Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: žije

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( --- )
Kdy: 12. 03. 2019 19:38
Předmět: Re: žije

Samozřejmě, osobní setkání s Kristem v životě zásadní okamžik a zlom. Stejně jako apoštol Pavel, když byl ještě Saulem a z přesvědčení pronásledoval křesťany. Ježíš se mu zjevil na cestě do Damašku a od té doby udělal ve svém životě obrat o 180 stupňů. Začal kázat evangelium a stal se apoštolem s největší geografickou působností i největším počtem založených sborů.

Jak jsem se setkal s Pánem já?? byl jsem vychováván v křesťanské rodině (naši jsou celá rodina v CB, vyrůstal jsem v CB Děčín) máma se s tátou rozvedla, protože nebyl schopný opustit svoji maminku a žít s námi. Měl jsem však také dobrý příklad víry v dědovi a babičce. Měl jsem takovou dětskou víru, pak jsem šel na internát a chtěl jsem ve světě "dohnat" co jsem snad mohl zameškat v takové křesťanské rodině. Už tam jsem ale začal chápat, že život o své vůli bez Boha asi nebude to pravé, cítil jsem se velmi špinavý z toho co dělám. Pak přišla vojna a měl jsem ji dost krutou. Byl jsem ve Slaném a to byly pořád je samé stráže a služby. Tam, zamčený v "plotě" v mrazu i horku jsem se často velmi úpěnlivě modlil, hledíc na kopce středohoří směrem k domovu. Vždy v takové chvíli ztišení jsem pocítil obrovský pokoj v srdci- jako kdyby mě otec držel v náručí. Opravdu jsem pocítil Kristou přítomnost asi poprvé tam, sám na těch strážních stanovištích když mi bylo tak smutno. Pak jsem byl převelen do Žatce, kde mi sám Bůh poslal ženu mého života- když jsem měl "za nula" tzn. 24 hodin do civilu- plaval jsem proti ní v městském bazénu. Stačilo pár pohledů a začala láska, která trvá už 22 let :-)) Velmi zajímavé je, že ona věřila v Boha, aniž by ji k tomu někdo v její rodině vedl. Sama se modlila vědomě i podvědomě a když jsme se setkali, tak jsem jí samozřejmě řekl biblickou zvěst. Tu velmi ráda přijala a začali jsme se spolu modlit. Měla za začátku problémy přijmout např. Genesis 1 atd… , ale postupně jak Bohu začala důvěřovat, přijala a porozuměla i těmto věcem. Je upřímně věřící a píše krásné příspěvky a rubriky sem: www.kzamysleni.estranky.cz Je mi velkou oporou a v mnoha ohledech mě značně převyšuje. To je asi v kostce to hlavní z mého svědectví.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód