Diskuze k článku: Oprava věže evangelického kostela v Olešnici ve finále soutěže o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje

Jihomoravský kraj poprvé vyhlásil Soutěž o nejlépe opravenou památku. Do finále soutěže, jejíž vítěz a další dva ocenění mohou získat nemalou finanční odměnu, se dostala také oprava věže evangelického kostela v Olešnici. Přečtěte si o tom více a podpořte v hlasování olešnické.

Téma: Rozumím zadavateli soutěže

Kdy: 22. 01. 2008 16:04
Předmět: Rozumím zadavateli soutěže

Navigace: link | přehled | fórum
Připomínám, co asi všichni víte: Rada Jihomoravského kraje vyhlásila soutěž, která měla tři fáze: 1) Fáze nominační - každý vlastník mohl přihlásit svůj objekt. 2) Fáze odborná - odborná komise vyhodnotila 15 nejlepších objektů a ty zařadila do poslední fáze. 3) Fáze veřejného hlasování - Rada JM chtěla vědět, jak je mezi lidmi zájem o tu kterou památku. viz též http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=31195&;TypeID=2 Myslím si, že pro tuto třetí fázi je forma internetového hlasování docela vhodná. Pokud záměr rady Jihomoravského kraje chcete kritizovat - nic proti tomu. Ale zkuste navrhnout pro třetí fázi této soutěže (=zjistit zájem veřejnosti o tu kterou památku) vhodnější způsob. Mě nic vhodnějšího nenapadá.
Od: Anonym: Martin Šanda <> ( ---.111.broadband4.iol.cz )
Kdy: 22. 01. 2008 19:08
Předmět: Re: Rozumím zadavateli soutěže

1) Podmínky jsem pochopitelně četl, to, co tvrdíte, v nich jednoduše není uvedeno. 2) Zájem veřejnosti o tu kterou památku mě naprosto nezajímá, o kvalitách obnovy neříká naprosto nic.
Kdy: 23. 01. 2008 00:46
Předmět: Re: Rozumím zadavateli soutěže

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=31195&;TypeID=2 - zde je uvedeno to vyhlášení soutěže a její podmínky. Doporučuji k přečtení. Myslím, že je to napsáno jednoduše, srozumitelně a dobře: V první fázi se do soutěže zapojí všechny navržené objekty. V další fázi to posoudí soutěžní komise několika odborníků a vybere 15 nejlepších návrhů. Vybrané památky budou vyfotografovány, fotografie a doprovázející popisné texty budou uveřejněny na internetu. A v poslední fázi soutěže pak bude veřejnost hlasovat prostřednictvím internetového hlasování. Myslím, že je to koncipováno dobře a kéž by si ostatní kraje vzaly z toho mustr. S chutí pak budu hlasovat i o památkách ostatních krajů, pokud vyhlásí podobnou soutěž.
Kdy: 23. 01. 2008 00:52
Předmět: Re: Rozumím zadavateli soutěže

Nějak se tam ten hypertextový odkaz nechce vejít celý, tedy doklikáte se tam přes: - informace – spolupráce, soutěže, výzvy - Soutěž „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje" – vyhlášení a podmínky soutěže