Odpověď na příspěvek: Re: Sekta

Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 18. 01. 2008 12:24
Předmět: Re: Sekta

David Sedlacek napsal(a):
Ahoj Petře. Trochu mě zarazila tvá formulace, že Coena chce protlačovat své lidi do církevních pozic. Nevím, co tím myslíš. Pokud někdo z Coeny někam kandidoval, pak na to měl právo jako jiní členové ČCE. Já jsem kupříkladu poslancem na synodu za poličský seniorát. Mám to chápat tak, že jsem byl Coenou protlačen do církevních pozic?
Davide,
možná jsem to nesformuloval úplně nejpřejsněji, ale vadí mi reakce, které ke mě z okruhu coenistů (z několika různých stran) dopluly po nezvolení jednoho z vás do jisté církevní funkce. A jistě by to byla pozice, která by Coeně byla mohla potenciálně přitáhnout další příznivce, ale právě to mi přijde špatně; protože se jednalo o práci, která má být především službou druhým a neměla by být zneužívána k prosazování stranických zájmů určitých spolků uvnitř církve.
Jinými slovy, trošku mám obavu, že se Coena nechává strhnout ke spolkaření a že je to na škodu práci, kterou dělá. Pokud myšlenky, o které Vám jde, za něco stojí, pak si najdou cestu i bez obsazení církevních postů apod.
P.T.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód