Odpověď na příspěvek: Re: Znamení šelmy

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 18. 05. 2021 15:07
Předmět: Re: Znamení šelmy

V Lk 6,27-28 říká Ježíš: "Ale vám, kteří mě slyšíte, pravím: Milujte své nepřátele. Dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí.Žehnejte těm, kteří vás proklínají, modlete se za ty, kteří vám ubližují." Tohle přece také není nic příliš vzdáleného myšlence modlení se za naše nemilé vládce. Navíc, říkat něčemu takovému "nepřátelé" - no nevím. Vždyť nás nepopravují, nevraždí, nezakazují nám modlitební ani náboženský život. Jenom mají občas blbé kecy a používají naše daně zhusta na jiné věci než na které považujeme za optimální. Modlit se máme, jak to tak celé čtu, vlastně za každého, takřka bezmyšlenkovitě a bezmezně. Klidně za vládce, i když dělají věci, se kterými moc nesouzníme. Otec Zosima říká, že se máme modlit hlavně za různé zoufalce a hříšníky, takže klidně i za Babiše, Nečase, Topolánka i Zemana. Pro mě tohle žádnou potíž nepředstavuje.
Ve Zjevení Janově jsme konfrontovaní s modelem velmi zlé moci, doslova asi genocidní nebo každopádně zásadně perzekuční, pronásledující Kristovo evangelium. To otevírá trochu speciální otázku - nebylo by modlení se za zdar někoho takového až něco jako pomáhání Satanášovi? Tohle ale, jak jsem psal výše, určitě není naše dnešní situace, naše česká situace. Babiš nepronásleduje křesťany a vlastně nepronásleduje nikoho, natož aby ho křižoval a házel lvům.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód