na internetu. Myslel jsem při  tom celou dobu na tebe. Kdyby sis to chtěl pustit - písničky na začátku  můžeš přeskočit:    https://bit.ly/2OFArHg    (Asi udělali dobře, že se od ČCE odtrhli.)
Já si ty nesmysly pamatuju, nepotřebuju to poslouchat. Bylo to tam jak v Bohnicích a někteří měli fakt hustě vyhrabáno. Každý tam mluvil jazyky a vykřikoval všelijaké bláboly, mával rukama, křičel halelujá jako o závod. Asi dvaceti sestrám Pán zjevil, že Dan Drápal je jejich životní partner a další nesmysly.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 16. 08. 2019 15:30
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

To bych nezlehčoval, asi čtyřem sestrám se to proroctví i splnilo.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 16. 08. 2019 17:20
Předmět: Re: Zázraky uzdravení

Jančo, vtipný, kvituji. Chtěl jsem si číslo ověřit, ale net o tom myslím důsledně mlčí.