Odpověď na příspěvek: Re: reakce na prohlášení Evangelického výboru pro Gruzii

Od: Anonym: Zdeněk Pavelka <> ( ---.net.upc.cz )
Kdy: 19. 08. 2008 20:54
Předmět: Re: reakce na prohlášení Evangelického výboru pro Gruzii

Milý bratře Dominiku, nerad se zúčastňuji anonymních diskusí, přesto nemohu neodpovědět. Moje jméno je skutečné a za svými názory si troufám stát. Je mi 61 let a moje dlouho vyvíjené instinkty mi říkají: Rusko versus XY? Pravdu má XY. Možná to zní primitivně, ale dosavadní životní zkušenosti mne k tomu opravňují. Židé říkají: když ti někdo říká, že tě chce zabít, raději mu věř. Jestliže dnes Rusové říkají, že uznávají gruzínský stát, ale ne územní integritu Gruzie, jdou dále než Hitler. Ten si nechal svoji invazi do Československa nejdříve potvrdit tzv. Mnichovskou dohodou a teprve potom zabral Sudety. Nejsem rusofob, jsem náruživý čtenář Dostojevského, Čechova a jiných vynikajících Rusů. Dokonce si v tuto chvíli nevzpomínám na jediného gruzínského spisovatele. Jsem si však jist, kde je právo. To jsou ty dlouho vyvíjené instinkty. Racionálnější odpověď čekejte od politologů, rusologů, kavkazologů, ne však od politiků. Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, nyní na výplatní listině ruské ropné společnosti, to předvedl více než názorně. Pamatuji ruské tanky v pražských ulicích, moji ženu Rusové postřelili, a to tak, že těžce. Přeji vám klidné spaní během prohánění ruských tanků Gruzií. Zdeněk Pavelka

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód