Otázky zvenčí

Co jste kdy chtěli vědět o křesťanství a evangelících a báli jste se zeptat...

Odpověď na příspěvek: Re: Víra a pochybnosti - delší povídání...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 08. 08. 2019 11:11
Předmět: Re: Víra a pochybnosti - delší povídání...

Začal jsem racionálně odpovídat, ale nějak se to zvrtlo, a tohle jsem narozdíl od těch ostatních nečetl celé ani já sám, možná jsou v tom překlepy, už jsem unaven, skoro jsem nespal… Své odpovědi zde si najdete podle začátků odstavců, nebo to nechte být na jindy… Je to Tapeta, omlouvám se…
Tak inu, v něčem s vámi (pane Poláku) přeci-jen nesouhlasím. (Jak jsem jinde říkal "s každou větou", tak jsem si i řekl, že když něco najdu, tak vám to vytknu, čímž neříkám, že si všimnu všeho…)
"Jistotu spasení" tedy nemáte. To vede k domýšlivosti, k ignorování potřebných jak píše pán výše, ad-absurdum ale také se to vyskytuje, různí mafiáni si myslí, že se pak dojdou pomodlit, věří v Krista (ale většina mafiánů zřejmě jsou … to je jedno… *1), a že se jim to proto všechno odpustí. Takhle to ale nefunguje. Tu "jistotu spasení" máte v tom smyslu, že víte, která cesta je ta správná a nejdete špatným směrem. A jak píšete "podvod" - *3…
Nejsme svatí, já ani vy. A vždy můžeme a chtějme být lepší. "že často hřeším, myšlením, slovy i skutky, je to má vina, má veliká vina" si věřící aspoň jednou týdně opakují u nás, u Husitů je tam nějaká podobná fráze (myslím, že se zpívá, ale ty texty u Husitů jsou delší a nepamatují se tak snadno) (další kostel tu na venkově není, ale je tu dost křesťanů bez kostela, zdejší farnosti jsou poněkud divné), možná něco analogického máte i v jiných církvích. Při tom se člověk zamyslí a vybaví si ty hříchy v tichosti a lituje, že je dosud má. A také, "jakož i my odpouštíme viníkům našim", a vskutku jim aspoň do večera při modlitbě i odpustím ("nenech nad svým hněvem slunce zapadnout" se někde říká), i když někdy to je těžké. (Což ale neznamená, že budu hlupák a nechám se napálit znovu a znovu a znovu… Umět se poučit je důležitý aspekt rozumnosti, ale i zvířata to umí…) "Pozdravte se navzájem pozdravením Kristova pokoje". Ono to fakt prospívá duši. A já mám zkušenost, že to dohromady celkem funguje a vskutku jsou leckteří křesťané - jak to říct? lidštější, vstřícnější, upřímnější. Někdy si je prohlédněte (ale neobtěžujte okukováním, prosím), když jdou nebo dohromady jdete z kostela, a pak si prohlédněte druhý extrém, když jdou lidi z diskotéky nebo z fotbalu. A třeba Čest je důležitá vlastnost, a leckde k ní zapomínají nabádat. ([Když tu cituji ty fráze, neříkám, že je máte mít přesně takové, ale jiné zrovna takhle zpaměti nedám, když jsem se tyhle naučil…])
Je tu důležitý aspekt, že je Křesťanům ukazován ideál svatosti a je v nich vzbuzována touha se mu blížit. Ten Ideál je ale prakticky v nekonečnu, neustále se mu můžete blížit, ale nikdy nemůžete říct - teď jsem úplně svatý a nijak se zlepšovat nepotřebuji.
Tedy máte jistotu pomocné ruky, když ji budete potřebovat, když tu pomoc budete chtít využít. Ale nemáte jistotu, že za vás všechno vyřeší Bůh. A ovšem, leckomu Karma nebo Andělé nebo jak tomu chcete říkat uštědří lekci, o kterou dotyčný nežádal, ale z nějakého důvodu ji potřebuje. I leckterá nemoc má někdy přičiny v duchovní oblasti a něčemu vás může naučit. Pomáhají nám, ale musíte se pak snažit třeba pochopit, v čem byl problém a jak ho napravit. Zatvrzelému ale bývá těžké pomoci…
Pánovi s první otázkou, odstavce se tu dělají jednou prázdnou řádkou. Ti "ze setrvačnosti" alespoň udržují tradici. Tradice je také důležitá, aby to fungovalo a měli kam přicházet noví lidé. (Což neznamená, že byste je nemohli uváženě posouvat, jenže někde, třeba ve Švédsku, ty tradice posouvají dost absurdně a špatně.) (Nebo je zrovna Švédsko dost daleko s jazykem, kterému nerozumím, tak až sem prosáknou jen ty excesy a o dobrém se nemluví? I to je možné…) Ti "misionáři", někoho tím možná inspirují nebo nabádají k něčemu dobrému, ale pokud si myslí, že mají "patent na víru" a podsouvají různé výklady jako jisté, tak tím ani nepomáhají tomu, kdo to poslouchá, ani často nemají pravdu… Čím víc je někdo přesvědčen o své neomylnosti, tím více omylů mu zůstává, protože není ochoten nebo schopen je opravovat. Včetně Dogmat a různých Neomylných instancí… Když píšete, že jste ty "misionáře" často potkávali, tak ale to je zčásti tím, že oni jsou víc vidět. (K tomu můj názor - když se na něčem nemohou shodnout, tak ať je třeba nějaká nejvyšší místní autorita, třeba Koncil, která to rozhodne. Ale žádná taková pozemská autorita ani teď, ani v antice, nemůže být neměnná, takže když něco takový Koncil rozhodne, tak to další Koncil může zase uváženě změnit, jak jim dospěje poznání. Tvrdit, že nějaký antický Koncil byl neomylný a bude to navěky tak, jak si s tehdejší úrovní mezi sebou dohodli, prostě není správné. Vy tady na Zemi nemáte v rukách věčnou a neměnnou autoritu. Současný Papež František dokázal, že i Papež se může zmýlit, a tento zrovna dost nebezpečně, a ovšem víc hlav víc ví, měl by mít nad tím Koncil alespoň nějaké právo Veta. V jiných církvích máte třeba tu Synodní Radu, je jedno, jak tomu říkáte, podstatné je, že se několik a ne jen hrstka moudrých a respektovaných lidí na něčem dohodne, vyslechnou a zváží proti-argumenty, atd… Když o tom ale uvažuji, může ta absence neměnné autority vyvolávat disent a hádky a rozštěpení? Nevím. Určitá míra nesouhlasu bývá prospěšná, alespoň zvážíte více možných proti-argumentů. Nejlepší řešení bývají nalezena Konsenzem celého Kolegia, a ovšem vyžaduje to určité Kompromisy, které lze vysvětlit a obhájit.) (Moje stanovisko k Janu Husovi je jasné, byl to Svatý Mučedník, zemřel v dobrém boji za víru a církev s modlitbou na rtech rukama handrkujících se zpolitizovaných Lumpů a nechápu, proč to někomu není jasné, kromě toho, že by museli přiznat tu omylnost Koncilů. Že dělal rozkol v Církvi? V době dvou nebo tří Papežů? Odvolal se ale k Instanci, od níž to bude definitivně potvrzeno až Ω v nekonečnu času, a Církev už se mu alespoň omluvila, ale podle mě ještě ne dost, to asi bude ještě zrát… Asi oficiální svatořečení by nebylo schůdné ani není požadované, když se k němu hlásí především církve a křesťané, kteří tahle oficiální svatořečení neuznávají. Ale na tom Koncilu tehdy byla definitivně spálena neomylnost Koncilů.) (A jak jsem psal dole, ještě i zde doplním - myslím, že nyní opět nastane doba dvou nebo tří Papežů, ale bude to v míru a ve shodě, protože zřejmě František půjde brzy do Důchodu, jako šel Benedikt. Vítal migranty a to byla zrada, sloužil Luciferiánům, a je to skrytý marxista, a snad i chtěl škrtnout z otčenáše "ochraňuj nás od zlého"? Bratříčkuje se s muslimy víc než je přiměřené, schvaluje homosexuály také víc než přiměřeně. Je proti němu rozsáhlá petice, ovšem z řad možná až příliš "rigidních". I když chápu, že leccos z toho dělá František z příliš velké Lásky bez rozlišování, tak ale v Hlavě (a nejen) Církve musí být především Rozum, a Láska ať mu třeba radí. Ale ten rozum by měl zabraňovat dělat škodlivé věci, u kterých slepá Láska nedohlédne na důsledky. Nemůže slepý vést slepé, a platí to také o slepé bezpodmínečné lásce. Mt15:14, a je to i vaše karma za 1415, ale to není důvod, že bych se chtěl mstít, prostě tam dnes škodí… Ať to nějaký Koncil rozhodne. Buď bude mít rozumný koncil veto nad Papežem, nebo půjde František do důchodu. A nohy se myjí především služebníkům, Ježíšovi sloužili apoštolové. Pokud František myje nohy černochům, ukazuje nám tím všem, jak mu černí slouží proti nám bílým. To je poněkud symbolické vyjádření toho, co nám způsobuje. Nemůže nás vést zrádce, který otevírá brány nepřátelům, kteří nás přišli vyhubit. A ovšem, když jsem ho takhle "bodnul", ač jsem ho předtím miloval, on o mě už se vyjadřovat nebude, nebylo by to férové. Ať to rozhodne Koncil. Já se odvolávám ve své při ke Koncilu Moudrých, a doufám, že tam takové máte. Nebo ať si dál František žehná z balkonu, ale rozhodovat o věcech víry by měl moudrý a nezkorumpovaný kolektiv. (Tedy přesněji řečeno - buď odeberte Františka z té funkce, nebo té funkci odeberte pravomoce, kromě žehnání.) A i když je pan kardinál z Afriky (jméno si teď nevybavím, ale víte, o kterého jde teď) asi moudrý a dobrý člověk, tak ale z tohoto balkonu nám Afričan v bílém rouchu žehnat nebude, je to především symbolická funkce, tak tam nepleťte špatné barvy. Samozřejmě Afričané by měli mít (nebo mohou mít?) hnědého kardinála.) (A ovšem já se vám někde teatrálně procházet nebudu, nejsem pěkný ani úctyhodný, vypadám jako odrostlý hippie. A Jednotlivec nemůže mít kvalitu Kolektivu.) DTD,DTL (K tomu "bratříčkuje se s muslimy" - lze být tolerantní k Muslimům, pokud v klidu sedí na Blízkém Východě, ale ve chvíli, kdy se začne valit Invaze do Evropy nebo jinam podobně, tak se pokračování nebo začínání tohoto bratříčkování stává zradou. Je v tom podstatný rozdíl. A globální diversita vyžaduje oddělování nesourodých, aby se to všechno nesmíchalo do jedné výbušné směsi, všude homogenní, žádné rozdíly, žádné živé tradice, žádná skutečná diversita, ztráta všeho smyslu všech. My se nechceme dát smíchat až do nicoty smyslu…) (Ostatní tradice na jiných kontinentech nehodnotím. Ať si nechají své pěkné barevné tradice, pokud nikomu neškodí, třeba Církev Svatého Knihkupce (B. svami P.) je také fajn, a mnohé další. Vy nechcete být všichni navlečeni do jednotné uniformy. Číňanů je mi fakt líto. A ovšem to 5G tam mají na redukci populace? Asi to je populárnější, než byla politika jednoho dítěte? A chcete tu taky být zredukováni? Nechcete… Tak se Ptejte Víc! Jestli jsou ty Čínské technologie bezpečné? A prospěšné? A komu? Čínu máte jako odstrašující příklad, kam vede robotizace, k jakému kýči a marnosti. Nemyslím, že by poslechli, kdybych jim něco radil, ale vám radím, pozor na Čínu… Je to bezduché. Takhle to dopadá, když se někde vybourá duchovno, tam to tehdy udělali bagrem a rychle, ale stejně byste dopadli, kdybyste si tu to Duchovno vypárali postupně.) (Irán jsou asi lepší muslimové, než v Arábii. Je to dáno rasou, nebo je to dáno rozdílem v těch tradicích? Iránu jste tu dost křivdili, v zájmu lumpů v Izraeli. A ti by rozhodně měli přestat s nálety na Sýrii, ospravedlňovanými útokem na Iránce! To je jak kdyby třeba v Čechách nalítávali Rusové sestřelovat Američany a Brity, které jsme sem pozvali, když ty nalítávající nepozvali. Je to evidentně a krajně drzé a nespravedlivé.)
O "misiích" obecně, vy leckoho můžete zvát k vaší víře, ale nemůžete tam nikoho nutit. A nejlépe zvete dobrým příkladem.
Pan Kazatel tu píše: "pak ani výsledek jejich snažení není jejich zásluhou". No to není pravda. Je z určité části i jejich zásluhou, tedy spíš se sami také musí snažit. Bůh vám nabízí pomocnou ruku, nenutí vás tu pomoc využít. Viz Lk5:17-26 , je to důležité podobenství. Ten člověk je ochrnutý, protože ho svazují hříchy, a nemůže na duchovní cestě pokračovat. Ale mají velkou snahu, opravdu velkou. A když jsou odpuštěny ty hříchy, je v tom naděje, že se zbaví toho ochrnutí, co mu bránilo na duchovní cestě. "Jdi a už nehřeš" (J8:11) Je v tom i Milost, ale vyžaduje to také odpovědnost a snahu toho obdarovaného tou Milostí, aby ji využil ke své nápravě. Vy to nedostáváte jen tak zadarmo a neustále, ale musíte se snažit si to udržet, jinak to zase ztratíte. Pak to ztratíte poněkolikáté a už ani nebudete věřit, že to pomáhá, a ono to bez víry nepomáhá. Píšete "poznávat křesťany podle tohoto fóra" - inu, je tu svobodné fórum, to máte jak náměstí, a mnohde to je horší. (Na to, jak svobodné fórum tu je, jsou tu ještě dost slušní diskutující, a pokud vám to nepřipadá, nepodíval jste se příliš, jaké to je jinde.) A ovšem, čím svobodnější, tím větší sprosťárny tam lze, jenže leckteré perly se dají najít jen v hromadě bláta, kde je pečlivý cenzor hned nesmete. A ovšem ta cenzurovaná fóra jsou třeba slušnější, ale je to poněkud dost sterilní. Už ale dělají roboty, co to budou cenzurovat automaticky a rychle. S roubíkem a svěrací kazajkou jistě žádnou sprosťárnu neřeknete, ale to není dobrý cíl, ale přesně tam vás google,twitter,facebook&oligarchové pod taktovkou Globalistů vedou. ([Nadhodili jste téma (víra a spása), o kterém by se asi dalo říct mnohem víc, nevím, dnes se moc nesoustředím, spal jsem jen velmi málo, když ulehnu, tluče mi srdce. Moc času mi asi nezbývá a nemůžu to nechat na potom, já nevím. *2 Ale zas klid, rozhodně nejsem bláznivý terorista, má zbraň je Slovo. Jsem i rád, že třeba Tar_rant nesvedl mnoho lidí do pasti, jak to původně vypadalo a jak se snažili… Ti, co halasně bojují jen proti islámu, obvykle nemají daleko ke zdi nářků. Čímž neříkám, že bychom se tu třeba tím islámem měli nechat zaplevelit, ale to sem přivedli jako strašáka, falešný cíl… Ale každý někam patří, af do af, kdo chce být ž, tak ať si jde do iz, a islám nechte arabům, my tady arabové nejsme a ať nejsme… Tohle ještě rozvedu jinde, protože to je potřeba.]) (*1 "mafie" viz wiki/National_Crime_Syndicate a wiki/Meyer_Lansky jako ukázku, u nás je známe z parodie, hrál ho Kemr "fifty-fifty", ale to je půl století staré, dnes to je spíš "Global Crime Syndicate"… půlku nám vrátí, jak jsem psal jinde… asi…) (*2 Šel jsem včera i dnes za Tomášem, co vždycky pochyboval o mých textech, už to ani nechtěl číst, ale já bych si celkem vážil jeho oponentního stanoviska, je dobrý a inteligentní ale zaslepený main-stream propagandou jako mnozí, tak bych si prohlédl, s čím se v tom dá nesouhlasit, a myslím že tahle chi-myr a stigma by ho konečně přesvědčily, že to není sranda ani omyl, aby to neignoroval ale alespoň pochyboval a nesouhlasil, je to těžké, dělat něco bez oponentury. Mají ale v truhlářské dílně π∞ dovolenou, půjdu tam později, tady na vesnici nikdo další takhle inteligentní a pochybující není z těch, se kterými bych o tom chtěl mluvit. Když jsem tam šel pak podruhé, tak mi to došlo, ale stejně tam půjdu… Nevěřte, pochybujte. Tady se hrají lecjaká mystická divadla, já to obvykle jen fotím, roli jsem dostal jednou a nebyla veselá. Původně jsem to "i to je poněkud symbolické" myslel tak, že ta XM chimýra je prostě stigma (ve smyslu poskvrna?) společnosti. To by mě fakt zajímalo, jak tuhle náhodu zařídili? Věřím v kauzalitu a jednosměrný pohyb časem, kromě jiného. Nevěřte, pochybujte, třeba to byla prostě náhoda, nebo to tak připravili, já nevím. Je mi líto, že na tuhle Roli nejsem dost Dobrý.) (A ovšem když tam máte "království bez konce", tak žádný Syn Člověka nemůže vládnout bez konce, a já nikomu vládnout nechci, ale mám dobrou reformu Demokracie, už jsem ji několikrát popisoval, včetně pro a proti. (možnost kdykoliv odvolat svůj vlastní hlas daný Zastupiteli, když mě přestane Zastupovat.) Alternativou k Dobré Demokracii (ne té demo-verzi, co tu je nyní) jsou Osvícené Monarchie, které ale nemohou být dědičné (automaticky nebo bez-podmínečně), ale to mají spíš na Východě, my to tu obvykle nechceme a argumenty jsou pádné…) (A ovšem, jsem normální člověk, který se dost snažil a bylo mu dost pomoženo (Bohem, Anděly, Karmou, Osudem, Okolnostmi, nevím… Mnozí lidé mi sice nevědomky pomáhali, ale nikdo si mě nekupoval. Mě si nemůžete koupit, ale mohou mě vydírat, takže na všem podstatném mám časová razítka, aby to šlo poznat a nešlo to falšovat.), ale rozhodně nejsem neomylný, a když se mnou chcete polemizovat a nesouhlasit, jen bych to uvítal.) (A ovšem to, že jsem asi Beránek, mi došlo takhle jednou v Blázinci, na ten mám papír. Klidně se mi vysmívejte. Kdybych začal psát nesmysly, tak o tom pochybujte. Pochybovat není Ignorovat, nedělám to proto, abych se oslavil, já si tu slávu stejně asi nijak moc neužiju, a Pýcha je Zlý Jed, ta může zlomit leckoho.) (A víte, já, Horal Petr s jizvou po očkování za pýchu, nemám ji na čele ale pod vousy, vám povím i Kámen Mudrců - Voldemort se jmenuje Pýcha. Nebo když vám zrovna tahle legenda vadí, tak Pýcha je Zlý Čaroděj. Jinde jsem to vysvětloval podrobněji, i to, jak jsem ten kámen mudrců našel v zrcadle…) (A ovšem, Ježíš je Pán, já jsem jenom jeho stín nebo ozvěna… Takže kdybych se pletl nebo zradil, tak se poraďte s vyšší autoritou, ale já se snažím neplést nebo to aspoň opravovat, ale jsem taky jenom Člověk, jeden z nás… A ovšem, Historie mi tu napnula leckteré Praky na leckteré Goliáše, já je jenom spouštím, jak je potřeba a jak na ně přijdu. Připravili mi to tu Andělé nebo Historie pěkně, není to moje zásluha, ale snažím se…) (A ovšem radili mi tu andělé nebo náhoda a okolnosti, ale neuměl jsem dobře poslouchat. Teď zrovna, že něco z toho jsem měl škrtnout (posbírat ho. u cesty) nebo vyhodit. Já nevím, nezahodím to jen proto, že zrovna jedou kolem popeláři. Když vám připadá, že vám Ježíš nebo Andělé nebo třeba Aláh nebo cokoliv takového radí nějakou špatnost, tak jste ji možná nepochopili dobře! Tímhle nelze nic ospravedlňovat. Ale neměli byste být k těmto radám osudu hluší, to je pak těžké vám pomoci shůry, když neposloucháte.) (Jednotlivé odstavce tu nejsou v pořadí, jak jsou psány. Případné meziverze mohu poskytnout, ukládám si to tu průběžně…) (Pak večer otevřu Evangelium, aby mi * poradili, jestli to mám poslat, a otevřel jsem na J8:48, někdy by mě zajímalo, jak tohle dělají? V tomhle verši mě v podstatě jmenují občanským jménem, jako mě jmenují nepřímo na čtyřech dalších místech, třeba Semach, ale máte tam Výhonek, tak nyní teprve sázím, ono to někde vyraší. A v lednu jsem zjistil, že ačkoliv se moje máma jmenovala v dětství jinak, tak ale když mě rodiče někdy okolo svatební noci počínali, tak se jmenovala Márová, nebo ještě pár hodin před tím, fakt jsem to předtím nevěděl… No ale ovšemže jsem syn svého otce, to se pozná. Ale jsem také Syn své Patria, otčiny, a na to nezapomínám. Ale ovšem jsem jen Syn Člověka jako leckdo další, kdežto Syn Boží, Ježíš Kristus, tu byl jedinečný μονογενους , tehdy.) (A ovšem, ty padající hvězdy, čekáte nějaké multi-mediální divadlo, které nasa i rusové nebo čína asi umí udělat nějakou projekcí? To by byl trapný podvod. Ty si budete moci prohlédnout >>222033277, o řádek pod to někdo lupnul ještě nijak nesouvisející "downfall" , ani nevím, proč mi ten obrázek padl pod ruku, abych ho po nich mrštil (tedy proto, že tyhle jejich hvězdy zavrhuji a jsou tam jako ukázka, já jsem k nim připojil jiný text o rozlamování jednoho prstene), tam se diskutuje online a bez přílišného rozmýšlení… Ten obrázek s hvězdami jsem dělal jen tak pár dní v červnu a byl důkladně rozmyšlený, jen jsem nevěděl, kde nebo jestli ho použiju, prostě jsem se jen odreagoval od toho, co jsem tu psal v květnu, ty hebrejské nápisy vlevo se odkazují na Talmud a Maimonidese (on by to mohl leckdo potvrdit, ale mohli by to zapírat, že nevědí, v jakém to je významu, proto to tu zmiňuji), ale oni tam podstrčili falešný výklad, že "Idolatrie" je prý křesťanství? Fakt zlý a špatný blud rabínů nebo anglického komentáře Talmudu… Jinak ale nevím, jaké multi-mediální divadlo kdo připravoval, já s mraky nečaruji, jako oni s chemtrails… de-facto obláček mi tam někdo šoupnul pod poslední příspěvek >>222036094 … To jsou výhody image-board, tam se diskutuje nejen slovem, ale i obrazem… A ovšem cca do týdne to tam zmizí, ale i od tohoto jsou archivy, ale ty mají v rukách oni, jen nevědí, co tam vlastně mají.) (Ale je to jen symbolicky…) (To když chci něco najít, mám to na pár kliknutí na vlastních biblických serverech, ale když chci poradit, lze někdy s prosbou o radu otevřít Knihu a číst. Když nechápu souvislost, tak ještě jednou. To nevím, jestli vám zrovna budou chtít takto poradit, já mám jen osobní zkušenost, že někdy ano. Ale to je potřeba papírová kniha se samotným Novým Zákonem, protože v těch překladech, jak máte ten Starý, je tam leckde škodlivá "řezničina" nebo já nevím… Ať nikdo nezkouší obhajovat nějakou podlost tím, že si to takhle přečetl v Knize jako radu shůry!) (Pokud jste ateista, byla to asi jen náhoda…) (Není škodlivé, když nad něčím přemýšlíte, si přečíst kus něčeho jiného a přemýšlet, jestli to souvisí, a tam v NZ asi žádné špatné rady nejsou…) (Zkusím to ještě, Ř1:24nn - souvisí to se mnou jako výtka? Také nejsem nijak svatý… Nebo že jsem to jako napomenutí zapomněl dost zdůraznit? Uvedl jsem to vedle, možná ne dost… Nevím.) (Nebo to je nesouhlas, že je vskutku připravené nějaké divadlo podle Mt dvacet čtyři? A jak máme poznat, že to není podvod z rukou světovládců? Nevím. Nevěřte mi, pochybujte, třeba se ještě něco chystá? Nevím…) (Co obvykle nedělám, mám ty stránky nafocené jako potvrzení nebo abych si to pamatoval, a kolik myslíte, že jsem strávil času s listováním? S focením moc času neztratím, to mám v jednotkách vteřin, foťák odkládám jen do sprchy. A jestli jsem mohl mít Jan osm očtené, že se ta kniha tam sama otevírá, tak Římanům jsem asi nijak často nečetl, to bych jim býval připomenul vedle v tom Pride vlákně, to jsem měl…) (Není to tu v pořadí, jak to je psáno, doplňuji příslušné odstavce postupně, většina následujícího textu už byla napsaná předtím… Na redakční práce bude čas potom, někdy jindy…)

Někde jinde jsem psal, ale nechci teď přidávat množství příspěvků, tak to dopíšu sem: Psal jsem, jak je TH moudrý, ale i on vás zradil. To, že někdo psal něco moudrého předtím neznamená, že mu pak budete slepě věřit i potom, a platí to také o mně. Je možné, že zpychnu, zhořknu, nebo se prostě zblázním, nebo mě někdo donutí psát nějaké nesmysly. (Zatím píšu svobodně a ovlivnilo mě jen to, co jsem si vybral, nebo okolnosti, co mohly ovlivnit každého.) Takže i o mých slovech pochybujte. Psal jsem to leckde a znovu to zopakuji: Nevěřte mi, pochybujte, ale já vás přesvědčím. Pokud vás pak nepřesvědčím, tak už to je blud. (A zejména kdyby se to lišilo od toho, co jsem psal předtím, aniž by to šlo vysvětlit a obhájit. Tedy ve smyslu, že když máte Pravdu, tak je možné ji logicky obhájit, jinak to je Omyl. A něco se dá prostě dokázat, i když důkazy se dají podvrhovat. Myšleno naprosto obecně. A já nejsem neomylný, dělám chyby, hledám chyby a snažím se je napravovat.) « Poměřujte to tím, co je prospěšné pro vaše děti, pro děti vašeho národa kolektivně. » (a to platí o lecčems!) Pokud je vám ale během minuty jasné, že je můj text nesmysl, tak jste o tom nepřemýšlel dost. Naopak, úsilí jednotlivce už z principu nemůže mít kvalitu úsilí kolektivu. ({A třeba tomu panu TH můžu tak akorát okopávat kotníky, psal jsem, že to je Velikán. Nedělám to proto, abych si do něj kopnul, ale abych vás ochránil, je v tom rozdíl. Aha, k těm kotníkům (vzpomněl jsem si na Koloděje), tak další velikán, co nás (jako národ) zradil, je třeba pan Svěrák. A také jsme ho tu měli rádi… Ale ten kromě dobrých šprýmů dělá jen "drobnou" politiku, "kope" za FC Pražská Kavárna a leckomu je to jasné, ale TH mi přijde nebezpečnější, protože leckomu připadá, že je křesťan jako my. Čímž neříkám, že není. Ale dělá nám medvědí službu.}) Když už musíte někomu ubližovat, tak se ptejte: proč? Nešlo by to jinak a lépe? Někdy nešlo, někdy šlo. Leckdy je potřeba najít a volit menší zlo, a ovšem zejména ženy a feminizované vedení často nejsou schopny pochopit dlouhodobější účinky nebo dopady a volí nulové zlo nyní, ale potenciálně tím přivádějí větší zlo potom, a děje se to poměrně často. "Běda kterým žena vládne", máte to tu na začátku každé kroniky, takový základ, kolem kterého je to ostatní v nich jen obal. Znám tady jednu Princeznu, co tu má ptáka ohniváka a pěstuje samá zlatá jablka, i když ten Kámen vespodu vypadá dost jako Bludný, ale ta nevládne, je prostě Laskavý Pedagog. A je to de-facto živá svatá, ale nelze to ani to není potřeba prohlašovat. Je to velmi moudrá stará paní, ale i ona má víc lásky než rozumu, a ovšem i ona se zřejmě občas mýlí, jak mi připadá. (A ovšem, neradila mi, nebo byly její rady nesprávné, třeba ať přestanu dělat na počítači a jdu malovat. To je cesta pro někoho, a pro někoho jiného je zase jiná… J&B A ovšem, já maluji, ale jinak.)
A k tomu, když už jsem dva zmínil, tak nevynechám třetího. Putin je nejspravedlivější a nejčestnější vládce na téhle planetě za poslední století nejmíň a fakt nevím, co bych mu vytknul, alespoň z těch podstatných věcí. Neříkám to proto, že bych mu chtěl pochlebovat, a i on se může zkazit, jako i jiní předtím, proto se nedají předem prohlašovat živí svatí. (A ovšem než tohle moje psaní i Orthodoxní zkamenělá církev uzná, bude Putin i já už dávno po smrti, asi. Proto to nepíšu, tam znají své dobře…) Ale o každém, kdo mu tady v médiích spílal Třísky, velmi pochybujte, vedou vás špatně, tihle kupčíci lhářů v chrámech informací. Psal jsem to už předtím (DL567), je to jeden z mých bičů na vyhnání kupčíků z vaší důvěry. Putin a Rusko dnes je dobrý soused, férový oponent, samozřejmě nám tady vládnout nebude a nemůže, my tu leccos máme jinak. Proč z něj ale dělají nepřítele? Lžou. Někteří zřejmě neměli jinou volbu, jinak by je do Médií nepustili. Pro tu generaci, co si tu zvykla spílat na "rusáky", tak ale Brezhnev a skoro celá ta banda, co to sem poslali 68 srovnat do latě, byli ukrajinci. Dnešní Rusko je celkem křesťanská země, bolshevici dávno odtáhli jinam. Že tam není Demokracie? Je tam v podstatě stejná úroveň demokracie jako u nás, tedy podstatně lepší než v Bruselu, Londýně a Washingtonu. Třeba USA, tam vidíte jen jejich výběr mezi Schylou a Charybdou, ale za pár let si mohou vybrat znovu. A ovšem tam lze vybírat "demokraticky" i třeba státní zástupce na různých úrovních - zrovna nedávno jsem četl článek ve Washington Times o tom, jak si Soros houfně kupuje volby těch Attorneys, aby si koupil změnu justičního systému. Ti se samozřejmě ohrazují, že nehledě na milion sem nebo tam, budou si dál hájit svou socialistickou vizi. (Protože významná část americké levice se hlásí k socialismu již dost otevřeně…) Je tohle ta správná demokracie ? A ovšem maximální vláda práva, když nějaký oblastní soudce z Havaje může zablokovat na půl roku důležitý executive order národní obrany, než nejvyšší soud rozhodne, že neměl pravdu? I když to bylo od začátku jasné, stačilo si přečíst jeden odstavec v zákoně. To je Tyranie Justice a je nebezpečná, to není vláda práva kterou byste chtěli. Ale právě vy s tím můžete dělat to, že se zamyslíte nad tím, jaká Média si vybíráte a proč vám o tom dosud neřekli? A o to jde. A nepíšu to tu proto, že bych chtěl šmejdům ublížit, ale že bych chtěl nevinné varovat a zaslepeným otevřít oči. Porovnávejte si vždy víc protichůdných úhlů pohledu, jinak vám na zploštěný obraz z jedné perspektivy namalují zas nějakého falešného strašáka. Dnes máte nějaká měřítka, jindy budou jiná, ale to iracionální nálepkování oponentů se dá poznat nehledě na osoby. Že je to pro-ruská propaganda? Proč tuhle nálepku lepí na leckterou Pravdu nebo Informaci? (A k tomu TH a dalším kupčíkům lhářů v Médiích, tož když se někdo omluví a vysvětlí, že třeba byl donucen nebo vydírán, tak mu zřejmě odpustíte… (Jenže oni asi teď najednou nemůžou obrátit, a není to jenom problém s Ruskem…) Ale pochybovat je vždy správné. Ověřujte si: "a jak to vidí oni?" Zvažte proti-argumenty, pokud možno. A poměřte.) (Třeba Šojdrová a jejích padesát jezinek, jen dva prstíčky tam strčíme - znáte to… To byla podlá zrada a citové vydírání. Není každá pomoc správná.)
I v USA znám skoro svatého člověka, a je to David Duke. To, co říká, je obvykle Pravda, nebo je třeba se o tom zamyslet. Čestný a Přímý člověk. Nebude ale dávat řešení proti Ž, protože jej také bodali, může být zahořklý? (Ale právě jeho názoru a soudu na jednotlivé senátory tam u nich bych si být američanem vážil. Jenže tam je problém v Systému, AI* je hydra, proti které senátoři nic nezmůžou, a když to zkusí, tak jim příště zaplatí oponenta ve volbách. Doložit to (zaplacení oponentů) odkazy na řadu článků v amerických alt-médiích, tedy ne nějakou ruskou propagandou, bych mohl…) Cokoliv si o něm (DD) třeba ve Wikipedii přečtete, samé zlé nálepky. Tak si přečtěte, co píše on doopravdy (davidduke dot com, a jestli vám texty o ž vadí, tak je třeba zatím přeskočte a podívejte se i na další). Začít můžete tou řečí, co tu chtěl přednést na UK v Praze a se kterou ho od nás hanebně vyhnali, aby vás zahlušili a neslyšeli jste to, fakt se za nás jako národ v tomto stydím… Velký Posel Míru to je, a Obhájce Lidstva. A ovšem, jak v Kampani lepili na Trumpa různé zlé nálepky, tak kromě lumpa AH, když ho chtěli fakt hodně urazit, že je prý jak DD, nemuseli to komentovat, nejhlubší nenávist tam proti tomuto DD mají některá mas-média…
A když jsem u toho, viz Citadela od St. Exuperyho, toho, co zmizel někde v nebi, letadlo se pak asi zřítilo někde do moře. Čtěte a uvažujte… (A i tohle jsem psal, jen to nyní připomínám. Nemůžu je jmenovat všechny, ale některé je třeba nyní nevynechat…)
A ovšem v USA - jak všichni z Izraele, z Anglie, velká část Evropy, a Oligarchové Internetu lobbovali nefér za "Hysteric Clinton", aby měli falešného strašáka do Zj17 (to oni kolektivně tam jsou zmíněni, za to nejde nasadit nějakou loutku a jednoduše ji spálit), a i se nějací britští šmejdi agenti spojili s ruskými šmejdy agenty, aby proti Trumpovi vyrobili ten dnes již velmi známý falešný Dossier, tak pak spustili hysterický řev, že prý "Trump colluded with Russians" a už tři roky řvou a ječí. Jaká "obstruction of justice" ze strany Trumpa?! To byla "obstruction of executive and nation" ze strany všech hysterických neo-bolshevických fanatiků. (tam jim sice říkají "communists" nebo "liberals", část z nich sice prosazuje "Socialism" a šílenou vizi "green new deal", ale jsou to prostě jen jbolsheviks…) Jen jsem se mýlil v lednu v tom, že bych jim něco mohl doručit cestou přes Rusko, tohle by nefungovalo a zase jsem to stáhnul… Něco mě třeba ještě napadne, nevím…
Když ještě přemýšlím, už jsem unaven, ale kočky mi zalehly postel, to normálně nedělají. (Ale jsem zvyklý pracovat i v noci…) Táta píše knihy, je fakt hrozně hodný člověk a za mnohé mu vděčím, ale je zapřísáhlý ateista a asi ho štve, že má půl dětí věřících, takže ty knihy jsou poněkud, nevím přesně, urazilo mě to jako znevažování a nechci s tím být spojován. Ale jinak jsou asi pěkné, některé jsem kdysi četl. Možná i to je jeden z důvodů, proč nepoužívám občanské příjmení v diskusích? (A ovšem, ač velmi inteligentní, má také lásku (ke své ženě) nad rozumem, ale ve vztahu k věřícím se prostě mýlí.) Já to nepíšu, abych ho očernil, ale prostě nevím, co poslední dobou píše proti věřícím? Nechci tomu dodávat váhu, nebo ne v téhle souvislosti se mnou. A když jsem dál uvažoval, tak třeba policisté mi jednou křivdili, jednou mi naopak pomohli, ty já soudit nebudu. Ale třeba pan Ondráček je fakt férový muž, proč to na něm nevidíte? Zaslepí vás nálepka, touha po pomstě takhle dlouho? Ale když byl tehdy řadový policista, tak prostě dělal to, co se požadovalo, tak proč teď, když je poslanec, by neměl dělat práci, na kterou je odborník? Nepíšu to ani tak kvůli němu, ale abyste se naučili vidět upřímnost, a abyste se naučili vidět zlé jedovaté nálepkování, které na něj lepili nenávidějící. Je také exemplární příklad, který zřejmě neohnu pochvalou, ostatně je asi také ateista, a to neznamená, že by byl špatný člověk, když "racionální" to dosud vypadalo jinak… Čestný člověk může být i bez víry, ale s vírou je to snazší tam lidi k té Cti dovést. A zejména, když se tu Církve dost ušpinily historicky proti národu, to nás v čechách úplně odbarvilo na religiózní mapě. Možná mi to tu Andělé takhle připravili, aby tu nebyl žádný dav dogmatických fanatiků? Nevím… Pokud nejde o vlastizrádce, kteří otevírají brány nepřátelům, tak lepší je aspoň špatná církev, než žádná církev… "Církevní Restituce" jsou blud a zrada ateistů i hloupost církví, nechat dělat z Církve kapitalistu, odloženo za pár desítek let… Když stát podporuje sport a kulturu, měl by přiměřeně podporovat i církve, je to společensky prospěšné, vždy pro určitou část populace, a to i v takhle ateistické zemi jako je nyní tady. Já vám ten ateismus nevyčítám, dosud to vypadalo "racionální" z určitého úhlu pohledu. A klidně o mě také pochybujte, podstatné jsou Informace a Argumenty, a já to umím vysvětlit i zcela racionálně, kromě jiného jsem i astrofyzik a ekolog. A k tomu, NASA mám rád, je dobré, když se dělá vědecký výzkum přístupný všem, a ovšem mám i jejich svědectví o tom, kdo je donutil k podvodům s klimatickými daty, napsané řečí čísel na "zdi" jednoho datasetu… Zkuste hádat, není to velký oříšek, ani když to nezmíním zkratkou… Někde už jsem to psal…
Ale zpátky k Ř1:24nn nebo celé Ř1, to jsem vám tu měl vzkázat, ale já to čtu v moderním překladu NS… Jestli vás Bůh vydal? Ale zase aspoň máme ty city a svobodu, Bůh je Dobrý. Žádosti vaší psýché (srdcí) vás leckoho vydávají do nečistoty, sami sobě ubližujete důsledky svých předchozích voleb. Čistotu je třeba strážit, je mnohem snazší se ušpinit, než se očistit. Dolů se padá vždy snáz. Tak si dávejte pozor již na začátku. Ř1:23 je třeba především Hœllywood aspol, který lidem vypaluje city akčními filmy, které jsou čím dál intenzivnější, jak jsou lidé čím dál vypálenější citově. Je to velmi zrádné ohlušení duše. Nebo jiné významy, asi to leckdo umí vykládat lépe. Při leckteré klasické české pohádce se i rozpláču dojetím, ale nedělám to každý rok… Člověk může zůstat citlivý, když si nevybere špatnou cestu. (To œ je poněkud anti-s, za tím o je schovaný, kouká mu jenom nos a dole si mne ruce, a z Holy tam dělá Helly… Fakt vám velmi ubližují, i když to vypadá jako zábava…) Ř1:26-27 je tak evidentně proti homosexuálům, že jen nechápu, jaktože to nějaká církev nevidí? Ř1:29-31, pročtěte si to a zpytujte svědomí, co z toho se vás v čem může týkat. Tohle jsou samé ošklivé vlastnosti, vy to nevidíte, jak je to takové lidi činí hnusnými? Takže pokud se tam naleznete, zkuste přemýšlet, jak se napravit? Nevím, v jakém smyslu Ř1:32 jsou hodni smrti? Sami se tím duchovně umrtvujete už zaživa. Není to výčet pro popravčí četu, tou jste ale sám sobě. A je třeba děti vychovávat ke Cti, aby se jim všechny tyhle vlastnosti hnusily. Dobrý a prospěšný Vkus se vytváří dobrou výchovou, a chrání je to před křivostí, je to prospěšné jim i společnosti. Výchova, která postrádá zošklivení (odsuzování) těchto vlastností je nesprávná a neprospěšná. Viníka snad můžete litovat, ale vinu je třeba si hnusit… Když tu bydlím kus nad Českým Rájem v zemi Beránků (jedna z nejnižších kriminalit) ve vesnici, kde pěstuje princezna zlatá jablka, nějak osobně takového člověka neznám, nevím přesně, jaký bych měl k nim vztah. Předtím jsem bydlel ve městech větších i menších, takže si i takové lidi pamatuju. Nevím, mě prakticky nikdo neubližoval… Takže vám říkám, že tyhle vlastnosti vás duchovně umrtvují a pokřivují, a pokoušejte se jich zbavit nebo do nich nespadnout, a měli byste si je, před sebou především, hnusit a štítit se jich. Štítění je štít vaší čistoty. A dát své děti do školy, která je dobře vychová ke Cti, a nebude jim tvrdit, že je to jedno a nezáleží na tom, nulový rozdíl. Já se už ještě od předtím, než jsem byl křesťan, až dosud řídím: "Ain't it harm none, do what thou wilt" a jsem asi dost liberální, ale měřítko je, jestli to někomu přímo nebo i nepřímo sváděním neubližuje. Vy, hříšní, nad tím třeba teď mávnete rukou: "no a co? Ty nám můžeš tak akorát… …" Nechápete to dost. Právě jsem vás odsoudil k tomu, že si vás Čestní lidé budou hnusit, a ti soucitní třeba i politují: Ty ubožáku… A nabádám, abyste vychovávali dost Čestných lidí, co budou mít oči otevřené a uvidí svým bližním do duše. Není to příliš těžké a všichni tu schopnost máte, když si ji nezaslepíte. (I když někdo je dobrý herec a může vás zmást, že vypadá jako něco, co není. Ale většinou lidem do duše vidíte, stačí se dívat, třeba kde nejvíc křičí Tříska! V očích nejlépe vidíte člověku do duše, a v podvědomé mimice…)
A ovšem když už mi došlo, co to tu je, tak i tohle zmíním předběžně už dnes. Tak ale migranty pošlete zpátky do Afriky, nebo přinejmenším sem nepustíte další. Hnědí lidé do Evropy nepatří, (asi kromě cikánů, ti se tu narodili a není je kam vracet). Pokud nechtějí zpátky, nebudou tu mít děti, muži zejména. Já to ještě zdůrazním v pátek, to bude ten "tlouštík" - bude to dost tučně podtržené pro ty, kdo to nechápou pojmem jako "nika endemického druhu" a "invasive species". Pro racionální lidi: je to ekologicky zdůvodnitelné a my se nechceme nechat vyhubit polo-opicemi, na půl cesty vývoje od opic k evropanům. Jsou starší vývojová verze a nemůžou udusit tu novější. V Africe ať si hrají, jak umí, a je možné jim tam pomáhat, když to je prospěšné. Nebudou utíkat jinam před důsledky svého přemnožení, když si to přemnožení nesou sebou. (Již slyším: "ale každý má právo … ". Ne. Doma mají své Právo. Tady máme své Právo především My a naše Děti a máte i povinnost ho těm svým dětem tady donést. Je to Domovské Právo a má přednost. Oni mají své Domovské Právo zas tam u nich doma…) Amerika je země přistěhovalců a černoši tam žijí již dlouho, ty není kam vracet, tam ať si nechají "diversity", jak je jim vhodné. My tady jsme dosud takhle poskvrněni diversitou nebyli a ať nejsme… Jenže černoši v USA jsou vybraná elita kupčíky žotrokářů a mají o poznání vyšší IQ než ti, co sem do Evropy proudí z Afriky dnes. A ovšem ani my si neberme na svědomí brain-drain Afriky přijímáním jejich nejschopnějších sem, takže ti nejubožejší pak zůstanou tam? Během jedné generace má být v Africe přebytečná miliarda černochů, jak jsou projekce OSN. A že je Afrika již plná se pozná podle toho, že už odtamtud začali přetékat. Přišel čas říct: Hrnečku, dost! Nekdo jim tam vytáhl regulační tyče brzké úmrtnosti, ale ony tam pořád rodí dál, sedm dětí na matku v průměru, jsou Černo-Býl civilizace, Geometrická řada, Ekologická katastrofa. A ještě něco k tomu doplním v pátek…

Pokud vás nyní mé dlouhé texty obtěžují, ignorujte mě, prosím, (nebo stačí první věta z odstavce, jestli vás to zrovna zajímá nebo ne), dělám to jako "menší zlo" pokud si myslíte, že vám tu tím ubližuji, a já to dlouho nevydržím, za týden to bude minulý týden a ty servery pár kilobajt v historii navíc snesou, pochybuji, že bych tu zas napsal text v rozsahu běžné knihy, nevím jistě, ale je to nyní časově omezený happening, číst to půjde i potom…
Kdybyste se mě tu chtěli na něco zeptat, uvítal bych to, nevím, jestli takovou příležitost budete mít i později. Kdybyste mi chtěli out-of-band vynadat, pan Kazatel má na mě email, ale nepiště mi nic, za co byste se případně styděl, když mi tu ty maily jednou vyhrábnou, já tady archivuji kde-co, leda snad kdybych se o vás bál, tak bych to smazal. (A k tomu, já už to psal jinde, předem odpouštím tomu, kdo by se mi osobně chtěl pomstít, nebo ať si s ním individuální justice dělá, co umí, ale svolávám kolektivní vinu na ty, kdo by se mi chtěli mstít kolektivně. Já v tomto pro své bližní i vzdálenější víc udělat nemůžu… Již jsem to naznačoval, ale je třeba podotknout, že ad-extremum ww3=ht2, a to rozhodně nikdo nechce! A viz 20:14, a modlete se za znamení Jonášovo 12:39… Já tím nestraším, já vám dávám naději, jen to vysvětluji, ale třeba se pletu…? A jste si tím jisti? Nepíše se to tam tak? A pokud jste racionální ateista, tak se zamyslete, je to zcela logicky zdůvodnitelné.) (A mezitím, než jsem tohle psal, mi volala lékařka, se kterou jsem kdysi konzultoval očkovací kalendář, tak se jí pak můžeme zeptat, jestli jsem jí připadal po hlase v telefonu příčetný a racionální, když jsem se jí snažil pomoci s nějakou administrativní překážkou, zcela nesouvisející s očkováním. Já mám svědky, teď třeba zrovna na tohle… Tedy alespoň do doby, než si přečte, co o očkování píšu nyní… A jsem i Sluha Lékařů, a když mě někdo potřebuje, tak neváhám přerušit to, co snese odklad, abych mu pomohl, i když z toho zrovna nic nemám, to s tím "svědkem" mě napadlo až potom.) (Ohledně očkování, jsem na to jen částečně odborník, takže se mohu mýlit, ale v zájmu všech chceme, aby byly kontrolní vzorky dobrovolně ne-očkované a částečně očkované populace, aby se daly vyhodnocovat nežádoucí účinky i dlouhodobě, nejen co se nahlásí během týdne úředníkům do databází. Některé z těch očkování je evidentně špatné, jiná mohou být prospěšná až i život zachraňující, ale pokud všichni dostanou všechny stejně, tak všichni dostanou i to špatné. Věda stojí do značné míry na straně skeptiků, ale podvodníci a úředníci se ohánějí prázdnou a lživou nálepkou "nevědecké". To jejich domněnka o bezpečnosti očkování je nevědecká, když ji nemají dost prokazatelně podchycenou statisticky, a naopak jsou takové statistiky a peer-reviewed články, které je usvědčují. To je věda. Jejich potenciálně škodlivé domněnky o bezpečnosti očkování nejsou dost podložené s ohledem na to, z jak závažných problémů jsou obviňováni.) (Já se nikomu nemstím, mě nikdo neubližoval. Lidsky jsem na všechny pokud možno přívětivý a hodný a nikdo mi neubližuje (to leckdy funguje, asi ne vždy, nevím), nebo už si to nepamatuju, asi kromě cikána, co mi ukradl kolo, ale zrovna tenhle je obzvlášť vypečený feťák a není reprezentativní. Nepamatuju si, když jim to odpoštím, i tomu cikánovi jsem to odpustil, ale příště už sem žebrat nepřijde. Kdyby vám přišlo, že někoho obviňuji neprávem, tak o tom (obviňování) pochybujte. O všem mém případném obviňování pochybujte, nejsem neomylný, ale nelžu. Mám nejen očkování proti pýše, ale i očkování proti lži, a bolelo a dlouho. Ale to by mohl tvrdit kde-kdo, to není žádný argument a stejně o tom pochybujte…) (Aha, psychiatři mě bodli, když mi dvakrát poškodili játra, ale pomohli mi tím zbavit se pití alkoholu i v množství menším než malém. (Tož ti, kteří nepracují mozkem, se asi takhle mohou přiměřeně uvolňovat, já vám to nezakazuji. Tady z těch "zlatých jablek" nepije nikdo, i když na svatbě prý nějaké tohle občerstvení asi měli, nevím přesně, na běžných oslavách se tu nepije.) A poprvé v blázinci mi došlo, že jsem Beránek, a podruhé v blázinci mi poskytli velmi doložitelný důkaz existence andělů, který by jinak nebyl takhle nesporný. Ale na Svobodu Slova je tu Ústava a ne Ústav! A ani roubík, a to ani digitální! ("shadowban" se mu říká a mají na to už i patent šmejdi od Cukráře - poněkud vám ta hora cukru zkazila zuby…) Kdybych pomlouval psychiatry nebo psychology nebo zubaře, tak mi nevěřte. Kdyby vám ten text připadal zmatený a zpřeházený, tak ale já jednu noc spal čtyři hodiny, další noc jsem spal dvě hodiny dopoledne, a už týden tvrdě pracuji mozkem, tady to není vidět, kolikrát si ty text přečtu, než je odešlu… Včera 08-06 jsem byl celkem odpočatý, ale pracoval jsem poněkud ve spěchu, abych to stihnul tu i tam v 08:15… A ovšem to na /pol/ (LAoz..91 a uLF..m), co jsem nacpal do chřtánu ž. z osn a možná i fbi a mossadu, bylo bez valné přípravy a od boku, online diskuse, nemá to tu kvalitu, ale nenapsal jsem tam asi nic, co bych nepovažoval za správné, ale mohou to lehko zfalšovat, na to je rozhodná verze u mě, kdyby byly pochybnosti…) (A ovšem, mám problém, slíbil jsem Bohu i sobě, že přestanu kouřit, ale je to těžké, ale možná to půjde. Minule to šlo, ale chvíli to trvalo a nebyl jsem mezitím na čas použitelný myšlenkově. (B-complex a místo kouření si jít lehnout nebo projít, a najít si čas, kdy se není třeba pár dní soustředit) Mě i když nikdo nezabije, tak asi brzy umřu na rakovinu, co jsem si tím zasloužil, když jsem pro pár dní "nepoužitelnosti" pozbyl další část života zanedlouho… A smrdí to, ale aspoň se snažím tím nikomu neubližovat… Lépe si s tím nic nezačínat, to je o dost jednodušší, než s tím pak přestávat, jako ostatně s lecčíms…) (Nechoďte sem za mnou na vesnici, nemocné neléčím, nejsem ani lékař ani etikoterapeut. Neodborný názor mám, že některé nemoci je lépe léčit z etické úrovně, a něco je lépe napravovat chemicky, zejména třeba vyhubit parazity a bakterie atd. Pokud potřebujete slyšet, že vám odpouštím hříchy, tak já vám odpouštím, ale mě jste neublížili, za odpuštění proste oběti svých hříchů, a snažte se příště lépe, třeba vám to Andělé nebo Karma také odpustí. Děkuji za pochopení.)
A jak výše píšete "podvod" *3 - komu jste tím vy nebo on ublížili? A co viníkova Čest a Svědomí? Leckdy Cenu těch prohřešků nedohlédáte včas, když to na první pohled vypadá jako výhodné. Někdy to ale může být menší zlo. (Třeba Babišovo Čapí hnízdo mi nevadí, to je drobnost a ještě ji pak napravil a prý měla důvod, jak psala mimo jiné asi K.Samková, pro děti udělá leckdo leccos. Jistě je to lepší férově a i to ty děti takto učit. Možná byste měli mít i v zákonu, že když je někdo přistižen při podvodu, tak X% vrátí, podle míry závažnosti i víc než 100, aby to mělo preventivní účinky? Ale tentokrát při "odpuštění dluhů" by měli vracet asi jen polovinu, píšu to jinde, proč mi to připadá jako dobrý kompromis… Ono to půjde i jednoduše tak, že se jednorázově administrativně převede půlka akcií na stát a místní samosprávu, a na drobné živnostníky nesahejte… Je to jen nápad a už jsem to psal podrobněji… K tomu navíc, třeba jak Koláček vrátí půlku dluhu z MOS, aby mu to šlo odpustit? Jednoduše, doly jsou díra v zemi a tu vám nikdo nesebere, ta tam pořád ještě je… Ale nechápu, jak Švýcaři s jejich Trámem můžou takhle řešit jen Třísku u Koláčka? Ale když o tom uvažuji, tak zrovna asi tomuhle koláčkovi moje máma pomáhala s nějakým přepisováním textů jako písařka na stroji, tak bych se měl "recuse" (jak se to řekne česky a proč to z diskursu neznám?) - vymluvit, že jsem zainteresovaný, a zrovna jej soudit nemůžu. Ale je ten Koláček takový obecný případ, který tady všichni znají, hříšník činící pokání… To Bakala je horší had a jeho vytunelované doly dopadly o dost hůř a vzal tím lidem práci, proč na něj zákony nedosáhnou? A ještě má hlasité hlásné trouby, aby mohly otravovat společnost?) (A ovšem, já nemám očkování proti krádeži, mám to v desateru, ale i jeho Svatost DL14 mě vyučoval soucitu, a mladší sourozenci, takže rozhodně nikomu neubližuji, není-li to nutné. A ovšem, já nekradu maličkosti, ale pár lidem jsem ukradl jejich hračky. Tentokrát jsem vám ukradl Ježíška… Je to vtip… Tak trochu… Už jsem to psal, já jsem jenom Jeho ozvěna…) (DL14, jeho knihu Dobré Srdce jsem měl na polici vedle Biblí, a teď je v krabici s Biblemi, na stole jich mám jen pár, to třeba když si při překladech nejsem jistý tím, co má program Davar elektronicky. A ovšem i Korán mám na stole, ale to je takové polo-křesťanství pro Araby, a je to z části středověk, oni se svým letopočtem leckde mají ještě středověk. Ale třeba v Sýrii a v Iránu prý dobře tolerují křesťanskou menšinu, nejsou to obvykle křesťané, kdo utíká před statečným a oblíbeným Assadem. I podle toho poznáte anti-křesťany, jak neprávem spílali B.Assadovi a dál mu hází klacky pod nohy. Pokud si v tomhle nejste jistí mým názorem, tak se zeptejte místních arci-biskupů nebo jak se tam té funkci říká, nebo si aspoň přečtěte férovější noviny…) (A ovšem, když už jsme u toho, všichni Ž, které jsem poznal osobně, byli a asi i jsou mými nejlepšími přáteli. Zase když vypadám jako otrhaný vandrák, žádný prospěchář se se mnou nezdržoval… Já nemám žádný osobní důvod se jim mstít a nemusím se "recuse" z téhle kauzy. A už jsem psal, že za jejich hříchy (sins) bych jim dal i Sinai, ale musí o ni slušně požádat Egypt. A až se naučí zazeleňovat poušť, prý to už zčásti umí, můžou ty technologie exportovat na blízký východ i do Afriky? BDS je hloupost a Palestinci se válí v blátě, ani Arabové je prý nechtějí… A jak se budou Ž stěhovat do své zaslíbené země, nám všem bude jen prospěšné, když se nebudou muset zdráhat, tak jim tam neházejte klacky pod nohy. Kdo se tu cítí být Ž? Půlku bratří už tam v Iz máte, spozdili jste se tu, v USA zejména… Zrádce tu ale za našimi hradbami nechceme… Třeba se leckdo jen spletl a jeho předci tam konvertovali nedávno, tak ať konvertuje zpátky k nám, nebo ať jde do své země zaslíbené. A ovšem obřízka je alespoň dvojtý problém a s tím tady u nás přestanete. Vy se s ní nebudete vytahovat, a děti tady nebudete zmrzačovat. To vyžaduje uvědomnělý souhlas, jinak to je týrání dětí. Co si v Iz uděláte za pravidla je vaše věc. A obřezané podezírejte, obvykle byli vychování proti nám a je otázka, jestli se to zlepšilo.) (Já vás nebudu a nechci soudit, já vám dávám exemplární případy. A něco jsem vysvětloval třeba letos v lednu, asi… Máte své soudce. A ovšem soudce, který něco evidentně špatně rozhodne, by si měl třeba vyměnit místo se svým podřízeným, případně s nižší soudní instancí? Nebo jak jinak chcete napravit Justici? A ovšem soudy nižších instancí se nebudou plést do práce Exekutivy, v USA zejména s tím mají problém. Ale třeba tady u nás pan Ištván byl hrdina, když to zrovna jinak napravit nešlo, ale za ním stálo zřejmě víc rozumných lidí a vláda s 8% podporou Lidu začala být tehdy fakt problém. Možná teď to Čapí hnízdo visí jako Damoklův meč, aby nedělal premiér hlouposti? AB je zatím dobrý manažer, a je dobře, že musí vyjednávat i s Odboráři… A samozřejmě Odboráři nemohou vládnout, ale mohou si klást oprávněné požadavky a hledat Kompromisy.)
Cenzura internetu - tož asi jsou potřeba kytičkové safe-space pro maminky a děti, ať tam mají v logu kytičku nebo medvídka nebo hračku, a ať tam není žádná hořká pilulka ani jed, a ať jim tam i nějaký zahradník trhá plevel, aby to jen vonělo, jak ve vatičce. (Kytička v logu, ať to každý troll vidí, že tady se trollovat nebude, a ať si jemné zvyknou, že kde není pěkná kytička, tam to může být hořké.) Ale rozumní a zodpovědní ať mají dle svého uvážení přístup i k informacím, které zjemnělým mohou připadat nepříjemné. … ([Přišli přátelé hobiti, jdeme kosit plevel a trávu na zahrádce, jak jsem ji včera zmiňoval… Jsem rád, že jim to zrovna vyšlo na krmení, já jsem obvykle líný to sekat a pak týden obracet… Ale slíbil jsem pomoct, a hodina přiměřeného tělocviku neuškodí.]) Z těchto kytičkových safe-space ale jemné nebudou rozhodovat o podstatných věcech nebo něco hystericky křičet, ať se tam prostě ve vatičce spolehnou na ochranu rozumných. Ale vy se nechcete dát takhle zaslepovat všichni a spolehnout se na lumpy, co si to potají někde upečou a přijdou s hotovou věcí. A to ať si každý vybere, jakou míru informací chce, některé informace jsou nepříjemné vědět, ale zejména zodpovědný nesmí být informačně omezený, a to ani volič. A ovšem, jak s oblibou uvádím v tomto pořadí: Google,Twitter,Facebook&Oligarchs, je to anagram jedné běžně používané fráze, jako že máte od nich utéct, zaslepují vás, snaží se vás spoutat, ovlivňují volby tu i tam, brzy vás ti programátoři začnou programovat…? Jsou to skleněné paláce zlých oligarchů, dole máte sice fajn cukrárnu, akorát se jí začala zamlžovat okna, ale přehlédli jste nahoře nápis Jacob Satan&Snake co., nebo já nevím přesně, je to jedno. Ale chovají se tak, po zvolení Trumpa především, a čím dál tužší spoutání. Nějak se té cukrárně zamlžila okna. Buď je znárodněte nebo zmezinárodněte, nebo běžte někam, kde to je svobodné a transparentnější… Poskytovatelé (tele)komunikačních služeb nebudou dělat kontrolory obsahu a jednostranně vás tak deformovat. A wikipedie, anglická zejména, ať má transparentní a volenou arbitráž, teď tam zatím leckde v ožehavých tématech vítězí důraznější a lépe placené názory, sock-puppets, nebo to jsou prostě jen ultra-leví fanatici? A kdo psal článek, nebude dělat zároveň redakci sekce "Controversies" nebo "Opponents", ani prostřednictvím nějakých najatých trollů, ať je to férovější… Nebo si porovnávejte víc encyklopedií a vyberte si tu férovější, anglická wikipedie zatím férová leckde není, a česká je zatím leckde příliš stručný pahýl… "wiki" je "wish I knew it", tak ať to není "wish I get deceived"…
Ráno se tu houfovali ptáci, to je letos dost brzy, nebo jim jen napršelo do hnízd? Prý jde malá doba ledová (to bývá pár desítek let jednou za pár staletí), sluneční cyklus, co měl dost možná začínat někdy příští týden, ale asi nezačne, nevím, (ale první nesmělé skvrny s novou polaritou už jsem občas viděl) má prý být podle NASA až o polovinu slabší než ten současný 24, co byl nejslabší za poslední století. Jestli to je tak s tou dobou ledovou, jak někteří varují, tak to budete mít mimo jiné jako karmu za vaše klimatické lži o CO2 oteplování… Jsem sice Sluníčkář, ale tohle předpovídat také neumím…
"Víra a pochybnosti" - samozřejmě důvěra nemůže být slepá, nebo jen někdy. (třeba slabá žena může důvěřovat svému silnému muži a spolehnout se na něj, a nezatěžovat se pochybnostmi, i od toho je dobrá Láska…) Pochybujte správně. O politicích, o médiích, o filosofech, ve vědě, ale třeba i o Ježíši nebo o Andělech atd, třeba jestli dobře rozumíte tomu, co se vám snaží předat. Nebo něco je prostě pech, nemůže nad vámi stát anděl strážný pořád… Já nevím. Moudré pochybnosti jsou lepší, než slepá důvěra nebo slepé přehlížení a ignorování. A ovšem - blázen věří pochybnému, ale hlupák ignoruje důkazy.
Tohle je mnohem stručnější verze. Já jsem to leccos psal už v lednu, ale skoro nikdo to nečetl a ani alt-média mě nikam nepouští něco veřejně napsat. (víte, co je "controlled opposition"? Možná jsem se spíš jen nesnažil dost, možná si spíš skoro nikdo netroufá pustit ven kritizování nekritizovatelných, to je nejpravděpodobnější) Ale mýlil jsem se tehdy v tom, jak to realizovat. Tohle je stručnější, a argumenty jsou pádnější. Jestli ani tohle nezabere, tak nevím, co mě ještě napadne. (Akorát teď nespěchejte, ještě mám v záloze Tlouštíka na pátek, ostatně už jsem ho rusům (jednomu trollovi, asi to nečetl) a Ž v OSN (taky asi jen jednomu, nevím, ale ten jeden to četl) v /pol/ slíbil… >>222010651, >>222024038nn , tak do týdne to tam už nebude, tam ty archivy rolují rychle - když máte fórum s 200M příspěvků… je to ale symbolické. a ovšem agenti TPTB to obvykle čtou, to se leckde ví… Nedělám si srandu. A ovšem nijak nečekám, že mi s tím z tohoto OSN pomůžou, tam to měli s přípodotkem, ať se s tím třeba udáví…)
Tento text má ještě i časovou osu, která ve fóru není vidět, jak si postupně ukládám náhledy na svém počítači ουρανος (Uranus) tady kus nad Českým Rájem, zítra ji zazálohuji i jinam… (A na počítači Pluto, co topí u myší ve skříni, je tu past na roboty hackerů…) (To je zajímavé, myslel jsem, že Pluto znamená i Hádes, Peklo, (i když pojmenované ty počítače mám podle planet, jsem i amatérský astrofyzik,) ale teď koukám do slovníku, a πλουτος znamená prý "riches, wealth". Zajímavá souvislost. Přebytek majetku vás spoutává, že pak tomu majetku musíte sloužit. Když si kupujete nějakou zbytečnou "hračku", jednak vás stál čas si na ni vydělat, jednak vás stojí čas se jí pak věnovat. A ovšem pro děti nejsou hračky nijak zbytečné, jsou jim prospěšné. Některé. Některé hračky jim prospěšné nejsou, to se zase rozmyslete, čím si ty děti chcete nechat deformovat.)
Kdyby vám přišlo, že něco z toho není racionální, tak jsem se zmýlil já nebo vy nebo tak napůl, pokud vám to přijde jako svatokrádež, vysvětluji někde výše, nebo rouhání? To nevím, mě ani ne, to také vysvětluji někde výše.
A ovšem, pane Kazateli, i vy jste mi zčásti pomáhal, i svým odmítáním, když jste dostal hned dvě role z evangelia, která z těch v Mt22 to byla si vyberte a tu druhou jsem vám psal předtím, ale já to jen chtěl konzultovat s nějakým rozumným věřícím, který není ignorant, a zval jsem jich víc, ale ne mnoho… (Ale je dobře, že se tu o to fórum trochu (nebo dost) staráte a bavíte se s tápajícími věřícími. Tohle jinde nemají, bohužel, facebook je jak skleněná klec.) A i jste mi pomohl třeba i svým nabádáním ke stručnosti, ale účel světí prostředky, je to tu Tapeta, chápu… (obvykle je tapetování ve fóru právem považováno za hulvátství! a nikdo to stejně nečte… Tohle je Vyjímka. A copy-pasta tapeta ve fóru je verbální násilí (neférové zneužití stroje (včetně Ctrl+C,V) proti lidem), ale tady to je "originál" psáno do fóra postupně, je v tom rozdíl. a strávil jsem s tím psaním víc času, než kolik všichni předpokládaní čtenáři za nejbližší týden, není to nefér. A nepočká to…)

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód