Téma: Jaká je náplň služby náhradníků?

Od: Anonym: Marián Matador---.raabnet.net )
Kdy: 13. 03. 2014 22:41
Předmět: Jaká je náplň služby náhradníků?

Navigace: link | přehled | fórum
Dobrý den bratři a sestry. Chtěl bych se zeptat, jaká je náplň služby tzv. náhradníka staršovstva ve sboru? Jaké má povinnosti a práva v porovnání s členem staršovstva a v porovnání s běžným členem sboru? V naší farnosti by chtěli, abych přijal tuto službu. Jde mi o to, abych potom třeba něco nezanedbával nebo naopak abych nestrkal nos do něčeho, po čem mi nic není. Děkuji za odpověď.
Od: Anonym: Katka T.---.rcc.o2.cz )
Kdy: 06. 11. 2022 22:02
Předmět: Re: Jaká je náplň služby náhradníků?

Je to sice starý příspěvek, ale vzhledem k tomu, že by někdo mohl mít podobný dotaz i dnes, mi přijde smutné, že zůstal bez odpovědi. U nás je to tak, že se náhradník od řádného presbytera liší jen v tom, že nezvedá ruku při hlasování. Jinak se stejně jako ostatní presbyteři účastní porad (aby se v případě, že řádný presbyter odejde, již orientoval v dění) a může se na nich účastnit i debaty. Také si může brát na starost pomoc při bohoslužbách - se sbírkou, čtením ohlášek, přímluvnými modlitbami apod. Ale prý je to v každém sboru jinak a proto je dobré pobavit se s vašimi presbytery, jak přesně služba náhradníků probíhá.