Liberalizace personálního fondu

Diskuse o liberalizaci personalního fondu a otázkách souvisejících

Odpověď na příspěvek: paní Doležalové

Od: Anonym: JFPechar <> ( ---.strmilov.indos.cz )
Kdy: 09. 12. 2005 10:34
Předmět: paní Doležalové

Milá paní Doležalová chápu co Vás trápí a myslím, že v totmto trápení zdaleka nejste sama. Trápí se tím asi všechny malé a zvláště vesnické sbory. I jejich faráři. Jsou ale náklady, kterým se nevyhneme - při bohoslužbách v zimě je potřeba v kostele svítit, jinak nevidím na kázání a z hlavy kázat neumím. Doma chodím ve svetru a bundě, ale když klesne teplota po nulu, zamrzne voda a popraskají trubky - topit se alespoň tochu musí. Když mám bohoslužby 3x za neděli, musím někam dojet autem a to nejezdí na vzduch - tolik alespoň za náklady, na které sbor musí vybrat, protože sám na to prostě nemám. Jsem zodpovědný za rodinu, kterou mám a proto musím vydělat nějaké peníze. Nepřipadám si jako vyděrač, když chci plat za práci kterou dělám, věřte, že ve srovnání se zbytkem populace to není mnoho. Shodou okolností vidím i do příjmů místních důchodců a někteří berou víc, než já. Nezávidím jim to. Napracovali se až až a mají právo na to, aby se jim stát za jejich práci odvděčil. Jde mi jen o to, abych mohl posílat děti do školy do města, kam musí dojíždět, protože tady není ani gymnázium, ani LŠU. Časy, kdy v tom bránili dětem kazatelů komunisti, jsou pryč. Bylo by smutné, kdyby v tom dnes bránily malé příjmy. A proto (mně neznámý) pan Červenka chce i po Vás ty peníze.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód