Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Homosexualita v ČCE

Od: Anonym: Zdeněk---.aev.cz )
Kdy: 02. 08. 2011 21:11
Předmět: Re: Homosexualita v ČCE

Tedy pokud jste ateista, tak o čem se spolu chceme vlastně bavit? Jako ateista se nějak hodně zajímáte o ČCE. To je divné. Ale to teď není důležité. Rozdíl je v tom, že abychom našli shodu ve výkladu Písma, musel by nás oba dva osvíti Duch svatý, který jej vykládá. To jste jistě v Písmech četl. Nechci se nad Vás povyšovat nebo Vás urazit, ale Duchem může být naplněn pouze křesťan. Za druhé, křesťan má nad sebou vyšší autoritu (Boha). Je si vědom toho, že ze všeho co udělal vydá jednou počet. Toto ateista nemá. Proto se nemusí trápit bádáním nad tím, co je nebo není správné, pokud to rozumově (přiměřeně vlastní zkaženosti) na první pohled nevyhodnotí jako zlé. Pokud mám odpovědět na kleptomanii podle Bible, desatero říká "Nepokradeš". Pokud mám odpovědět vlastním rozumem, vím, že někomu něco ukrást je špatné. Je to tak jednoduché. Ještě mne napadá, zda si nespojujete dvě věci v jednu (ať už jde o kleptomana či sexuálního devianta). To, že je někdo kleptoman není hřích, ale to, když něco ukradne, hříchem je. Stejně u sexuálních deliktů. Pravoslavný patriarcha to řekl za svoji církev nějak takto: "Homosexuála neomítáme jako člověka a neodepřeme mu pastorační službu. Jeho hřích ale označíme hříchem." Tu druhou větu si ovšem naše SR nechala od cesty a podle toho to v ČCE nyní vypadá.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód