Odpověď na příspěvek: Souhlas s vyjádřením Synodní rady

Od: Kazatel ČCE Jan Kupka <>
Kdy: 04. 12. 2012 17:56
Předmět: Souhlas s vyjádřením Synodní rady

Jakkoli si autora článku Tomáše Trusiny velmi vážím, zdá se mi jeho vyjádření velmi vyhrocené. Já jsem naopak vyjádření SR uvítal, přišlo mi docela trefné. Jako ostatně více prohlášení SR v poslední době. Neříkám, že se vším souhlasím zcela, ale respektuji SR jako vedoucí představitele naší církve a to, že mluví za celou církev. To pokládám za naprosto správné. Chápu tedy i potřebu jasně se vyjádřit ve chvíli, kdy bylo prolomeno určité tabu - do vedení zásadních státní institucí komunisté prostě nepatří. I kdyby byli zvoleni demokratickými volbami. Některé diktatury, které mají za sebou hromady mrtvých se dostaly k moci demokratickou cestou. Neměly být tedy k vládě připuštěny. Právě v církvi bychom mohli jasně vidět, že pravda nezávisí na mínění většiny. Schvaluji tedy jednoznačně vyjádření SR, které prolomení takového tabu kritizuje. Jistě tady mnoho chyb i tzv.pravicových politiků vydlážilo cestu k moci komunistům. Přesto však, komunismus, jako ideologie, je jednoznačné zlo, se kterým církev nikdy nemůže souhlasit. A má se proti němu jednoznačně vyjádřit. Což se stalo a jsem za to rád. A jen poznámka na okraj: nikdo, dokonce ani soudruh Grebeníček, nemůže za své rodiče.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód