Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Jak může evangelík..

Od: Uživatel Evangnetu Pavel Duchan <>
Kdy: 06. 03. 2011 21:05
Předmět: Re: Jak může evangelík..

V čem nevidím člověka? Je fajn, že jste to alespoň maličko rozvedl. Nechápu co myslíte "zopakovat sňatek" - to je evagelický přístup, katolický je "uzavřít svátostné manželství". A ne, já nikoho neodsuzuji.. já nemám moc soudit, soudit nás bude Bůh. A podle katolického učení katolická církev dává "nápovědu", co se Bohu líbí a co ne. Nepřijde mi to špatně. Že se do těchto pravidel někdo nevejde je smutné.. ale ptám se proč se tam nevejde? Může se tam člověk nevejít vlastní vinou? Ne. (ono by se dalo říct, že podle katolické církve je odsouzena tak jako tak k záhubě, že opustila katolickou církev a plnost její pravdy, kterou poznala a přijala, ale to jen tak na okraj k vašemu "naštěstí našla alternativní církev"). Jinak souhlasím - jde o člověka, spásu jeho duše, o tom se bavíme celou tu dobu. Jinak ano, vím co je Bible a těch výkladů je spousta. Leč z pohledu katolické církve je na některé věci výklad jeden. Tohle není o mých názorech, vůbec ne. Jen se Vám snažím ukázat trochu jiný pohled na věc. Doufám, že je alespoň zavrubně katolický (to víte, jsem jen evangelík - laik).
PS: Vždy mě překvapuje, jak člověk dokáže zazdít svou víru, když z toho může něco vytěžit..

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód