Odpověď na příspěvek: mezi Skyllou Filipem a Charybdou Šimkem

Od: Anonym: Martin Danihelka93.99.117.--- )
Kdy: 10. 04. 2015 21:33
Předmět: mezi Skyllou Filipem a Charybdou Šimkem

"Ve výčtu jmen bych mohl pokračovat. Chtěl bych jen zdůraznit, že čeští evangelíci nepotřebují, aby jejich osud připomínal právě Vojtěch Filip. Člověk, který podkopává českou demokracii a slouží zájmům Ruska."
- těžko říci, podle jaké optiky považovat Vojtěcha Filipa (jehož stranu jsem nikdy nevolil a nechystám se k tomu) za člověka, který "podkopává českou demokracii a slouží zájmům Ruska". Každopádně já jako český evangelík si dovolím Michalu Šimkovi (když už tady mluví bez konzultace se mnou i mým jménem) zdvořile říci, že nepotřebuji podobné sterilní antikomunistické agitky, aby se zastávaly mých zájmů nebo mé evangelické identity proti Vojtěchu Filipovi. Zároveň je mi žinantní, že se v tomto článku evangelickou identitou žongluje tak výrazně ve prospěch válečnických hodnot, ke kterým by si měl evangelík udržovat minimálně odstup. Závěrečná věta článku ("nejde totiž jen o vojáky jako takové, ale o přiznání se k hodnotám Pravdy, svobody, demokracie, práva a spravedlnosti") pak znamená v daném kontextu těžko obhajitelný patetický plk.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód