Diskuze k článku: Krize Českobratrské církve evangelické a jak z ní ven? - podruhé

Téměř před půl rokem jsem na tyto stránky nechal vyvěsit článek o Krizi ČCE. Reakcí bylo mnoho. A nejen těch, které je zde možno číst. S bázní Boží a po dlouhém a bedlivém zvažování předkládám v následujících řádcích pokus o ukazatel onoho "jak z krize ven".

Téma: dve poznamky

Od: Anonym: Jan Soběslavský <> ( ---.254.broadband10.iol.cz )
Kdy: 07. 05. 2009 16:17
Předmět: dve poznamky

Navigace: link | přehled | fórum
Občas se zájmem pročítám diskuze, v zásadě se jich moc neúčastním, ale tentokrát mi to nedá ;-)
Ad Finance: V zásadě chápu a rozumím motivům popsaným br. Molnárem. Nicméně osobně mám na financování církví z veřejných rozpočtů jiný názor. V ČR máme poměrně solidní daňové zatížení a platíme z něj všechno možné. Přispíváme tak dobrobolně či nedobrovolně na kulturu (a je dost z nás, kteří v divadle nejsou, jak je rok dlouhý; nenecháme si padat pamětihodnosti na hlavu - byť co mi je po tom, jestli v Horní dolní bude stát opravená kaplička v polích), na sport (bohužel i ten komerční - viz aktivity různých měst a taky třeba jak je rok dlouhý nezajdeme na fotbalový zápás). Dotace berou různí rybáři, myslivci, zemědělci… Jde o to, že to platíme každý z našich daní. Tedy i já - člen ČCE. A já raději zaplatím faráře než operní divu :-) Spravedlivěji by to řešil systém asignací, ale ten je v nedohlednu… Nebo snížit daňovou zátěž a všechny tyhle "nesmysli" neplatit - nechť jsou financovány dárci…
Ad Pokusy o záchranu: Moc mne br. Molnár potěšil se svým střízlivým pohledem a hodnocením "pokusů o záchranu ČCE".