Odpověď na příspěvek: Re: filosofie...

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 11. 06. 2021 13:45
Předmět: Re: filosofie...

Skoro to vypadá, jako byste to o "setkání s Bohem" odněkud opsal…
Taková poezie v próze, asi to leckteré knihy takhle píší, a více-méně je to dobré, že o tom lidé přemýšlejí… (Já se toho obvykle snažím vyvarovat, protože vím, s jakou vahou by to pak brali, a také nerozumím všemu, a různá vyznání jsou dobrá, i když se liší…)
K vaší poslední tezi "vírou nedisponujeme, ale jsme disponováni Bohem". To se mi zdá popírat Svobodu, kterou jsme od Boha dostali. Bůh vás nenutí, ale nabízí cesty, a obvykle podle toho, co si vyberete, takové pak také sklidíte důsledky. A někdy dostanete (třeba i za odměnu) nějaký trest, aby vás polepšil, třeba aby vás přiměl zpytovat svědomí. To vám často nedojde hned, co je vaší Duši opravdu prospěšné, i když to někdy bolí, třeba nějaká nemoc… (Protože vy to vidíte z blízka, ale Bůh a Duchovní Bytosti to mohou vidět z nadhledu a v delším plánu…)
Víte, ale ten Fatalismus, že my nic nezmůžeme a tedy ani nic nemusíme, mi nepřipadá prospěšný.
Na stránce bible.pialpha.cz , kde mám porovnávací překlady Bible, jsem v překladu ČSP-NS, který mám vedle nebo spolu s KB nejradši, ale opravil slovo "otrok" za "služebník", tak jak to má KB, protože v tom je rozdíl, a "otrok" tam rozhodně nepatří. Inu, měl byste se svým životem snažit Bohu a bližním sloužit, a nemůžete za to očekávat nějakou odměnu, nebo někdy třeba ale není to mzda a není na to nárok… Ale nejste nesvéprávný otrok, a Bohu i bližním sloužíte především dobrovolně, i když tedy leckdy asi může být leckdo "použit" k něčemu, já nevím… (Ale zodpovědnosti na naší úrovni vás to nezbavuje, na to se nelze vymlouvat, že jste jako byl použit třeba k nějaké špatnosti - to třeba jste spíš spletl?!)
Ale k tomu a k "Sola Fide" - vy byste se měli snažit o Dobro a Poctivost atd, v rámci svých možností… Jen Víra pokud zároveň s tím konáte Špatnosti a Zlo, vás neomlouvá… Ale ta Víra a Milost by vám měla otevírat dveře k tomu, abyste se z těch Špatností v rámci svých možností vymanil… Bůh to chápe, že nejste dokonalý, ale měl byste se snažit být lepší…
K tomu odbočím - ohledně tolerování lgbtqp a některých liberálních zvrhlostí (nebo když se František ptal ohledně homosexuálů: "kdo jsem, abych ho soudil"… Měl by být ale není Dobrý Pastýř…) Dobrý pastýř i pro tu zbloudilou ovečku dojde (Lk15:4-7), ale především proto, aby ji přivedl zpět k dobrému stádu, a ne proto, aby jí řekl: jen se dál toulej (en: keep straying) a ještě ti sem pošlu další, abys tu nebyla tak osamělá… To pak totiž není Dobrý Pastýř…
πα½

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód