Diskuze k článku: Krize Českobratrské církve evangelické a jak z ní ven? - podruhé

Téměř před půl rokem jsem na tyto stránky nechal vyvěsit článek o Krizi ČCE. Reakcí bylo mnoho. A nejen těch, které je zde možno číst. S bázní Boží a po dlouhém a bedlivém zvažování předkládám v následujících řádcích pokus o ukazatel onoho "jak z krize ven".

Téma: a co celocirkevni moderovana diskuse?

Od: Anonym: Vlasta G.---.47.48.144.dynamic.cablesurf.de )
Kdy: 05. 05. 2009 21:42
Předmět: a co celocirkevni moderovana diskuse?

Navigace: link | přehled | fórum
Peknej clanek. Musim rict, ze mi vadi ti, co pouze kritizuji, aniz by pomohli. Hlavne ze vedi, co maj delat ostatni, ale otazku, co ja osobne?, to si uz nekladou. Podle me by bylo dobre, ac je to asi nadlidsky vykon, otevrit moderovanou diskusi v cele cirkvi na tema, jak dal s celou cirkvi a hlavne, co ja jako jednotlivec pro to mohu udelat. Ne ti ostatni, ale ja. Tuto otazku si hodne lidi vubec neumi/nechce polozit. Je treba poborit to deleni na my (co vime, jak by SE vse melo spravne delat) a oni (tam nahore, co delaji vse spatne). Je to krasne videt v CCE po kradezi penez z uctu (ac se jich dost vratilo), ale take treba v sousednim Bavorsku v reformovane cirkvi, ktera v poslednich letech prisla diky svemu ucetnimu o veskere penize ze svych uctu a vidina na jejich vraceni je temer nulova. Asi tolik muj nazor.
Od: Anonym: Jan Dospiva <> ( ---.erkor.cz )
Kdy: 06. 05. 2009 23:05
Předmět: Re: a co celocirkevni moderovana diskuse?

Bratře Molnáre,
vážně skvělý článek, moc jste mi s ním udělal radost.