Odpověď na příspěvek: Re: Kouření

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 25. 05. 2021 17:18
Předmět: Re: Kouření

S kouřením nemám "spikleneckou teorii", leda možná že to je Kolektivní Karma za vyhubení Indiánů? (a ovšem ti, co vám prodávají tabák a čokoládu, vám pak prodávají léky na rakovinu a diabetes, je to jejich "business model"… akorát tohle aplikovat na děti s očkováním zvyšujícím obrat léků na alergie je hyenismus, i protože tabák a čokoládu si můžete nevybrat…)
Když nekouříte, nevíte, jak všelijak to špiní… To nejsou jenom plíce, to je i pusa, a nos, a cévy atd a ovšem ta špína z kouření pak různými póry z těla vychází, takže to špiní i nohy, a místnosti, záclony, stoly pokud kouříte vevnitř, což nedělám… Takže pak necítíte smrad, ve kterém žijete (mám doma obvykle tak 7 a teď 12 koček, a neuklízím zrovna každý týden), zvyknete si, a jste obecně víc tolerantní ke špíně všelijaké, na sobě i na svém okolí, třeba tím, jak to zahlení sliznice… Viz bezdomovci, kdyby jim to stát nezdražil neúnosně, kouřili by asi většinou, protože žijou ve špíně a lépe to pak snáší, když míň cítí… Ale viz i různí dělníci nebo lidi v hospodě, i těm třeba zahleněná sliznice pomáhá necítit…
A ovšem kromě nervozity, pomáhá to k soustředění, pro mě to jsou pravidelné 3 minuty meditace po hodině sezení u počítače. A zhluboka se nadechnu a okysličím plíce, když jinak vsedě moc nedýchám… (k tomu soustředění - jednak zaměstnáte ruce a tělo něčím, co dělá automaticky, což uvolní mozek k jiné činnosti, jednak to zužuje cévy a dodává niacin, jenže když si na tu dávku zvyknete, tak to pak bez toho moc nejde, co by jinak šlo načisto…)
Je takový známý koan, že jestli se smí při meditování kouřit - to rozhodně ne. Jestli se dá při kouření meditovat, to ano…
Jak jsem psal, rozhodně to nikomu nedoporučuju. Ale není to tak černo-bílé, jak se to dnes líčí… A pokud k tomu chcete Biblický argument, tak viz Mt15:11 (duši kazí ne to, co do člověka vchází, ale to, co z něj vychází), a i to vysvětluje, proč jsem říkal, že hřích to je teprve, když tím kazíte ostatní, jinak je to vaše "blbost", že se kazíte a půjčujete si čas na mikro-meditace z času na konci života…
πα½

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód