Oznámení: Česko - německý workcamp + výročí kostela v Herlíkovicích

Oznámení > Na vědomí

Ekologie a Krkonoše! Přijeďte si oloupat kůrovce, pokosit horskou louku a dýchat vlahý horský vzduch v přelomovém týdnu na začátku prázdnin. Kurz je téměř naplněn, více volných míst máme v červnových dnech na začátku pobytu. V sobotu 3.7. od 18h se pak koná koncert konzervatoristy Samuela Weinfurtera - Baroko, Balkán, Jazz a společný pobyt zakončíme česko - německou bohoslužbou k výročí kostela v neděli 4.7. od 10h.

Lektoři KRNAP nám povypráví o hospodaření v Krkonoších, jak v historickém kontextu, tak v hospodářském nebo přírodním. Seznámíme se s ekosystémy lesa a louky. Oloupeme si kůrovce na smrcích přímo u Horského domova i kosu v ruce budete mít… Kromě krás krkonošské přírody odhalíme také stopu, kterou v Krkonoších zanechává overturismus. Plánujeme i výlety do hor.
Zažijeme landart a možná i postavíme solární sušičku.
Na setkání přijede cca 10 mladých německých dobrovolníků a dobrovolnic, kteří v ČR rok pomáhali v neziskových organizacích. Pobyt začíná v pondělí 28.6. večer.
Více informací u Marie Jüptner Medkové, tel. 724716603 nebo na . web: http://pratele-herlikovic.evangnet.cz/
Pořádá spolek SEM Přátelé Herlíkovic ve spolupráci s KRNAP a sborem ve Vrchlabí s podporou Česko -německého fondu budoucnosti a krajanského spolku bývalých německých obyvatel Krkonoš. Ubytování je zajištěno na Horském domově. Dotovaná cena za celý týden je 1500 Kč (při kratším pobytu sleva 200 Kč /noc).
Inzerent: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Stav: vyřízeno