Diskuze k článku: Prof. Piťha se vyslovuje k volbě prezidenta

Prof. Dr. P. Petr Piťha, probošt Kolegiátní kapituly Všech svatých na Pražském hradě a bývalý ministr školství v první vládě premiéra Václava Klause, se v den 44. výročí upálení Jana Palacha, 19. ledna 2013, jako duchovní a pedagog vyslovil k nastávajícím prezidentským volbám.

Téma: Stanovisko Joela Rumla k volbě prezidenta

Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( ---.144.broadband6.iol.cz )
Kdy: 24. 01. 2013 17:33
Předmět: Stanovisko Joela Rumla k volbě prezidenta

Navigace: link | přehled | fórum
Od: Anonym: Zbyněk Marjanko <> ( 217.117.213.--- )
Kdy: 27. 01. 2013 17:48
Předmět: Re: Stanovisko Joela Rumla k volbě prezidenta

Vaše slova ať jsou: ANO ANO; NE NE; kdo jen to píše? Matouš ?
Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( ---.144.broadband6.iol.cz )
Kdy: 31. 01. 2013 08:58
Předmět: Tečka prof. Piťhy po volbách

Od: Anonym: Ondra G.194.228.169.--- )
Kdy: 31. 01. 2013 14:02
Předmět: Re: Tečka prof. Piťhy po volbách

Pan prof. Piťha napsal: "Nečekaný úspěch Karla Schwarzenberga byl způsoben vystoupením studentů středních a vysokých škol, kteří dali najevo svou nespokojenost se současně platným způsobem politického vedení státu."
Souhlasím s tím, že dnešní studenti nejsou vzdělanější než ti před 20 lety. (Nakolik má na tom zásluhu právě pan Piťha, to nevím, možná i on byl jedním z hrobařů, možná ne.) Ale opravdu jsou současní studenti tak blbí, aby svůj nesouhlas dávali najevo volbou současného ministra zahraničí, předsedu strany, která de facto určuje politiku současné vlády?
Od: Anonym: Ondra G.194.228.169.--- )
Kdy: 31. 01. 2013 14:04
Předmět: Re: Tečka prof. Piťhy po volbách

Oprava: … volbou současného ministra, předsedy strany …
Od: Anonym: bubak---.dip.t-dialin.net )
Kdy: 01. 02. 2013 10:00
Předmět: Re: Tečka prof. Piťhy po volbách

Co je spatne na soucasne vlade? Ze konecne (po tom, co nas socialisti zadluzili) setri?
Od: Anonym: Luboš Tefr <> ( ---.rsd.cz )
Kdy: 01. 02. 2013 12:36
Předmět: Re: Tečka prof. Piťhy po volbách

Ještě jednou: Pan prof. Piťha napsal: "Nečekaný úspěch Karla Schwarzenberga byl způsoben vystoupením studentů středních a vysokých škol, kteří dali najevo svou nespokojenost se současně platným způsobem politického vedení státu." – Tedy studenti dali najevo svou nespokojenost se současně platným způsobem politického vedení státu a to tak, že volili současného místopředsedu vlády, ministra zahraničních věci a předsedu vládní strany. Mně to, stejně jako Ondrovi G připadá podivné (až protismyslné).
Od: Kazatel ČCE Filip Keller <>
Kdy: 01. 02. 2013 22:09
Předmět: Re: Tečka prof. Piťhy po volbách

Chvilku jsem musel pátrat, než jsem pochopil, že Ondra G reaguje na první (mezivolební) článek nikoli na "Tečku", na kterou odkazuje Jan Kirschner.
Nicméně k věci. Rozumím tomu tak, - řečeno expresivním výrazivem Ondry G. - že studenti nebyli tak blbí a pochopili, že se nejedná o parlamentní volby, ale o prezidentské, tedy nikoli volbu stranickou, ale volbu osobností a s tím jde ruku v ruce také politický styl, které tyto osobnosti dlouhodobě vyjadřují. Za formulací "nespokojenost se současně platným způsobem politického vedení státu" čtu víc než jen nespokojenost s vládní koalicí. Ostatně to prof.Piťha vyjadřuje explicitně právě v povolebním článku: "Nesdílím názor, že jde o rozdělení na politickou levici a pravici. Jde o rozdělení na ty, kdo chtějí věcně řešit problémy, které před námi stojí, a na ty, kdo jednají podle krátkodobých a navíc osobních či skupinových zájmů nebo podlehnou povrchní přitažlivé agitaci."
Od: Anonym: Lubos Tefr---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 02. 02. 2013 15:15
Předmět: Re: Tečka prof. Piťhy po volbách

Stejně se mi to zdá divné, kdyby studenti volili Karla Schwarzenberga pro jeho vynikající osobní vlastnosti, tak to beru. Ovšem dám-li najevo svou nespokojenost se současně platným způsobem politického vedení státu, tím, že si z několika kandidátů vyberu místopředsedu vlády a předsedu vládní strany, se mi zdá opravdu divné. Přece Karel Schwarzenberg, potažmo TOP 09 nemůžou říci, to my nic, to Nečas – ODS.