Diskuze k článku: Zpěv na Sjezdu mládeže

Chtěl bych se vyjádřit ke zpěvu na sjezdu nejen evangelické mládeže. Reaguji tak na probíhající diskuzi v časopise Bratrstvo, v číslech 8/06 a 9/06

Téma: Názor

Od: Anonym: Adale <> ( ---.nkp.cz )
Kdy: 06. 01. 2007 14:12
Předmět: Názor

Navigace: link | přehled | fórum
Dobrá, sice nejsem věku do devatenácti, je mi dvaadvacet, ale na sjezdovou hudbu mám jednoznačný názor. Nechci ho usurpovat každému, ani hlásat, že můj pohled sdílí většina. Nějak si myslím, že hodně a primárně záleží především na nátuře a typu upřednostňovaných vztahů s okolím, nebo jak to nazvat. Vzhledem k tomu, že mám potíže se sluchem, raději se zapojuju do společných programů, které nezávisí tolik na těch naprosto spontánních vztazích(jako řečené bavení ve skupinkách- ne že bych zatracovala ty, kteří to dělají, ale prostě se ve směsici hlasů těžko chytám). Je to řečeno trochu obecně, ale jde mi prostě o to, že společný zpěv ve mně probouzí daleko větší pocit sounáležitosti než když se kvantum rozpadne do skupinek. Tolik k osobnímu vztahu ke společnému zpěvu.
Byla bych jednoznačně pro zpívání v kruhu(bohužel, asi to bylo těžko realizovatelné.) Jenže havlíčkobrodský sál s danou konfigurací židlí připomínal daleko spíš auditorium koncertní síně než místo, kde čelní muzikanti sdílí svůj projev s těmi v sále…je hloupé z toho vyvozovat, že za všechno mohly židle v řadách a podivná akustika, která způsobila, že jsme se neslyšeli a když se člověk odmlčel, nedokázal rozeznat slova ani toho, kdy zpíval vedle něj… …jsou přece určité zákonitosti, které způsobují, že člověk vnímá prostředí méně osobně.