Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Večeře Páně (a křest)

Od: Anonym: Jirka120.21.185.--- )
Kdy: 04. 02. 2016 17:23
Předmět: Re: Večeře Páně (a křest)

Jakobe, já Vám děkuji za otevřenou a poctivou odpověď a velmi osobní prožitek. Tak nějak to zpravidla začíná, uvědomit si že když už z milionu spermií byla vybrána ta kterou jsem teď JÁ mně váže závazkem že ji nepromarním. Že vždy budu mít na mysli a jistým způsobem reflektovat, v pokoře si uvědomit že možná z jiné by potenciálně mohl být lepší člověk než jsem já, tedy snažit se dostát tomuto daru života a nezmarnit tuto příležitost mi jakýmsi zázrakem danou. Že nebudu žít jako "prase" a budu schopen se každé ráno při čistění zubů podívat sobě samému do očí, sobě se nedá lhát, a říci si "dostál jsem této důvěry". Jakobe, tady je hluboká noc (přes 3 ráno) a já se necítím až natolik způsobilý dávat smysluplné odpovědi. Ale zítra se můžeme vrátit k tomu co Vás (mně to vykání nějak nesedí, žiji dlouho v jazykovém prostředí kde vykání neexistuje a přijde mi to až snobské) zajímá. Třeba nikdo v podstatě neví co je to vlastně to slibované Království Boží _ nebeské, co nás opravňuje od toho očekávat, nebo jak rozumět termínu "Syn Boží" atp. V podstatě cokoliv biblického, pokud o tom něco vím, rád se podělím za předpokladu že je to diskutabilní, to k čemu jsem se zatím za léta dobral a rád to vystavím prubnímu kameni názoru jiných.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód