Odpověď na příspěvek: Re: mezi Skyllou Filipem a Charybdou Šimkem

Od: Anonym: Jan Kirschner <> ( ---.72.broadband6.iol.cz )
Kdy: 13. 04. 2015 08:30
Předmět: Re: mezi Skyllou Filipem a Charybdou Šimkem

No je to názor autora, nemyslím si, že by bylo třeba se ohrazovat, že mluví za všechny evangelíky. Mě se článek líbí, obsahuje mnoho zajímavých informací o lidech, kteří se hlásili k evangelíkům. Dobrá reakce na komunistického politika.
Já bych vytknul jen poněkud přetažené srovnání, že chování rakouské armády za staré monarchie mohlo inspirovat Hitlera. Podle mého hrůzná ideologie holocaustu se spíše inspirovala středověkou segregací Židů do ghett a i takový Luther je znám svými antisemitskými výroky
No a druhá věc, co bych připomínkoval, tak to je přílišné zdůrazňování evangelictví známých a často pronásledovaných osobností 20. století. Oni jistě své postoje nestavěli jen na příslušnosti k církvi a bylo pronásledováno i mnoho katolíků, i lidí, kteří se nehlásili k žádné církvi. Nemám to rád, když se církev zpětně chlubí, jaké lidi měla ve svých řadách, když v době jejich života často k jejich pronásledování mlčela.