Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Jak může evangelík..

Od: Uživatel Evangnetu Michal Vejvoda <>
Kdy: 05. 03. 2011 18:13
Předmět: Re: Jak může evangelík..

O.k. - taky jsem vás naštval? :D 2.já nemám problém s tím, že v katolické církvi vidíte svůj inspirační zdroj, že je "duchovnost" v čce velice chudá je asi všeobecně známé. Pro mě je inspiračním zdrojem spíš Pravoslaví…ale o to nejde, podle mě "evangelictví" má nějakou historii a nějaké důvody, proč vzniklo a to celkem úzce souvisí s tím, že katolická církev nebyla to nejlepší místo. Pokud tedy seznáme že tyto důvody pominuly a že nyní již je tím nejlepším mistem, měli bychom tam zamířit. Nevidím důvod, proč setrvávat na nějakém horším místě, když to nakonec může mít fatální důsledky. 3.no, z vašeho příspěvku vyplynulo, že jste evangelíkem jen proto, že vás v této církvi rodiše nechali pokřtít a že v té evangelické církvi je všechno naprd a zato v té katolické je to nejlepší místo - z toho mi žádná evangelická identita nevyskakuje. Jinak já s tím problém nemám jestli jste nebo nejste katolík, ale třeba byste se tam cítil líp, já nevím… 4. No posun to je. Jinak katolickou církev - myšleno jako instituci- prostě nemám rád a přičítám jí "zásluhu" za pokřivený pohled na křesťanství, zakořeněný v tomto národě.
Evangelickou identitou jsem myslel historické kořeny, předky ve víře a jakousi hrdost na toto všechno a kontinuitu s tím.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód