Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Lišky na Siónu...

Od: Uživatel Evangnetu Roman Skála <>
Kdy: 24. 08. 2019 21:01
Předmět: Re: Lišky na Siónu...

P.A.Semi napsal(a):
 Zatímco jsem tady a především vedle psal ty komentáře 1318 a 919 a znamení  Jonášovo mezi nimi, tak v Jeruzalémě na Chrámové hoře prý pobíhalo asi tucet  lišek, prý to je nějaké proroctví? (Ale to je spíš talmudické proroctví…?  Nemám rád Talmud.)  https://www.rt.com/news/466157-foxes-jerusalem-temple-mount-prophecy/    Odkazují se tam na Pláč5:18, a na Talmud Makkot 24b. Makkot 24b se odkazuje  na Zech 1, Zech 8 v porovnání s Isa 8, a Micah 3:12 v porovnání s Jeremiáš  26:18-20 … ( http://halakhah.com/pdf/nezikin/Makkoth.pdf úplně na konci ).  Lišky také zmiňuje Neh3:34-38 (tady je to jako začátek Neh4)… (Kniha  Nehemiah je třeba zajímavá tím, že v tištěné hebrejské bibli, kterou tu mám,  kde každá kniha začíná na nové stránce nadpisem, tak akorát kniha Nehemiah  začíná bez nějakého oddělovače na poslední řádce stránky, jako kdyby nemohli  tu řádku odsadit na novou stránku a dát tomu normální titulek? Dost jim asi  vadila…?)    Zech1:17 lze chápat tak, že si Hospodin znovu vyvolí JINÝ Jeruzalém místo  toho v Levantu v Palestině, nevím jistě… Zech3 - Výhonek (Sémach)… Nyní  teprve sázím…    Jen mi to přišlo zajímavé… Asi jako si tam loni vypěstovali tu svou rudou  krávu zrovna v době, kdy jsem dokončoval vydání té knihy Další List, 70 let  od Aliyah… (mimochodem, souvislost עליה a  עלה H5930 snad ani není překvapující… z gramatického  hlediska עליה je to, co způsobuje  עלה …)    —–  Zrovna 9.8. pár minut po 11 (asi v UTC zóně… 2019-08-09 11:13) vydali v RT  tohle: https://www.rt.com/news/466143-jupiter-saturn-moon-align/ s titulkem  "Magic moments …" a přemýšlím, jestli to má souvislost, když na  titulním obrázku jsou seřazené planety s iniciálami SMI (nebo smj), ale  žádné takové vyrovnání (align) těch planet nebylo, Jupiter a Saturn měli  mezi sebou 30.6°, což je šestina oblohy, tedy dost daleko … (Nechápu, proč  tam zmiňují Merkur zrovna v pondělí ráno? Jako kdyby nevycházel jiné dny  okolo také tak? Je ten článek nějaký zmatený…) (Asi jen zajímavá shoda  okolností…? Nevím…)    —–  Dnes číslo 23 - je zajímavé z více hledisek - jednak to je počet chromozomů  v lidské DNA, a je to i počet aminokyselin nebo použitých kombinací v tom  DNA kódu, už nevím přesně. Je to také počet písmen hebrejské abecedy, která  měla původně 22 písmen, jak je v knize Pláč a jinde dost jasně zakódované,  ale pak tam rabíni (asi talmudisti?) přidali ještě 23. písmeno, reverzní  nun, a vyznačili jím po straně v Bibli H-t (Ho-st!) a těch 6, co se má  zmenšit při spálení před návratem do jejich země, proto to číslo vytáhli už  dávno předem (od začátku minulého století) a tak na něm dodnes lpí a  trvají… (vysvětluji to na své stránce 2019-01-27) Velmi vzácné písmeno a  nikde jinde tam použité není… V době psaní talmudu tam již bylo, když tu  pasáž rabíni-farizeové rozebírají jako prý nejposvátnější místo tóry…
Doporučuji návštěvu psychiatra. Akutně. Vidím to jako pokročilou fázi schizofrenie.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód