Odpověď na příspěvek: Reakce na rozhovor

Od: Anonym: Locika---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 28. 01. 2012 00:42
Předmět: Reakce na rozhovor

Trochu mne mrzí, že zůstává rozhovor bez komentáře a rozhodla jsem se to změnit, protože po akci má přijít reakce.
1) církevní restituce. Chápu to jako selhání ČCE, že jediný názor, který se k mému uchu dostal je ten katolický, tedy „chceme zpět, co nám bylo ukradeno”. Jestli někde bylo něco v církevním tisku, ok, ale ten já nečtu, šlo mi postoj artikulováný na veřejnosti. Ten jsem nezaznamenala.
2) „Jak kdo hledí na církve” souhlasím, nepozastavovat se. Mě zneklidnňuje, jak pohlíží církev sama na sebe. Katolická, no comment, ale manýry přebírá i ČCE - samolibost.
3) O penězích „až na prvním místě”, personální fond. velmi dobře položená otázka, odpověď nechápu!!! Zde v diskusi zaznělo, že ze sborů přichází do pokladny jen malé procento z celkových příjmů (především nájmy z nemovitostí). Tak proč se k nám ČCE chová jak berňák? pořád slyším bratry + sestry naříkat, nemáme na nic penize. Nevěřila jsem, protože vím, že se něco vybere. nakouknu do účetnictví a hle vše odesláno velkému bratrovi. Pořád říkám, nic neposílat a vyhlásit bankrot, ale prý to nejde. Mně to fakt bere vítr z plachet, vidět mizet peníze na činnosti o nichž nemám annung k čemu jsou, nebo se dozvědět, že chybí na účtu milón, dva.
- Nebo číst stanoviska s předpokladem širší diskuse = deset lidí, nikoho to nezajímá stejně.
Záverem by mě zajímalo, na čem teď S.R. usilovně pracuje, když nemá čas řešit finanční situaci menších sborů, mimo Prahu, kde namají nic k pronájmu, protože na faře bydlí farář zadarmo.
za odpověď děkuje volající na poušti. (snad to není z koránu:)

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód