Odpověď na příspěvek: Milý Davide

Od: Anonym: Tomáš Vítek88.103.106.--- )
Kdy: 07. 12. 2012 12:32
Předmět: Milý Davide

Milý Davide, díky, že sis sedl a napsal toto střízlivé poděkování za Vyjádření SR. Jak mluvím s lidmi i s některými kolegy, vyloženě pohoršených odpůrců tohoto vyjádření je naprostá menšina a proto je zřejmě tak (relativně fejsbukově) slyšet. 1. Osobně nesouhlasím s vyjádřením ve dvou bodech. Nesdílím přesvědčení, že jsme u dna tím, jak dopadly koalice ve většině krajů. To, že je to k naštvání a ke smutku, s tím naprosto souhlasím. Ale v kontextu toho, co se za poslední dva roky děje na vládní úrovni a jaké (některé, avšak důležité) zákony a zakázky vycházejí z ministerstev, mi vážně přijde, že krajské volby výrazným poklesem ke dnu nebyly. Ostatně oni v řadě krajů ti lidé typu bývalých pohraničníků a personalistů národních podniků sedí už od předcházejících voleb a určitě škodí a rozdělují peníze podle stranického klíče. 2. Druhý a poslední problém, který mám nad koncem zmíněného vyjádření - ale kterým mám i nad kritickými reakcemi - je jakési příliš lehké zacházení s pojmy: demokratický, svobodný či totalitní. Škoda, že se tyto pojmy, resp. slova, která je původně označovala, užívají hlavně jako jakási návěstidla a počítá se s tím, že všichni přece rozumí, co znamenají. Ale to jistě nemá šanci jedno oficiální vyjádření kohokoliv dohnat, takže je to spíš můj problém. 3. S odkazem na voliče ČSSD naopak nemám nejmenší problém - je to napsáno tak šikovně, že ódéesáka to potěší a socana taky, protože konečně někdo bere vážně, že voličů socdem je i v naší církvi hodně (matrikově snad i většina) a stručně, trefně zmiňuje důvody, proč je to dobře myslitelné. A že mezi "těmito" socdem příznivci je většina lidí, kteří nevolají po "starých zlatých časech", o tom jsem taky dost přesvědčen. 4. Reakce kolegy Tomáše Trusiny je krom počátečních snad nadbytečných (ironických) poznámek vlastně jakýmsi doplněním toho, co by bylo vhodné brát v potaz při úvahách o současném vývoji v české společnosti. Z mého pohledu se tyto dva texty trochu míjejí a proto zmíněná reakce je pro mě málo kritikou vyjádření SR. Název článku v časopise Protestant je výborně marketingově zvolený, ovšem přeci jen přehnaný a čtenář lačný zostuzení či hanby musí hledat jinde. 5. Nemůžu si pomoct, ale z ostatních dosavadně zveřejněných reakcí na mě čiší hlavně (a téměř pouze) radost z příležitosti plivnout si na někoho nahoře, protože cokoliv udělá či neudělá, bude vždycky špatně. Jakousi výjimkou je text Jakuba Orta, který potěší svou konkrétností, text však ztratí střízlivost v samotném závěru, kdy je mi sděleno, že ČSSD a KSČM jsou věrohodnější než ČCE.
Srdečně zdravím!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód