Oznámení

Zde směřujte svá oznámení, či inzeráty.

Téma: Sluší bibli dnešní čeština? - Týden 33/2009

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 17. 08. 2009 10:12
Předmět: Sluší bibli dnešní čeština? - Týden 33/2009

Navigace: link | přehled | fórum
V čerstvém čísle časopisu Týden - 33/2009 vyšla recenze nového vydání překladu bible z dílny KMS, opatřeného komentáři, poznámkami a křížovými odkazy. Autorem recenze je redaktor Jaromír Slonek.
Recenze je trochu sarkastická, místy je zjevné, že autor není obeznámen se všemi problémy biblického překladatelství. Ale i tak je poučená, vůči novému překladu (či novému vydání starého) nakonec přejná. I člověk, který se o takové věci přímo nezajímá, si zde může přečíst vskutku velmi stručnou historii biblického překladatelství v Čechách. Minimálně alespoň zjistíme, jaké informace má dnes běžně "veřejnost" k dispozici.
Od: Anonym: David daggie Giesler <> ( ---.i4g.tmcz.cz )
Kdy: 18. 08. 2009 20:01
Předmět: Re: Sluší bibli dnešní čeština? - Týden 33/2009

Už jsem na tenhle překlad Bible narazil i v olomouckém knihkupectví Velehrad. Ale zdá se mi drahý - 670 nebo 960 Kč…Nejmíň 10 let mám doma KMSácká překlad Nové smlouvy, ale vůbec jsem s ním nepracoval. Nenašel jsem si k ní vztah. Takže se ptám: stojí člověku "odchovaném ekumenkou" koupě "Českého studijního překladu Bible - z dílny KMS" vlastně za to? Toť upřímně míněná otázka…
Pozn. Na webu Týden.cz ten článek není…asi se budu muset po tom čísle 33/2009 podívat někde v trafice…
Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 18. 08. 2009 20:33
Předmět: Re: Sluší bibli dnešní čeština? - Týden 33/2009

… a nebo počkat, až přestane být ten článek tak čerstvý. Asi žádný časopis nedává aktuální články na web. Ta koupě však bude jistější.