Odpověď na příspěvek: Re: Když někam dávám peníze, chci vědět, co se s nimi děje

Od: Anonym: Filip---.129.broadband13.iol.cz )
Kdy: 04. 03. 2012 21:16
Předmět: Re: Když někam dávám peníze, chci vědět, co se s nimi děje

Nepředkládám žádné definice, ale pokud Vám to tak vychází, je to Váš pohled na věc, na který máte právo.
Pokud se Vám zdá děsivé, nechat sociální pomoc na organizacích, které jsou k tomu určeny, tak mě ne. Myslím, že starost o potřebné je povinností každého z nás, tudíž upřednostňuji pomoc prostřednictvím těchto zařízení. Bohužel jsem byli vychovávání v systému, který v nás pěstoval pocit, že stát je tu od toho, aby se o všechno staral a my abychom do toho moc nezasahovali …
Marginálie to podle mě nejsou, protože tyto komentáře vznikli jako reakce na konkrétní článek, kdyby to byl článek týkající se úniků a rozkrádání, bavili bychom se o tom.
Když nad tím tak přemýšlím, tak docházím k závěru, že možná tato diskuze sem vůbec nepatří, protože tento server je asi určený spíše církevním záležitostem a pokud k tomu církev nevydá nějaké stanovisko, asi to patří na nějaký jiný diskusní server. Já osobně doufám, že církev k tomu stanovisko nevydá, protože by to bylo stanovisko politické, které by členy církve rozdělovalo, a to i v podpoře vedení církve, což by u takovéto světské záležitosti nebylo asi dobře. Jiná situace by byla, kdyby církev celou provozovala ze svého ETF. Doufám, že snad na tomto se můžeme shodnout.
PS: Omlouvám se všem, že jsem zde tento necírkevní problém rozdmýchnal!

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód