Odpověď na příspěvek: Re: konkrétně?

Od: Kazatel ČCE Tomáš Pavelka <>
Kdy: 01. 04. 2014 17:04
Předmět: Re: konkrétně?

Konvent dva následující návrhy usnesení na synod:
obecnější:
Usnesení č. 4:
Synod ukládá Synodní radě, aby pro příští zasedání synodu připravila takový model cesty ČCE k samofinancování, který vychází z celocírkevní solidarity mezi sbory, v duchu premisy: Celá církev společně nese náklady na všechny své duchovní.
a druhý, který navrhuje jednu z možností, jak takový model sestavit:
Usnesení č. 5:
Synod ukládá Synodní radě, aby pro příští zasedání synodu připravila alternativní model způsobu pivinného odvodu do Personálního fondu za obsazené kazatelské místo, který by kombinoval paušální a poměrný prvek v duchu premisy: Celá církev společně nese náklady na všechny své duchovní.
Konvent své nárhy formuloval stále dosti obecně; v dabatě vícekrát zaznělo, že hotové detailní modely, pocházející "zezdola" byly zatím vždy synodem odmítnuty, často přes ně bylo dokonce překročeno k dennímu pořádku. Na konventu panovala shoda v tom, že je třeba určit obecnější principy a detailní zpracování přenechat komisi SR/synodu – takové návrhy mají větší šanci na přijetí.
Tolik doplnění o dalším jednání konventu.
T. Pavelka, předseda 33. konventu ú.s.