Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Farářování v době koronavirové

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml--- )
Kdy: 07. 04. 2020 09:09
Předmět: Re: Farářování v době koronavirové

Wrana: No já se ptám, já nic neshazuju. Třeba Bibli neznám dost, tyhle formulace o kněžství za národ mě udivily. Psychologizaci mých reakcí si klidně můžete odpustit, kdybych se třeba já nějak měl rozepsat o tom, jak tu působí vaše chování a vaše řečňování, to by bylo vážně velký. Raději se toho seč mohu zdržuji. 1 Pt 2 jsem si teď poznovu přečetl, ale asi tam víc než nějaké volné aluze nejde najít. Rozhodně ne vysvětlení, jak může nějaký nevěřící národ delegovat kněžské pravomoci vůbec na někoho, natož na jakéhosi Jiřího Poláka. K tomu, aby byl někdo můj kněz, bych o tom měl aspoň nějak vědět a být s tím v souhlasu, ne? Co když si někdo jiný bude osobovat třeba satanské kněžství za náš národ? Nebo bude se cítít knězem Alláhovým za český národ? To je přece dost divné. Já jako součást národa o tom jednak nejsem informovaný a jednak s tím třeba nesouhlasím. Jak si můžu osobovat nějaké kněžství za skupinu lidí tak, aby oni o tom buď většinou nevěděli anebo by s tím pravděpodobně nesouhlasili?

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód