Téma: Proč jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Od: Anonym: Pepik--- )
Kdy: 05. 05. 2020 02:20
Předmět: Proč jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Navigace: link | přehled | fórum
Proč jsou křesťanská společenství jako skleník? A faráři konzervativní suchaři?
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 05. 05. 2020 06:14
Předmět: Re: Proč jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Pepik napsal(a):
 Proč jsou křesťanská společenství jako skleník? A faráři konzervativní  suchaři?
To je otázka, která předem podsouvá nějaký stav věcí. Dokažte nejprve, že to tak všeobecně je.
Například atomosféra některých křesťanských společenství je tak dotěrná, jsou tam tak rádi za každou návštěvnickou dušičku, že se tam normálně bojíte ohnout, pokud vám spadne propiska. A farář (kazatel, pastor) tam hýří fousatými vtipy, aby ukázal, jak je jeho verze křesťanství free a plná toho správného lidského tepla.
Dost možná máte vy sám nějakou úplně abnormální hranici konzervativismu a sucharství. Třeba je pro vás sucharství a projev uzavřenosti nebo skleníku už jenom to, že jsou tam všichni čistě oblečení a nemají na sobě nasazené sobí parohy.
Od: Anonym: Pepik--- )
Kdy: 05. 05. 2020 17:09
Předmět: Re: Proč jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Třeba pan Wrana je strašný suchar.
Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 05. 05. 2020 17:59
Předmět: Re: Proč jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Pepik napsal(a):
 Třeba pan Wrana je strašný suchar.
Není, pozvěte jej na pivo či víno a uvidíte. Já to mám již za sebou.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 05. 05. 2020 18:37
Předmět: Re: Proč jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Pepik napsal(a):
 Třeba pan Wrana je strašný suchar.
Janča: Na panu Wranovi církevní společenství nestojí. Ať je pan Wrana jaký chce, neopravňuje vás jeden případ k podobnému zobecnění.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 05. 05. 2020 21:08
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Nejsem Pepík.
Sraz diskutníků z Evangnetu jsem tu navrhoval, pan Vrána napsal, že mě nechce poznat.
Od: Anonym: Martin Janča--- )
Kdy: 06. 05. 2020 00:23
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

…ale moc se mu nedivím.
Od: Anonym: Pepik--- )
Kdy: 06. 05. 2020 13:18
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Martin Janča napsal(a):
 …ale moc se mu nedivím.
Farář, který odmítne bližního, není farář.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 06. 05. 2020 16:32
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Pepíku, vy jste tedy pepík. Docela souhlasím s tím, co vám odepsal LC. Docela to tu pepíkovsky trolíte. Jednovětými výkřiky. A představte si, že trollem býval i Janča. Dodnes to občas dělá, ale dříve dělal skoro jenom to. A když jsem mu před časem napsal, že bych ho nerad potkal naživo, napsal jsem to trollovi Jančovi, ne bližnímu Jančovi. Za podstatu trolení totiž považuji, že tu někdo nechá prohánět své vnitřní démony. Stále totiž nejsem srovnán s tím, že někdo může takto kryptonymně exhibovat, a že se jeho názory mají brát vážně. Učím se s nimi (s vámi) vycházet, pokud je to v mezích nějaké aspoň bazální slušnosti, ale s vašim přístupem nesouhlasím.
Od: Anonym: Pepik--- )
Kdy: 07. 05. 2020 01:06
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Pepíku, vy jste tedy pepík. Docela souhlasím s tím, co vám odepsal LC.  Docela to tu pepíkovsky trolíte. Jednovětými výkřiky. A představte si, že  trollem býval i Janča. Dodnes to občas dělá, ale dříve dělal skoro jenom to.  A když jsem mu před časem napsal, že bych ho nerad potkal naživo, napsal  jsem to trollovi Jančovi, ne bližnímu Jančovi. Za podstatu trolení totiž  považuji, že tu někdo nechá prohánět své vnitřní démony. Stále totiž nejsem  srovnán s tím, že někdo může takto kryptonymně exhibovat, a že se jeho  názory mají brát vážně. Učím se s nimi (s vámi) vycházet, pokud je to v  mezích nějaké aspoň bazální slušnosti, ale s vašim přístupem nesouhlasím.
Já jsem Alešku slušný a zbožný občan :-D Akorát vím, že zbožnost se nerovná sucharský konzervativismus a pohrouženost v knihách. :-D
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 07. 05. 2020 07:03
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Píšete, že "zbožnost se nerovná sucharský konzervativismus a pohrouženost v knihách." Souhlasím s vámi, pokud slovům "nerovná se" rozumíme jako "zbožnost nemusí být vždy konzervatismus a pohrouženost v knihách". Ale leckdy tomu tak naopak být může. - Nenapsal jste, koho považujete za "suchara". Podle slovníku je to člověk bez smyslu pro humor. Pokud je toto pro vás smysl pro humor podmínka zbožnosti, dobře, ale pak si zbožných sucharů všímejte pořádně. Mnozí ho mají jemný, vnitřní, citlivý, tak, že jako suchaři vypadají jen v očích lidí povrchních. A teď ještě přemýšlím nad duchovními literáty, s jejichž díly jsem se setkal v poslední době. A myslím si, že žádnému z nich humor nechyběl, byť můžou vypadat jako suchaři, kteří mluví jen o Bohu a věcech duchovních, ale že naopak má každý z nich humor svůj, vždyť i v Bibli je humoru plno, třeba i u proroků, kteří se někomu můžou zdát sucharští…
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 07. 05. 2020 08:18
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

   Já jsem Alešku slušný a zbožný občan :-D Akorát vím, že zbožnost se nerovná  sucharský konzervativismus a pohrouženost v knihách. :-D
A s čím přesně vám zde můžeme pomoci? Potřebujete pochválit? Není ve vašem okolí nikdo, kdo by vás ocenil?
Tak se radujte a těšte ze své slušnosti a zbožnosti a očekávejte svou odměnu na nebesích. Nebo máte (je to dost pravděpodobné!) na triku jiné hříchy či zločiny, proti kterým jsou sucharství s konzervativismem jen neškodné drobné selhání.
(Když někdo ostouzí "pohrouženost v knihách", prozrazuje na sebe už hodně, skoro všechno.)
Od: Anonym: Pepik--- )
Kdy: 07. 05. 2020 09:28
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Ladislav Cajthaml napsal(a):
   >   > Já jsem Alešku slušný a zbožný občan :-D Akorát vím, že zbožnost se  nerovná  > sucharský konzervativismus a pohrouženost v knihách. :-D      A s čím přesně vám zde můžeme pomoci? Potřebujete pochválit? Není ve vašem  okolí nikdo, kdo by vás ocenil?    Tak se radujte a těšte ze své slušnosti a zbožnosti a očekávejte svou odměnu  na nebesích. Nebo máte (je to dost pravděpodobné!) na triku jiné hříchy či  zločiny, proti kterým jsou sucharství s konzervativismem jen neškodné drobné  selhání.    (Když někdo ostouzí "pohrouženost v knihách", prozrazuje na sebe  už hodně, skoro všechno.)
Můj největší zločin je, že se snažím komunikovat s lidmi, jejichž nastavení je jaksi jako z jiné planety.
Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 07. 05. 2020 09:40
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Pepik napsal(a):
   Můj největší zločin je, že se snažím komunikovat s lidmi, jejichž nastavení  je jaksi jako z jiné planety.
To přece není zákonem přikázáno, komunikovat s takovými lidmi. Však se nesnažte, nemusíte.
Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 07. 05. 2020 09:47
Předmět: Re: Proč (ne)jsou křesťanská společenství tak uzavřená?

Pepíku, to, o co se pokoušíte, je zatím komunikace dost neohrabaná, sorry. Srovnejte si to nejdříve trochu sám u sebe. Na jedné straně - nic z toho, co píšete, tady nikdo neoznačil za "zločin", proč používáte tak hrozně přehnaná slova? A na straně druhé - ano, věřící lidé mohou být "jako z jiné planety". Už např. tím, že mluví o Bohu a věří v něj. O tom tady chcete komunikovat?