Odpověď na příspěvek: Re: Text písně z Dodatku - František

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 21. 08. 2019 21:08
Předmět: Re: Text písně z Dodatku - František

Ta verze podle Františka z Assisi, co tu mám na záložce, je podobná, ale ne stejná:
Pane, udělej ze mne nástroj svého pokoje, abych přinášel lásku, kde je nenávist, odpuštění, kde je urážka, jednotu, kde je nesvornost, víru, kde je pochybnost, pravdu, kde je blud, naději, kde je zoufalství, radost, kde je smutek, světlo, kde vládne tma.
Pomoz mi, abych netoužil po útěše, ale těšil, po porozumění, ale rozuměl, po lásce, ale miloval.
Vždyť kdo dává, ten dostane, kdo odpouští, tomu se odpustí, kdo umírá, vstane k životu.

Z tohoto všeho - víra místo pochybnosti patřilo do minulých tisíciletí, ale nyní to bude zásadní změna paradigmatu: Nevěřte, Pochybujte! Víra i Ignorantství jsou slepé, ale Pochybnost vede k přemýšlení… Věřit bez Pochybností můžete jen nejbližším milovaným. Ale i Bohu nebo Ježíši Kristu - sice můžete věřit, ale přesto pochybujte, třeba jestli správně rozumíte tomu, co po vás ve vašem životě chtějí…
Lásku a Nenávist leckdo smíchal a zaměnil, Pravda je nyní Lháři prohlašována za Nenávist, a Lež je prohlašována za Lásku. Není dobré přinášet Lež, kde je Pravda, a tvrdit, že to děláte proto, že přinášíte Lásku tam, kde je Nenávist, nebo naopak bránit přinášet Pravdu a tvrdit, že ta Pravda je jen Nenávist, ale mnozí na Západě to dnes dělají, mas-média a politici a úderné neziskovky a cenzoři především.
S tím Světlem a Tmou je to také složité, protože leckterá duchovní temnota se blýská v záři reflektorů a pozlátek show-bussinesu, ale to není to pravé Světlo, o kterém je tu řeč. Dnes je toho "světla" mnohde až příliš, ale k žádné osvícenosti to nevede…
A abyste rozuměli, je nejprve potřeba toužit po porozumění, to je "conditio sine qua non", bez toho to nejde…
S tím ostatním v tom znění, co jsem uvedl, lze souhlasit…
Jednota v Různosti je dobrý princip. V Jednotě je Síla… Asi jako tu známe ty Svatoplukovy pruty… Víte, čeho jsou symbolem tyhle svázané pruty? (Jenže na porozumění tomuto ještě nejste zralí…)

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód