Oznámení: Poslední výzva k přihlášení se na velikonoční pouť do Taizé

Oznámení > Na vědomí

Kvůli registraci v Taizé a kvůli dopravě je třeba se přihlásit nejpozději do 10.4. Tak vezměte svoji manželku, manžela, přítelkyni, přítele, kamarády, kamarádky a hudební nástroje, ať můžeme po večerech jamovat!

Máte rádi zpěvy, kterými se Taizé proslavilo, a chcete poznat mladé, kteří stejně jako vy věří v Boha, ale také mají spoustu pochybností (ať už ve vztahu k Bohu, k církvi, ale i k životu – nevědí, pro koho a pro co se v životě rozhodnout…), neváhejte se k nám připojit a vydat se na Velikonoce do Taizé! Vedle modlitby a ztišení zažijete i spoustu legrace při společných hrách, tanci, zpěvu… Člověku se občas nechce opustit své zajeté koleje a „ztrácet“ čas, energii a peníze cestováním mimo domov, ale možná, že právě letos je ten nejlepší čas se překonat, protože příště už třeba opravdu tu možnost mít nebudete.
Velikonoce představují jedno z nejkrásnějších období v Taizé, nejen pro svůj význam pro všechny křesťany, ale i proto, že se sem na oslavu Vzkříšení sjíždí až pět tisíc mladých. „Mladé lidi na Taizé přitahují různé věci. Pro někoho jsou důležité zpěvy a modlitby, pro jiného společenství vrstevníků z celého světa, prostý život či ticho, kterému se tu můžete oddat. Mnoho křesťanů navíc přitahuje ekumenický charakter komunity,“ říká bratr Emile a jeho slova potvrzuje pařížský inženýr Benoît Chavel: „Jsem katolík, ale necítím se jím být o nic víc než se cítím být křesťanem.“
Jedna z nejpodivuhodnějších věcí na Taizé je fakt, že zakladatel komunity, protestantský bratr Roger, původně vůbec neplánoval vybudovat poutní místo mladých. Chtěl vytvořit malé společenství nanejvýš dvanácti bratrů. Dodnes nikdo nedokáže vysvětlit, jak se vlastně lidé o komunitě v Taizé dozvěděli a proč jich sem začalo přijíždět stále víc a víc (navíc v době bez internetu). Paradoxně první pocestné, kteří přišli v 50. letech, bratři dokonce odmítali, protože je návštěvy rušily. Když však bratr Roger viděl, že něco (ať už je to cokoli) mladé na Taizé prostě přitahuje, řekl svým spolubratrům: „Jestli sem Bůh volá mladé, nemůžeme být k tomuhle volání hluší." Dnes sem přijíždí kolem sto tisíc lidí ročně a jejich počet stále stoupá.
Spolu s vámi pojedou mladí katolíci a protestanté z několika farností. Odjezd je z Prahy, ve středu 20. dubna večer, návrat v úterý 26.4. ráno. Cena za cestu je 1600 Kč, za pobyt i se stravou 30 euro.
Pro více informací a přihlášení naleznete zde pozvánku či napište na email .
Zde naleznete krátké video o životě v Taizé.
Vlaďka Jelínková
Inzerent: Uživatel si přál zůstat v anonymitě
Stav: vyřízeno
Termín: 10. 4. 2011