Systematické otázky


Odpověď na příspěvek: Re: teodicea - Dědičný hřích.

Od: Anonym: Ivo Kraus <> ( ---.ul.tiscali.cz )
Kdy: 23. 07. 2005 15:39
Předmět: Re: teodicea - Dědičný hřích.

Zdravím ještě jednou bratra Bernarda: Jsem rád, že odepisujete na takové nesmysly jako píše Petr Tomášek. Myslím, že věřící křesťan, který má Ducha by nikdy nenapsal, že Satan neexistuje. Řekl bych, že takový člověk si myslí, že není ani peklo a kdo ví, co považuje za hřích, když Boží Slovo považuje jen za dobovou představu. Ten, kdo nechápe smysl Kristovy oběti na kříži, jen těžko přijme vlastní vykoupení a záchranu. Petru Tomáškovy doporučuji na chvíli zapomenout na vlastní teologické bludy, činit pokání a v nejbližším křesťanském sboru poprosit faráře, aby ho připravil na křestní obnovu. Ještě bych doplnil ten Leviticus. Nejsem si zcela jistý, možná jsem to napsal špatně, ale měl jsem na mysli židovské očistné obřady popsané ve SZ. K tomu Augustýnovi, máte pravdu. Kdybysme my byli na místě Adama a Evy, asi bychom nejednali jinak. Nesouhlasím však s tím, že by Bůh stvořil zlo. To je pouze lidský produkt, sám Augustýn v díle De doctrina christiana tvrdí, že Bůh zlo pouze dopouští. Všechno zlo pramení z hříchu. Člověk sám není schopen přestat hřešit, ale Ježíš skrze odpuštění dává pokajícím sílu nad hříchem zvítězit. Není třeba čekat na konec věků. Život věčný začíná přijetím Ježíše Krista do svého srdce už na tomto světě.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód