Seniorát ochranovský

kaz. stanic: 7
členů: 604

o seniorátu

Ochranovský seniorát vznikl v roce 2000 ze sborů Jednoty bratrské, když se česká Jednota bratrská vlivem určitého proudu charismatického hnutí rozštěpila na dvě části. Sbory, které se zformovaly v Ochranovský seniorát, se snaží uchovávat a rozvíjet podobu života a učení, jaké jsou obvyklé v Obnovené Jednotě bratrské (Unitas fratrum, Moravian Church) ve světě. To znamená být ekumenicky otevřeným společenstvím, stojícím v tradici reformačních církví, se zvláštním důrazem na Jednotu bratrskou.
Vedle řádů a zřízení ČCE se ve svém životě a učení řídí Církevním řádem UF, zachovávají si zvláštní ordinaci a některé liturgické zvláštnosti. Ordinace v UF je přijata z předbělohorské Jednoty bratrské a má trojstupňovou strukturu, s biskupstvím, které je úřadem pastýřským a ordinačním, nikoli správním. Z hlediska mezinárodní UF tvoří Ochranovský seniorát samostatný distrikt, který má své zastoupení v grémiích UF a na jejím synodu.

sbory v seniorátu

sbor kazatel