Odpověď na příspěvek: Re: vybaveni

Od: Anonym: Pavel Stejskal <> ( ---.jen.cz )
Kdy: 17. 04. 2007 22:46
Předmět: Re: vybaveni

Vybavení kostela je opravdu nádherné…Zachytil jsem tuto nabídku, v neděli jsem si vše prohlédl a dnes jsem podal nabídku odkoupení lavic s následným umístěním v synagoze v Krnově ( www.mujweb.cz/www/synagoga ), která o své zařízení, stejně jako ostatní synagogy ze známých důvodů přišla. Myslím si, že to je pro vybavení z Trnova důstojné místo, snad si to bude myslet i staršovstvo…(Trnov-Krnov :-))V Krnově sice máme jeden soubor lavic z vypálené olomoucké synagogy, ale ten díky své šířce neumožňuje zachování středové uličky v sále. Tento soubor se k nám dostal z Olšan u Prostějova, kde sloužil po úpravě a odvozu z Olomouce cca 50let v místním kostele. Potom byly lavice nějakou dobu taky ve stodole, což rovněž nedoporučuji.