Téma: mapa sborů a kazatelských stanic

Od: Anonym: Jakub Žárský <> ( ---.chello.upc.cz )
Kdy: 04. 06. 2006 19:06
Předmět: mapa sborů a kazatelských stanic

Navigace: link | přehled | fórum
Přijde mi užitečné doplnit vyhledávání sborů a kazatelských stanic o interaktivní mapu. Je to (alespoň pro někoho) velmi praktická pomůcka při vyhledávání. Pokud to dá práci a někdo mě naučí takovou věc vytvářet, můžu nabídnout svou pomoc. Zdravim
Od: Správci Evangnetu (Petr Tomášek) <>
Kdy: 07. 06. 2006 19:29
Předmět: Re: mapa sborů a kazatelských stanic

Pěkný den!
Takovou věc máme už delší dobu v plánu (i když nepatří mezi ty nejurgentnější). Nejtěžším (resp. nejdražším, pokud by se to dělalo komerčně) úkolem je v tomto případě jak sehnat geografická dat - nejdřív především pozici (koordináty) jednotlivých sborů.
Zkoušel jsem to udělat tak, že se vemze z databáze na evangnetu adresa sboru, zadá se do formuláře na http://www.mapy.cz/ (pozor, není to triviální, je třeba adresu upravit, mapy.cz neumí poznat adresu, pokud v ní je PSČ, někdy je potřeba zapojit trochu víc inteligence;) a zjistí se souřadnice sboru ("souřadnice GPS") a zaznamenají se do souboru (pokud možno počítačem parsovatelného). Takto vypadal můj pokus asi před půl rokem: http://www.etf.cuni.cz/~tomasek/pub/geo1-cp1250.txt (Mezitím se ale databáze na mapy.cz změnila, takže to co tam předtím nešlo najít, dnes lze).
Pokud byste chtěl zájem něco takového spáchat, budeme velmi vděčni za spolupráci, prosím jen dát nejdřív vedět mailem (třeba , nebo ).
díky! Petr Tomášek
Od: Uživatel Evangnetu Tomáš Volf <>
Kdy: 18. 08. 2006 23:00
Předmět: Re: mapa sborů a kazatelských stanic

Pokud vím, do databáze evangnetu se u každého sboru ukládá zvlášť ulice, zvlášť PSČ a zvlášť město (obec), tak nevím proč se řeší to, že mapy na seznamu neumí rozpoznat PSČ, když se to PSČ snad z databáze nemusí brát pro vyhledávání.
Podle mě by u každé karty sboru stačila vložit malá mapka ze seznamu kde se to najde, nebo byla na mysli jiná interaktivní mapa?