Oznámení: VÝROČÍ KOSTELA v Herlíkovicích + retrospektivní a česko-německý pobyt

Oznámení > Na vědomí

SLAVNOST K VÝROČÍ KOSTELA a navazující poutní a česko-německý pobyt v Krkonoších (Herlíkovice) /28.6.- 5.7. 2014/

Motto: V křesťanské Evropě se k cílům poutí, zejména výročním poutím k místním kostelům v den jejich zasvěcení nebo v den svátku jejich patrona, soustředil společenský život včetně komediantů. (Wikipedie)
Krásný secesní kostel dokončený v roce 1904 je svědkem minulosti 20. století. Čeští evangelíci vystřídali německé obyvatele, kteří kostel postavili. Rádi bychom pozvali německé krajany, bývalé správce a jejích příbuzné, brigádníky a všechny další, kdo mají Herlíkovice a krkonošské hory rádi.
Neděle 29.6. - česko-německé bohoslužby u příležitosti 110. výročí dokončení kostela (10h), koncert Trio Garcia (15:30h), pohoštění, výstava (příjezd účastníků je možný již 27.6.).
Pondělí 30.6. až pátek 4.7. - besedy se zajímavými hosty (např. farářem Erichem Bussem z Drážďan) , přednáška o secesní architektuře, historii a přírodě Krkonoš, česko-německých vztazích apod. Program pro děti, výlety do okolí, práce na opravě staré krkonošské chalupy a kostelíku (pro dobrovolníky – max. 3 hodiny denně).
Sobota 5.7. - Prohlídka kostela a staré Kunzárny (Fischerbaude) s výkladem a výlet do okolí s krajany z Německa, odpoledne dětský den a slavnosti obce na Strážném, buřty a pivo pro rodiče, koncert.
Pořádá o.s. SEM Přátelé Herlíkovic ve spolupráci s Horským domovem a ČCE Vrchlabí. Cena pro účastníky pracovního kempu (1500Kč/týden, 500Kč pro mládež do 26 let), pro nepracující rekreanty 440-540Kč (18-22€) plná penze /osoba/den (možnost polopenze a slevy pro děti). Doprava z Prahy - cca 2h autobusem, popis cesty- viz:www.horskydomov.cz. Otevřeno pro všechny generace. Přihlášky a informace: , tel: 777 572 656.
Pobyt je podpořen grantem z Česko-německého fondu budoucnosti.
Inzerent: Uživatel Evangnetu Jan Kirschner <>
Stav: vyřízeno