Téma: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 04. 10. 2011 15:45
Předmět: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Navigace: link | přehled | fórum
Dovoluji si upozornit na velmi zajímavý článek, který se dnes objevil na internetu:
Velice zajímavá úvaha. Moc by mě zajímaly reakce zde diskutujících.
Srdečně zdraví Tomáš Lachtan
Od: Anonym: Hledající---.540.540-hotline-nebo- )
Kdy: 04. 10. 2011 16:41
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Opět další zbytečná diskuse. Na existenci mimozemských civilizací nevidím problém. Kéž bychom si všímali důležitějších věcí.
Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 05. 10. 2011 11:21
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Hledající napsal(a):
 Opět další zbytečná diskuse. Na existenci mimozemských civilizací nevidím  problém. Kéž bychom si všímali důležitějších věcí.
Vážený Hledající,
vaše odpověď mi připadá skutečně mimo mísu. V tom článku je řada podnětných postřehů, které se dotýkají samotných základů křesťanství. Musíte počítat s tím, že když ne vás, tak to bude zajímat spoustu dalších věřících. A jestliže jim nedokážete dát důvěryhodnou odpověď, jak je zmíněno v článku, může to mít pro mnoho lidí docela osudové následky. Věří bibli a najednou by se jim jejich víra sesypala jako domeček z karet. To se vám zdá zbytečné k diskuzi? To jste tedy Hledající s klapkami na očích. Docela by mě zajímal váš postoj vůči mimozemským civilizacím, když s tímto nemáte problém. Ve výhodě jsou jednoznačně věřící, kteří jsou otevření vůči veškerým proměnám, a to i v náboženství. Ale fundamentalisté a dogmatici?
Od: Anonym: Hledající---.540.540-hotline-nebo- )
Kdy: 05. 10. 2011 12:48
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Právě proto, že snažím nebýt fundamentalista a dogmatik s existencí mimozemských civilizací nemám problém. A vy kdyby jste si přečetl něco o dobovém pozadí vzniku bible, tak by jste věděl, že ty postřehy v tom článku na aktuálně.cz vůbec nejsou podnětné, ale jsou příznakem nepochopení a neznalosti, která je tak příznačná pro tuto společnost, včetně vás, i když se namyšleně stavíte do pozice, že něco víte. Mě je docela jedno, kdo žije či nežije ve vesmíru. Mě zajímá, co mám dělat dnes a teď. K tomu mi dává docela dost smysluplných podnětů evangelium.Mimozemské civilizace mě prostě nezajímají.A když se objeví, bude snažit žít tak, jak mi doporučuje evangelium - tak abych neubližoval sobě a ostatním lidem.
Od: Anonym: Tomáš Lachtan---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 05. 10. 2011 13:11
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Hledající napsal(a):
 Právě proto, že snažím nebýt fundamentalista a dogmatik s existencí  mimozemských civilizací nemám problém. A vy kdyby jste si přečetl něco o  dobovém pozadí vzniku bible, tak by jste věděl, že ty postřehy v tom článku  na aktuálně.cz vůbec nejsou podnětné, ale jsou příznakem nepochopení a  neznalosti, která je tak příznačná pro tuto společnost, včetně vás, i když  se namyšleně stavíte do pozice, že něco víte.  Mě je docela jedno, kdo žije či nežije ve vesmíru. Mě zajímá, co mám dělat  dnes a teď. K tomu mi dává docela dost smysluplných podnětů  evangelium.Mimozemské civilizace mě prostě nezajímají.A když se objeví, bude  snažit žít tak, jak mi doporučuje evangelium - tak abych neubližoval sobě a  ostatním lidem.
Křesťan nemůže nebýt fundamentalista a dogmatik protože na tom je postavena křesťanské náboženství. V každé křesťanské církvi i v té nejliberálnější je alespoň kousek fundamentalismu a dogmat. Jestliže nejste ani fundamentalista ani dogmatik, pak jste nějaký křesťanský hybrid. Hovoříte o nepochopení, ale předvádíte ho vy. Jestliže vás nezajímá osud vašich spolubratrů, kteří mohou případně na základě prokázaných teorií o dalším životě ve vesmíru nábožensky zkolabovat, kde je pak vaše láska k bližnímu? Hezky se o ní mluví když se nic neděje a když jí nikdo od vás nepotřebuje. Rád se poučím o dobovém pozadí vzniku bible, z vaší poznámky nedokáži nic vydedukovat. Neříkám, že je mi vše jasné, ale prozatím jsem nenarazil nikde na zmínku, že pisatelé bible uvažovali s existencí dalších a dalších civilizací ve vesmíru, to by byla opravdu pro mne novinka a budu rád, když mi k tomu něco sdělíte. Prozatím uvažuji v intencích že "Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi." Povšimněte si laskavě, že se o tomto božím počinu hovoří v jednotném čísle. I dále se stále hovoří o jediné zemi a prvním člověku. Možná nedokáži číst mezi řádky, ale ani v kostele jsem nikdy neslyšel že by eventuálně bylo možné, aby ve vesmíru byly další nesčetné civilizace na různém stupni vývoje. Vše bylo jedno, jedinečné, tady, na této zemi.
Od: Anonym: Hledající---.540.540-hotline-nebo- )
Kdy: 05. 10. 2011 14:19
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Tak si na nejbližší faře, nejlépe husitské, evangelické či katolické půjčte něco o vzniku bible. Třeba od Hellera a ještě někoho - Co nevíš o bibli -Tak se ta knížka jmenuje.Prof. Jan Heller, do kterého se tak nechutně obouváte byl na rozdíl od vás i mě opravdu vzdělaný člověk, který byl profesorem Starého zákona a religionistiky. Jako evangelíkovi mu umožnili katolíci učit na jejich teol. fakultě.Jako religionista věděl i leccos o vašem oblíbeném tématu - reinkarnaci. A pokud se ukáže, že jsou jiné civilizace než ta naše, tak to bude pro mnohé věřící lidi znamenat osvobození od falešných představ. Bible je především vyznání o tom, kdo jsme my, kdo je Bůh a jaký je jeho vztah k nám. Často uměleckou formou, ne li převážně. A na tom, co z ní vyplývá, ani existence nějakých mimozemšťanů nic nezmění. Ale to je známu už víc jak jedno století. A pokud někdo drží někoho v zajetí falešných představ, že bible byla míněna jako popisný dokument o stvoření světa, vesmíru atd. tak to já bohužel nezměním, já se můžu jen seč budu moct mluvit s lidmi, kteří se snaží naslouchat a můžu vám říct, že se o to opravdu dle svých možností snažím.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 05. 10. 2011 14:23
Předmět: jiný název

Tady Vám, Hledající, prozatím dávám za pravdu, protože mě opravdu nenapadá žádný praktický důsledek víry či nevíry v mimozemskou civilizaci. - Mám jen připomínku: zkuste dát Vaším odpovědím jiný název než opakování toho blbého novinového titulku.
Od: Anonym: Anonym--- )
Kdy: 01. 12. 2018 00:06
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

Vysvětlení je jednoduché. Pokud někdo neví, kdo jsou ufoni, tak sdělím. Jsou už totiž mezi námi. Jsou to homosexuálové. Čeká nás jejich invaze. Toť teprve pohroma pro křesťanství, hřímal nedávno z kazatelny jeden farář. Nebo to byl biskup? Už si nepamatuji. V každém případě nás čeká Armagedon.
Od: Anonym: Velký pes--- )
Kdy: 01. 12. 2018 10:27
Předmět: Re: Bude to těžké, ale UFO vysvětlíme

tosi nemislim